FK Partizan

Mladost - Partizan 1:0 (1:0)

MLADOST: Milović, S. Jovanović, Radivojević (od 72. Žunić), Mićević, Baha, Gordić (od 72. Regan), Selenić (od 56. Odita), Leković, P. Jovanović, Bojović, Šatara.

PARTIZAN: V. Stojković, Urošević, S. Marković, Vujačić, Miljković, Šćekić, Jojić, Natho (od 63. Štulić), Holender (od 74. F. Stevanović), L. Marković, Jović (od 63. Lutovac).

Poslednji meč u superligaškoj sezoni crno-beli su izgubili u Lučanima, Mladost je slavila golom Milana Bojovića, nekadašnjeg đaka crno-belih, iskoristio je nepažnju odbrane Parnog valjka u 24. minutu i glavom matirao Stojkovića sa osam metara - 1:0.

Crno-bele na nekadašnji Dan mladosti, 25. maja, na Marakani očekuje finale Kupa Srbije sa Crvenom zvezdom (19 časova).

90+4. minut: Šut Stevanovića sa 17 metara, po sredini gola, ali tri metra iznad prečke.

85. minut: Posle gužve i rikošeta u petercu lopta je pogodila Lekovića, ali je završila iznad prečke gola Mladosti.

82. minut: Vujačić pravi faul u napadu i dobija žuti karton.

74. minut: Posle kornera Urošević glavom gađa iznad prečke. Holendera je zamenio Filip Stevanović.

69. minut: Pokušali su Urošević i Lutovac, Milović je ostao nesavladan.

63. minut: Izašli su Natho i Jović, ušli Štulić i Lutovac.

56. minut: Menjaju domaći, Odita je ušao umesto Selenića.

52. minut: Faul nad Jovićem, probao je sa 18 metara Urošević, ali je lopta otišla iznad prečke.

46. minut: Samo 22. sekunde trebale su crno-belima da naprave šansu i to najbolju na utakmici. Ubačena lopta na sedam metara, tamo je bio Jović, postavio je nogu na ubačenu loptu sa leve strane, lopta je završila tik iznad prečke.

2. POLUVREME:

40. minut: Šatara je na sredini terena faulirao Jovića i dobio žuti karton.

38. minut: Šut Jojića sa dvadesetak metara je izblokiran, lopta je došla do Holendera na desetak metara od gola, u momentu šuta se oklinuo i lopta je otišla nebu pod oblake.

36. minut: Tempo je opao. Nema prilika desetak minuta.

24. minut: Milan Bojović je čekao loptu na drugoj stativi, utrčao je po levoj strani Radivojević, centrirao, a Bojović je samo trznuo glavom sa sedam metara - 1:0. Bio je to 18. gol Bojovića u sezoni čime se na drugom mestu liste strelaca izjednačio sa Takumom Asanom, koji je nedavno napustio crno-bele.

23. minut: Radivojević je natrčao na odloženu loptu od saigrača, šutirao sa osam metara, ali je izblokiran, lopta je završila u korneru.

14. minut: Šut Šatare sa 25 metara, Stojković je pratio loptu koja je završila metar pored stative.

12. minut: Volej Radivojevića sa desetak metara iskosa, nakon što je umakao rivalu, lopta je završila malo iznad prečke dok je golman Stojković samo posmatrao njen let.

8. minut: Miljković je na 18 metara s leđa kao poslednji igrač oborio Jovanovića, sudija je svirao faul i dao mu žuti karton.

4. minut: Odličan pas Natha u srce kaznenog ka Joviću, ali je on umesto šuta rešio da doda iz odlične situacije, pogrešio je.

2. minut: Dobar šut Natha sa ivice kaznenog, ali je golman Milović odlično odreagovao i odbranio.

1. POLUVREME:

Poslednje kolo Super lige donosi okršaj Mladosti i Partizana.

Meč za čast i ništa drugo.

Crno-beli su drugi pa su drugi, ne mogu ni gore ni dole.

Lučanci su trenutno deveti, zavisi kako se pogode rezultati, mogu dva mesta gore ili dole, ali u biti to ne pravi nikakvu razliku.

Partizanu ovaj meč dolazi kao poslednja provera pred finale Kupa Srbije sa Crvenom zvezdom na Marakani 25. maja u 19 časova.