Tanjug Zoran Zestic
Vaterpolo Budimpešta

AP Zsolt Szigetvary

Vaterpolo Budimpešta, Foto: AP Zsolt Szigetvary

Vaterpolisti Srbije su osvojili 5. mesto na Evropskom prvenstvu u Budimpešti, pošto su bili bolji od selekcije Italije rezultatom 8:7 (3:2, 1:4, 2:0, 2:1). Sad već bivši evropski prvak Srbija savladala je aktuelnog svetskog prvaka i tako pobedom okončala učešće na turniru na kom nije nizgubila nijednom, ali je ipak ostala bez medalje.

Odlično su krenuli srpski vaterpolisti, ali su pali u drugoj četvrtini koju su Italijani dobili sa 4:1 i tako preokrenuli. U trećoj četvrtini Srbija je dala dva, a nije primila gol, pa se u poslednju četvrtinu ušlo sa 6:6. Odlučujući pogodak je postigao Mandić na samo minut pre kraja, a u samoj zavšnici siguran na golu je bio Gojko Pjetlović i Srbija je slavila sa 8:7.

Srbija – Italija 8:7 (3:2, 1:4, 2:0, 2:1)

SRBIJA: G. Pjetlović, Mandić 1, Dedović, Ranđelović 1, Ćuk 1, D. Pjetlović, Vico, Aleksić 2, Jakšić 1, Filipović 2, Prlainović, S. Mitrović, B. Mitrović.

ITALIJA: Del Lungo, Di Fulvio 3, Luongo, Filjoli 2, Fondeli, Veloto, Rencuto, Ečenike, Figari, Bodegas 1, Aikardi 1, Dolče, Nikosia.