Jovana Stoiljković (Srbija)
EPA-EFE/Tibor Illyes

Jovana Stoiljković (Srbija), Foto: EPA-EFE/Tibor Illyes

Loš početak olimpijskih kvalifikacija za Srbiju, u Đeru je Rusija slavila 29:24 (17:13).

Krila jedva primetna, u napadu bez ideje, crveni karton za Stoiljković početkom poluvremena kao da je bio kap koja je prelila čašu...

Sutra sledi meč sa domaćinom Mađarskom. Pobeda ostavlja nadu, a ona od +6 donosi Igre u Tokiju.

60. minut: Greška za greškom i poraz - 24:29.

57. minut: Pop-Lazić u kontri sigurna - 23:26 posle probijanja Ruskinja u napadu.

55. minut: Gol Pop-Lazić sa crte - 22:26. Nikolić u narednom napadu sa krila pogađa prečku.

54. minut: Odbranile su se naše sa dve igračice manje, a onda u napadu bacile loptu u aut.

51. minut: Lopta Trifunović bačena u aut, potom sledeća ispucana visoko iznad prečke. Ilina pogađa - 21:25, a Cvijić pravi faul u napadu. Sledi i pogrešna izmena i isključenje Števin. A, onda i faul uz isključenje Trifunović. Sa krila sigurna Kuznjecova - 21:26.

Slađana Pop-Lazić (Srbija)

Slađana Pop-Lazić (Srbija), Foto: EPA-EFE/Tibor Illyes

48. minut: Prvi gol Vjahireve iz igre - 21:23. Vjahireva nepogrešiva iz sedmerca - 21:24.

44. minut: Nikitina pravi sedmerac i dobija isključenje. Trifunović sigurna sa sedam metara - 20:21. Bobrovnikova uzvraća - 20:22.

43. minut: Iz naskoka pogađa Trifunović - 18:21. U kontri sigurna i Pop-Lazić - 19:21. Aleksej Aleksejev uzima minutu odmora.

38. minut: Isključena je Gorškova. Lavko lobuje Sedojkinu sa sedam metara - 17:20.

37. minut: Vjahireva sigurna sa sedam metara - 15:20. Cvijić prolazi lob sa crte - 16:20.

36. minut: Liščević ulazi sa klupe i u naletu gađa po sredini gola i pogađa - 15:19.

35. minut: Sedojkina brani zicer Pop-Lazićevoj, potom Radosavljević promašuje ceo gol sa krila, onda Pop-Lazić u kontri ispada lopta.

33. minut: Sa igračicom manje pogađa Trifunović preko bloka - 14:17. Dva brza gola Ruskinja, Vjahireve i Sen - 14:19, opet je maksimalnih +5.

32. minut: Stoiljković je iz drugog pokušaja rukom po licu opalila Vjahirevu, dobila je crveni karton.

Jelena Lavko (Srbija)

Jelena Lavko (Srbija), Foto: EPA-EFE/Tibor Illyes

31. minut: Tri protraćena napada, dva naša, greškama.

2. POLUVREME

30. minut: Minut odmora Rusije za poslednji napad. Gorškova uskače i gazi liniju, pogađa iz cepelina, sudije iz Argentine neme pri pištaljci, priznaju neregularan gol - 13:17.

29. minut: Dva prodora Liščević kroz sredinu, do kraja i dva gola za smanjenje minusa - 13:16.

28. minut: Sen dobija loptu na crti i lako pogađa - 10:15. Prekid posta, Lavko daje gol iz sedmerca - 11:15. Isključena je Sen.

25. minut: Još jednom je oko odbrane prošla Bobrovnikova i pogodila - 10:14. Sedojkina brani zicer Krpež-Šlezak. U kontri Rusije faul i isključenje za Cvijić.

24. minut: Nova kontra Rusije posle naše greške u napadu i gol Bobrovnikove - 10:13.

22. minut: Gol Trifinović - 10:11, Risović brani šut sa levog krila. Isključena je Lavko. Dmitrieva probija kroz sredinu - 10:12.

21. minut: Lavko u naletu promašuje ceo gol, u kontri Ruskinje, novi sedmerac i gol Vjahireve - 9:11.

19. minut: Isključena je Krpež-Šlezak, Vjahireva koristi sedmerac - 9:10.

17. minut: Managarova koristi kontru - 8:9. Lavko iz mrtvog ugla izjednačuje - 9:9.

16. minut: Pogađa Radosavljević sa levog krila - 8:7, Vjahireva koristi sedmerac - 8:8.

15. minut: Lavko je uprala loptu, nosila je ceo teren i lobovala Sedojkinu - 7:6. Uzvratila je brzo Dmitrieva - 7:7.

14. minut: Sedojkina braci kontru i šut Krpež-Šlezak, ostaje 6:6.

12. minut: Otela je loptu Slađana Pop-Lazić i pogodila prazan gol sa pola terena - 5:4.

11. minut: Prodor i gol Dmitrieve - 3:4. Isključena je opet Bobrovnikova, sedmerac, sigurna Krpež-Šlezak - 4:4.

10. minut: Višak na desnom krilu i gol kapitena Krpež-Šlezak - 3:3.

9. minut: Sa igračicom više Sedojkina je odbranila zicer sa krila Sanji Radosavljević.

8. minut: Isključena je Bobrovnikova. Konačno gol, sa igračem više je kroz sredinu prošla Stoiljković - 2:3.

7. minut: Mnogo grešaka naše selekcije.

2. minut: Kapiten Krpež-Šlezak konačno načinje mreži rivala sa krila - 1:2. Usledila je odbrana Risović.

1. minut: Makeeva s krila, pa Managarova iz kontre - 0:2.

1. POLUVREME:

Francuska, Holandija, Japan, Brazil, Angola i Južna Koreja su obezbedili učešće na Olimpijskim igrama u Tokiju, traži se još šest selekcija na tri kvalifikaciona turnira.

U Španiji, Mađarskoj i Crnoj Gori igra deset selekcija. U Podgorici (Norveška, Crna Gora, Rumunija) i Ljiriji (Španija, Švedska, Argentina) po tri, jer su dve reprezentacije iz Azije odustale, dok samo u Đeru, gde je i naša reprezentacija, učestvuju četiri tima.

U Đeru su uz Srbiju domaćin Mađarska, Kazahstan i Rusija.

Po dva najbolja tima sa svakog turnira će dalje.

Naše selekcije na Igrama nije bilo od 1988. i Seula, kada su bile četvrte, iza Južne Koreje, Norveške i SSSR-a.

Sada se izabranicama selektora Ljubomira Obradovića pruža istorijska šansa.

Naš tim je bez Andree Lekić, koja se teže (Ahilova tetiva) povredila krajem prošle godine na Evropskom prvenstvu.

Mađarska je u prvom meču savladala Kazahstan 46:19.

Srbija - Rusija 24:29 (13:17)

SRBIJA: Radosavljević 1, Krpež-Šlezak 2, Trifunović 4, Števin, Lavko 4, Kovačević, Nikolić, Risović, T. Radojević, Pop-Lazić 5, D. Radojević, Tomašević, Stoiljković 3, Liščević 3, Cvijić 1, Dmitrović 1.

RUSIJA: Sedojkina, Kuznjecova 1, Gorškova 1, Dmitrieva 3, Sen 2, Goršenina, Vjahireva 7, Bobrovnikova 5, Makeeva 1, Fomina, Ilina 1, Managarova 6, Skorobogatčenko 2, Nikitina, Ilarionova, Kalinina.