KANONADA CRNO-BELIH! Partizan ubedljiv protiv "zmajeva"
Vladimi Marković

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu ekipu Voždovca rezultatom 3:0 (1:0) u utakmici 37. kola Superlige Srbije.

PARTIZAN: Popović, Živković, Banjak, Vujačić, Urošević, Zdjelar, Jojić (od 80. minuta Baždar), Marković (od 60. minuta Štulić), Pavlović (od 60. minuta Natho), Lutovac (od 68. minuta Stevanović), Holender (od 60. minuta Jović).

VOŽDOVAC: Preković, Milović, Hajdin, Bogdanović (od 75. minuta Vuk Bogdanović), Milojević (od 70. minuta Ajdinović), Milosavljević, Purtić, Stanisavljević (od 75. minuta Dukić), Lasickas, Janković (od 46. minuta Cvjetičanin), Stojčev (od 70.minuta Stoisavljević).

Partizan - Voždovac (3:0) Strelci: Bogdanović autogol (21. minut), Jović (73. minut) i Natho (79. minut).

Crno-beli su tako i treći put ove sezone bili kobni po "zmajeve". Prethodno su ih pobedili u prvom delu šampionata i čevrtfinalu Kupa.

Voždovac će tako u poslednjem kolu morati da izbori opstanak u ligi, s obzirom da se nalazi na 12. mestu sa samo jednim bodom više od Novog Pazara, koji je prvi tim ispod crte.

Meč je počeo tako što je Lazar Marković od 10. do 12. minuta propustio tri velike prilike za Partizan. Nedugo zatim crno-beli su poveli, posle centaršuta Miloša Jojića, Bogdanović je u nameri da to izblokira zatresao sopstvenu mrežu.

U drugom poluvremenu ekipa Aleksandra Stanojevića imala je potpunu kontrolu.

Prednost je duplirao Nemanja Jović u 73. minutu, da bi konačan rezultat postavio Bibras natho šest minuta kasnije.

Partizan u poslednjem kolu gostuje Mladosti, dok Voždovac dočekuje Javor.

Tok meča:

Kraaj!

85. minut - Pitanje pobednika je rešeno, pa se mirno igra u završnici.

80. minut - Samed Baždar, momak rođen 2004. godine debituje za Partizan. Ušao je umesto Jojića.

79. minut - Goooool! Partizan vodi 3:0! Strelac je Natho! Sjajan gol Izraelca.

76. minut - Štulić šutira pored gola. Možda je bolje rešenje bilo da je dodao loptu Nathu.

75. minut - Nova dvostruka izmena u Voždovcu. Vuk umesto Aleksandra Bogdanovića, a Dukić umesto Stanisavljevića

73. minut - Goooool! Partizan vodi 2:0 golom Jovića! Bila je to dobra akcija crno-belih, Natho je pronašao Jovića, a ovaj matirao Prekovića.

70. minut - Dvostruka izmena kod Voždovca. Ajdinović i Stoisavljević umesto Milojevića i Stojčeva.

68. minut - Nova izmena u Partizanu. Stevanović ulazi umesto Lutovca.

65. minut - Velika prilika za Partizan. Štulić je pogodio prečku. Mnogo sreće za Voždovac.

60. minut - Jojić je dobio žuti karton.

60. minut - Trostruka izmena u Partizanu Marković, Pavlović, Holender su izašli, a ušli Štulić, Natho i Jović

54. minut - Dobar korner gostiju, još jednom je Popović pomalo nesigurno reagovao, ali ostaje 1:0 za domaće.

52. minut - Kontra Voždovca, ali je Banjak ponovo bio na pravom mestu u pravo vreme.

50. minut - Miran nastavak susreta, crno-beli imaju kontrolu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Aleksandar Stanojević nije napravio nijednu promenu, dok je u Voždovcu Luka Cvjetičanin zamenio Aleksu Jankovića.

Poluvreme! Partizan vodi od 21. minuta autogolom Bogdanovića. Crno-beli su bili bolji u prvom delu i zasluženo imaju prednost.

45. minut - Dobar šut Milojevića sa nekih 25 metara, ali siguran je Popović.

43. minut - Milojević dobio žuti karton. On je drugi fudbaler Voždovca koji je dobio javnu opomenu.

42. minut - Dobar centaršut Milosavljevića, ali Banjak je reagovao u poslednjem trenutku i poslao loptu u korner.

36. minut - Dobar centrašut posle slobodnog udarca, nesiguran je bio golman Partizana Popović, ali je u nastavku akcije dosuđen faul u napadu. Hajdin je dobio žuti karton.

35. minut - Prvi žuti karton na meču, dobio ga je Vujačić.

30. minut - Propala je nova kontra Voždovca.

26. minut - Partizan kontroliše igru.

21. minut - Gooool! Partizan vodi autogolom Bogdanovića! Jojić je uputio centaršut po levoj strani, a Bogdanović je u želji da to izblokira zatresao sopstvenu mrežu.

18. minut - Banjak izblokirao udarac Lasickasa.

15. minut - Velika greška golmana crno-belih Popovića, dodao je loptu Stanisavljeviću, ali se ovaj spetljao. Od svega samo korner za Voždovac.

14. minut - Udarac Stanisavljevića završava pored gola.

13. minut - Novi promašaj Markovića.

11. minut - Opet Marković u prilici i ponovo i ponovo kao pobednik izlazi Preković.

10. minut - Najbolja prilika na meču. Lazar Marković je šutirao, ali je sjajno reagovao golman gostiju.

8. minut - Polukontra Voždovca, ali Janković se spetljao i nije uputio ni šut ka golu Partizana.

5. minut - Miran početak meča.

16.00 Meč je počeo!

15.45 - Za crno-bele ovaj meč nema takmičarski značaj, s obzirom da će sezonu sigurno završiti na drugom mestu. Sa druge strane, gosti se bore za opsatanak. Voždovac je trenutno na 12. mstu sa 47 bodova, jednim više od Novog Pazara, prvog tima ispod crte.

U prvom meču ova dva tima, igranom na stadionu Voždovca, slavio je Partizan sa 2:0. Ove dve ekipe sastale su se i četvrtfinalu Kupa, kada su crno-beli bili ubedljivi sa 4:0.

15.40 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču Partizan - Voždovac. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Humske.