PARTIZAN U DERBIJU BOLJI OD VOJVODINE Dva gola Natha za lidersku poziciju u prvenstvu (VIDEO)
FK Partizan/Miroslav Todorović

Vojvodina i Partizan odigrali su derbi 2. kola Super lige na novosadskom "Karađorđu".

U 1. kolu Lale su na Marakani odigrale 0:0 sa šampionom Crvenom zvezdom, a potom su u gostima u kvalifikacijama za Ligu konferencija golom kapitena Nemanje Čovića u gostima pobedili Panevežis.

Ipak, golman Simić protiv Partizana nije uspeo da sačuva mrežu netaknutom kao u prva dva meča, Partizan je slavio 2:0 golovima Bibarsa Natha.

Partizan je na superligaškoj premijeri na stadionu "Karađorđe" pobedio Proleter 4:0, a potom je u Humskoj savladao Dunajsku Stredu 1:0 golom Lazara Markovića.

Posle duela sa Vojvodinom crno-beli imaju tri pobede i gol razliku 7:0!

Vojvodina - Partizan 0:2 (0:1)

Strelac: 0:1 Bibars Natho u 4, 0:2 Bibars natho u 58. minutu.

Novi Sad - Stadion: Karađorđe. Sudija: Novak Simović. VAR sudija: Dalibor Đurđević.

VOJVODINA: N. Simić, Devetak, Stevanović, Kovačević, Čović, Topić, Busnić, Novevski, V. Simić (od 77. Kabić), Cucin, Mrkaić.

PARTIZAN: Popović, Urošević, Saničanin, Vujačić, Lutovac, Zdjelar, Jojić, Natho (od 62. Marković), Holender (od 62. Milovanović), Jović (od 72. Pavlović), Gomeš (od 62. Pantić).

90. minut: Meč je produžen za tri minuta.

88. minut: Prva prava prilika za Novosađane, ubačena lopta u kazneni, pokušaj Kabića glavom, odlazi lopta metar pored stative.

84. minut: Vladimir Stojković, sada već bivši golman crno-belih, sišao je sa tribina i otpozdravlja navijačima.

77. minut: Posle kornera lopta pogađa Vujačića u koleno, ide ka golu, iznad glave igrača Vojvodine koji stoji na prvoj stativi prolazi, liznula je stativu, ali sa spoljne strane.

76. minut: Sa desetak metara iskosa Pantić šutira kroz noge rivalu, lopta ide u ćošk, ali brani Simić odlično.

72. minut: Ušao je Pavlović kod crno-belih, Urošević je dobio žuti karton.

70. minut: Solidan šut Bastajića, ali je lopta postala lak plen za Popovića.

68. minut: Lutovac je zbog oštrijeg starta dobio žuti karton.

62. minut: Trostruka izmena u Partizanu, ušli su Milovanović, Pantić i Marković, a izašli, Gomeš, Natho i Holender.

58. minut: Faul na sredini terena nad Holenderom, sudija Simović pušta prednost, Jojić uzima loptu i nastavlja prodor po desnom boku, zalama u kazneni, gužva je već u petercu, on pogledom traži kandidata za povratnu, vidi Natha, vraća mu loptu po zemlji na 14 metara, Izraelac, loptu plasira u ćošak, pogađa stativu, lopta se odbija u mrežu, Vojvodina - Partizan 0:2.

49. minut: Kao da su se domaći oslobodili i krenuli da napadaju. Nisu više striktno koncentrisani na odbranu gola.

2. POLUVREME:

45. minut: Meč je produžen za minut.

36. minut: Posle kornera za Vojvodinu kapiten Čović najviši u skoku, ali je usput udario štopera Beograđana Vujačića, pa je došlo do prekida.

29. minut: Veljko Simić je oštrije ušao u Saničanina, doskorašnjeg igrača Lala, koji se požalio na povredu, ali se brzo pridigao. U narednom napadu opet je dobio udarac, pa je igra na kratko bila zaustavljena.

16. minut: Golman Simić i Jojić su krenuli na loptu u petercu Vojvodine, brži je bio Simić i otklonio opasnost.

11. minut: Šut Zdjelara iz daljine, ali visoko iznad gola.

4. minut: Prvi ozbiljniji napad crno-belih, dobra lopta u kazneni u for za Lutovca, koji dejstvuje po desnoj strani, zavrnuo je u sredinu, udarci Jovića i Holendera sa nekoliko metara su izblokirani. Lopta se vratila Lutovcu, on je po zemlji vratio na 14 metara za kapitena reprezentacije Izraela, Bibars natho je poklopio i lopta se našla iza leđa golmana Simića, fijuknula je u gornji desni ćošak, Vojvodina - Partizan 0:1.

1. POLUVREME:

Partizan je bez bivšeg reprezentativca i prvog čuvara mreže Vladimira Stojkovića, koji je dogovorio transfer u Al Feih iz Saudijske Arabije.

Navijači Partizana su kapitena pozdravili velikim aplauzom i povicima prilikom izlaska na atletsku stazu.

Kod Vojvodine nema povređenog Miljana Vukadinovića.