DRAMA SA SREĆNIM KRAJEM Partizan u plej-ofu!

PARTIZAN - SOČI 2:2 - penalima 4:2.

STRELCI: Jojić u 55. i Šćekić u 90. za Partizan, a Terehov u 33. i 76. minutu za Soči. PENAL SERIJA: Cagalov 0:0, Živković 1:0, Vorobjev 1:1, Rikardo 2:1, Žoazinjo 2:2, Suma 3:2, Rodrigao 3:2. STADION: Partizana. GLEDALACA: 12.000. SUDIJA: Jakob Kelet (Danska).

PARTIZAN: Popović (od 110. Stevanović), Živković, Vujačić, Saničanin, Urošević (od 110. Obradović), Zdjelar, Jojić (od 84. Terzić), Marković (od 106. Miljković), Holender (od 71. Šćekić), Natho (od 66. Suma), Rikardo.

SOČI: Zabolotnji, Rodrigo, Barać, Prohin, Terehov, Zajka (od 69. Margasov), Noboa (od 78. Žoazinjo), Jusupov (od 78. Angban), Popov (od 69. Burmistrov), Tsagalov, Barsov (od 72. Vorobjev).

Partizan je posle velike drame, produžetaka i penala eliminisao Soči - 2:2 (penalima 4:2). Crno-beli su kroz pravu dramu stigli do plej-ofa u kom ga čeka daleko putovanje i gostovanje Santa Klari, koja je i bez desetorice igrača koji imaju koronu ponovo pobedila Olimpiju Sava Miloševića.

Bio je Partizan mnogo bolji rival od Sočija u većem delu regularnog toka, ali je na kraju golom u 90. minutu izborio produžetke. U prvom poluvremenu Partizan je bio mnogo bolji, nizali su se napadi pred golom Sočija, bilo je i odličnih šansi, Vujačića i Natha iz slobodnog udarca, ali je Soči bio taj koji je poveo. Raspoloženi Terehov je krunisao odličnu akciju gostiju i sa vođstvom Rusa se otišlo na veliki odmor.

Nije se predavao Partizan, u drugom poluvremenu je ptitisnuo rivala, a kruna hrabre igre stigla je kad je Jojić bio na pravom mestu i izjednačio rezultat. Navijači su tad gurali Partizan ka potpunom preokretu, ali umesto toga je ponovo usledio hladan tuš. Ponovo je Terehov bio egzekutor.

Partizan je bio u nokdaunu, ali je trener Aleksandar Stanojević na klupi imao adute. Produžetak su crno-belima doneli rezervisti. Nikola terzić je odlično izveo korner, a Aleksandar Šćekić je bio na pravom mestu i golom u 90. minutu poslao meč u produžetke.

U produžecima je Partizan bio u nokdaunu, dva zicera su imali gosti, ali su se herojski isprsili golman Popović, a par minuta kasnije i Vujačić, koji je sa gol linije skinuo loptu koju su svi videli u golu.

Het-trik sa pogođenim izmenama Stanojević je napravio kad je na teren poslao Nemanju Stevanovića. Rezervni golman crno-belih je odbranio penal koji je izveo Rodrigao, Tsalagov je pogodio stativu, Suma je srećno dao gol, a Vujačić je krunisao fenomenalnu partiju golom za prolaz dalje.

KRAJ PRODUŽETAKA

118. minut - Bumistrova sa 25 metara šutira jako, ali pravo u Stevanovića

110. minut - Stanojević je odlučio da promeni golmana, Stevanović je ušao umesto Popovića, dok je Obradović ušeo umesto Uroševića

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA

103. minut - Vujačić spasava čist gol, skrenuo je loptu sa gol linije, kad su svi mislili da Soči ponovo vodi

102. minut - žuti karton za Margasova

97. minut - ZICER za goste, ali čudesno brani Popović udarac Burmistrova sa sedam, osam metara

96. minut - deseti korner za Partizan

PRODUŽECI

KRAJ REGULARNOG TOKA

90. minut - GOOOOOOOL! Šćekić posle kornera, asistent je Terzić

82. minut - odlična šansa za Sumu, ali je Gvinejac katastrofalno šutirao sa ivice šesnesterca

76. minut - GOL! Ponovo Terehov, na asistenciju Jusupova

75. minut - osmi korner za Partizan

72. minut - pokušaj markovića sa dvadesetak metara, ali pored gola

71. minut - Šćekić menja Holendera

69. minut - dvostruka izmena u Sočiju

66. minut - prva izmena u Partizanu, umesto natha na terenu je Suma

57. minut - žuti karton za Popova

55. minut - GOOOOOL! Miloš Jojić! Asistent je kapiten Marković. Jojić je uspeo da matira golmana ruskog kluba udarcem kroz noge sa oko 12 metara

54. minut - Urošević je natrčao na loptu posle centaršuta Živkovića po zemlji, ali je desnom nogom loše šutirao

48. minut - iznenadna šansa za Markovića, ali je kapiten Partizana loše šutirao sa ivice šesnaesterca

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

41. minut - ponovo šansa posle kornera Jojića, ali je Vujačić loše zahvatio loptu glavom

37. minut - Jojić se sad popravio i odlično centrirao iz kornera, ali je Urošević zakasnio da je zahvati na petercu

36. minut - novi slobodan udarac iz izgledne pozicije za Partizan, ali ponovo očajan centaršut Jojića

31. minut - žuti karton za Markovića, prva javna opomena na utakmici

29. minut - pritisak Sočija, dva vezana kornera, ali bez rezultata

24. minut - Čudesna odbrana golmana Sočija, odbranio je udarac Natha iz "slobodnjaka" sa 18 metara

22. minut - takozvani skaćeni korner za Partizan, ali je Jojić očajno centrirao

15. minut - ZICER! Vujačiću je posle kornera pala lopta na nogu na šest metara, ali je šutirao katastrofalno, daleko iznad gola

15. minut - iz kolena je Marković odlično šutirao sa 18 metara, ali je golman Sočija reagovao i skrenuo loptu u korner, treći za Partizan

9. minut - prvi opasniji napad gostiju i prvi korner

7. minut - Prilikom šuta se Holender povredio, dobio je udarac u nogu, ali se brzo vratio na teren

6. minut - Holender je imao veliku šansu, ali je njegov udarac sa oko 10 metara je izblokiran