Srbija - Turska, odbojkašice
Alo/Vladimir Marković
Srbija - Turska

Srbija - Turska, Foto: Foto: Cev.eu

Kraj meča! Srpske odbojkašice su osvojile titulu prvaka Evrope pobedivši domaćina Tursku 3:2 u finalu. Atmosfera je bila na vrhuncu tokom celog meča, turska publika je zviždala, provocirala, nosila svoj tim, ali Srpkinje su dokazale da su jače od sudbine.

15:13 KRAAAAAAAJ! Odbranjena titula!

14:13 Šteta za ovo, bila je velika prilika, ali nesmotreno su naše devojke prokockale napad.

14:12 Brankica Mihajlović! Srbija je na poen do zlata!

12:12 Greška nakon servisa Turkinja. U pravi čas.

"Igrali smo bezidejno i nismo dominantni kao što je izgledalo"

AUTOR: Alo.rs/ S.I. DATUM I VREME: 08.09.2019. 17:59 Vladimir Lučić je posle poraza od Španije na Svetskom prvenstvu (81:69) istakao da "Orlovi" nisu dobro pristupili meču. Srbija - Španija, Foto: ALO Foto: Marko Metlas Srbija je vodila u prvoj deonici, ali je u nastavku ekipa Serđa Skariola potpuno preuzela kontrolu i nije dozvolila "Orlovima" da ozbiljnije priprete.

11:11 Greška naših nakon turskog servisa. Bez odbrane je puštena lopta u polje

11:9 Bjanka Buša! Sjajan servis, polomila je ruke Turkinjama. Pre nje Stefana Veljković načinila čuda.

Srbija - Turska, odbojkašice, Foto: Alo/Vladimir Marković

9:9 Sjajna Bjanka! Brankica Mihajlović takođe na mreži odradila veliki posao, sjajan povratak Srbije.

6:9 Guneš igra odlično ove presudne momente, dok je u Srbiji servis zakazao.

5:7 Terzić je tražio ponovnu proveru jednog poena, zasad se čini da velika većina spornih situacija idu na ruku Turskoj.

4:6 Samo jedna odbojkašica bila je u našem bloku. Pad koncentracije u ovim trenucima, a to nam je najmanje potrebno.

Informacija o treneru Đorđeviću je upravo saopštena na RTS-u! (VIDEO)

AUTOR: Alo.rs/ S.I. DATUM I VREME: 08.09.2019. 14:28 - 08.09.2019. 14:34 Selekcija Srbije od 14:30 igra utakmicu protiv reprezentacije Španije koja će odlučiti prvo mesto grupe J. Slobodan Šarenac, Foto: printscreen Slobodan Šarenac se uključio u studio pred utakmicu protiv selekcije Španije i javnsot obavestio o nekoliko veoma bitnih stvari.

3:5 Van terena je otišla lopta koju za koju su Turkinje mislile da je razlog za veliko slavlje, međutim sudija ih je razuverio. Najzad malo sreće i za naše devojke.

2:1 Tijana Bošković sa dva uzastopna poena donosi prednost Srpkinjama.

0:1 Turska vodi na startu. Munjevita kontra je krunisana fantastičnim poenom.

PETI SET

22:25 Osvaja Turska četvrti set. Umorila se i Tijana Bošković, nije mogla da privede kraju ovaj meč. Idemo u peti set. 2:2!

22:23 Odlična je bila u bloku Maja Ognjenović, Srbija zaostaje samo poen.

21:22 Sada vrhunska serija Turkinja. Za infarkt je ova atmosfera i situacija, ne može da se dođe do daha od naizmeničnih preokreta.

21:19 Blanka opet spasava. Servira svetski u ovim trenucima, raspoložene Turkinje nemaju rešenje za njene ubojite lopte.

Srbija neprepoznatljiva protiv Španije, sudija izbacio Jokića, sve najgore zamislivo se dogodilo (FOTO + VIDEO)

Košarkaši Španije pobedili su Srbiju rezultatom 81:69 u poslednjem meču druge faze na Mundobasketu. Kraj meča. Srbija je izgubila od Španije rezultatom 81:69 i to je prvi poraz naše reprezentacije na Mundobasketu u Kini. 10' Pogađa Gasol za 81:69, na manje od minut do kraja meča Srbija gubi sve šanse.

18:19 Četiri uzastopna poena za Tursku, nikako da se predaju uporne protivnice naših devojaka.

18:15 Sve ide po planu. Devojke sa klupe non-stop bodre svoje saigračice, cilj je sve bliži.

15:13 Greši Karakun. Srbija ponovo preuzima vođstvo, ovo definitivno nije utakmica za one sa slabim srcem.

Turska - Srbija

cev

Turska - Srbija, Foto: cev

12:13 Veliki niz Turske, opet uz pomoć ponovne provere snimaka.

12:9 Maja Ognjenović fantastično servira, Mina Popović smečuje. Prelepo je kad se nekoliko sekundi ne čuje ni muva u areni, zna se da je Srbija dobila poen.

"Možemo da igramo bez svakoga!" Dao izjavu odmah posle meča, opisao kakva je zapravo ličnost centar Denvera!

AUTOR: Alo.rs/Marko Metlaš ekskluzivno iz Kine DATUM I VREME: 08.09.2019. 17:40 Mora fokus na naredne mečeve. Srbija - Španija, Foto: ALO Foto: Marko Metlas Srbija je izgubila od Španije u meču koji je odredio put reprezentacija od četvrtfinala Mundobasketa, pa nadalje. Nažalost, potencijalni rival srpskog tima u polufinalu je sada Amerika, a naši igrači nisu krili razočaranje.

7:5 Tijana Bošković i Stefana Veljković vode glavnu reč u ovim trenucima. Bošković je imala sjajne servise i to je donelo neophodno samopouzdanje timu.

3:3 Guneš igra na vrhunskom nivou, nismo imali rešenje za njene smečeve na početku četvrtog seta.

ČETVRTI SET

25:21 Vodi Srbija! 2:1 u setovima za Srbiju! Svaka čast!

24:20 Funkcioniše i blok Srbije. Zatvaraju se dijagonale, nema prostora za Turkinje.

22:18 Publika nosi Turkinje, ali ne uspevaju da stignu Srbiju. Raznovrsna i pre svega požrtvovana igra naših odbojkašica, sve smo bliži rezultatu 2:1 za Srbiju. As Veljkovićeve!

17:15 Kakvo srce ima Maja Ognjenović! Nosi Srbiju do drugog osvojenog seta!

Svečanost u Beogradu povodom uspeha našeg reprezentativca na SP! (FOTO)

AUTOR: Alo.rs/ N.L. DATUM I VREME: 08.09.2019. 19:53 Džudisti proslavili medalju Majdova. Džudo savez, Foto: ALO Foto: Dejan Briza Na svečanosti u Beogradu okupio se krem džuda, kako bi se proslavila bronzana medalja Nemanje Majdova na nedavnom Svetskom prvenstvu u Tokiju.

15:15 Ogroman pritisak! Izjednačile su Turkinje, škripi prijem kod naših devojaka, nadamo se da će isplivati.

15:13 Zakuvava se u trećem setu, naša ekipa ne može da se privikne na često menjanje sastava protivnika. Taktika Turkinja nije loša u ovim trenucima, pristigle su rezultatski.

13:9 Naše sve ubedljivije. Bjanka opet pogađa, pre nje Bošković, udara Srbija iz svih oružja. Zaista vrhunski tempo odbojke, nema predaje ni kod jedne lopte.

10:7 Dosta situacija kada sudije moraju da donose konačnu odluku gledanjem snimka, dosta seckanja igre, sve je uzbudljivije.

5:3 Oštar početak seta, Turkinje se ne libe da "zategnu" iz sve snage, ali evidentno je da kvalitet ipak vuče na našu stranu. Lud meč kao i u dosadašnjem toku.

TREĆI SET

Prvi trijumf Ferarija u Monci od 2010.godine!

AUTOR: Alo.rs/ S.I. DATUM I VREME: 08.09.2019. 18:21 Vozač Ferarija Šarl Lekler trijumfovao je na Velikoj nagradi Italije, 14. trci ovogodišnjeg šampionata Formule 1 Šarl Lekler, Foto: AP Photo/Francisco Seco Vozač Ferarija Šarl Lekler ostvario je drugu pobedu zaredom u sezoni, pošto je trijumfovao na trci za Veliku nagradu Italije na stazi u Monci.

25:21 Naša reprezentacija dobija ovaj set. 1:1! Odlično su se digle naše devojke, dominirale celim setom, pri kraju je bio mali pad, ali ipak - rutinsko izjednačenje.

23:21 Istopila se naša prednost, u jednom trenutku je bilo šest razlike. Tajm-aut sada traži Terzić.

22:19 Činilo se da je dobra lopta, ali sudije kažu da je aut. Pobesnele su naše devojke, arbitri jasno malo navlače na domaće, a naravno je i publika uz njih.

20:14 Ide Brankica, prolazi pored trojnog bloka. Sve su bolje i bolje naše devojke, čini se da su Turkinje prevazišle svoj zenit u prvom setu.

13:7 Čuvaju Srpkinje prednost od šest poena, Tijana Bošković je poentirala. Mogli smo da povedemo i sa sedam poena razlike, ali je posle udarca Brankice Mihajlović lopta otišla u aut.

10:5 Prolazi Bjanka! Nije bila laka lopta, Turkinje su digle nivo igre, ali kao gromovnik je udarila. Lepa prednost za Srbiju.

6:2 Zainatile su se srpske odbojkašice. Vrlo agresivna igra, Turkinje nemaju izgleda kada su naše u ovom režimu rada.

3:1 Dobro su krenule naše. Najefikasnija u našem timu Tijana Bošković dobro je smečovala, zatim i servirala.

DRUGI SET

21:25 Set za Tursku. Nažalost, naša reprezentacija gubi sa 1:0 u setovima.

20:24 Četiri set lopte za Turkinje. Boškovićeva ponovo zaustavljena. Prvu šansu su propustile.

17:21 Dobar servis, ali ipak ništa. Baladin prolazi iako je prijem bio poremećen posle dobrog servisa Srbije.

Jokić je nervozan zato što igra malo! Gudurić katastrofalan za tri, Španci su nas dovodili do ludila!

AUTOR: Alo.rs/ S.I. DATUM I VREME: 08.09.2019. 19:35 Košarkaška selekcija Srbije izgubila je od reprezentacije Španije sa 81:69 u meču koji je odlučivao o prvom mestu grupe "J". Vlade Đurović, Foto: Alo/Marko Metlaš Legendarni trener, Vlade Đurović, je u ekskluzivnom razgovoru za portal alo.rs podelio svoje impresije u vezi sa utakmicom između Srbije i Španije.

14:14 Dobra procena Silvije Popović koja je pustila da lopta ode u aut nakon serve Turkinja. Zatim je prošlo kuvanje Ajdemir Naz.

13:11 Naše devojke sjajno blokiraju. Bošković i Popović dobro postavljene, lako su rešile situaciju.

9:6 Ismailoglu ne dopušta novi brejk poen

6:4 Brankica dobra na servisu. Zabeležila je Mihajlovićeva as za 6:3, ali onda prolazi Eda Erdem.

5:3 Dobra igra sa obe strane mreže. Boškovićeva blok autom donosi 3:1, ali se Turkinje drže.

2:1 Boškovićeva zasad vodi glavnu reč, Srbija ima prednost na početku.

PRVI SET

18:45 Meč počinje. Prve serviraju naše odbojkašice.

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije od 18.30 u finalu Evropskog prvenstva brani titulu šampiona protiv domaćina Turske.

Srbija je u polufinalu pobedila Italiju sa 3:1 i tako izborila četvrto finale na EP i priliku da odbrani zlato osvojeno pre dve godine na EP u Azerbejdžanu i Gruziji.

srpske odbojkašice

EPA/Tolga Bozoglu

srpske odbojkašice, Foto: EPA/Tolga Bozoglu

Aktuelne evropske i svetske šampionke u finalu će igrati protiv domaće selekcije, koja je polufinalu izbacila Poljsku sa 3:1.

Meč za treće mesto između Italije i Posljke na programu je od 16 sati.