Španija rukomet
Anders Wiklund / TT via AP

Španija rukomet, Foto: Anders Wiklund / TT via AP

Hrvati su došli do rane prednosti 7:10, ali su Španci mnogo bolje zaigrali u nastavku i otišli na veliku pauzu sa prednošću 12:11.

Nastavila se inicijativa "furije" i u drugom periodu, kada su došli do 16:12, ali je Hrvatska ponovo pokazala zube i korak do korak povela 18:19, što je pripremilo teren za neizvesnu završnicu. Španija se vratila i preuzela vođstvo na 21:20, a gol Dušenbajeva u poslednjem minutu je stavio tačku.

Prvi strelac pobednika bio je Abeljo Gomez sa pet golova, uz stopostotnu realizaciju. Na drugoj strani je isti broj pogodaka zabeležio MVP turnira Domagoj Duvnjak, ali iz devet šuteva.

Španci su odbranili evropsku titulu iz 2018. godine zarađenu upravo u Hrvatskoj, dok je poraženi sastav došao do trećeg evropskog srebra od nezavisnosti. Treće mesto je pripalo Norveškoj.