Vaterpolo Hrvatska - Mađarska
EPA/Szilard Koszticsak

Vaterpolo Hrvatska - Mađarska, Foto: EPA/Szilard Koszticsak

Vaterpolisti Australije iznenadili su Hrvatsku i pobedili je sa 9:8 (1:1, 4:4, 2:2, 2:1) u četvrtfinalu Svetskog kupa.

Hrvatska je bez poraza ušla u četvrtfinalni duel i očekivala se lagana pobeda šampiona sveta, ali su neumorni Australijanci uspeli da naprave najveće iznenađenje turnira.

Hrvati su stegnuto ušli u meč i nisu opravdali ulogu favorita ni kada su vodili, a to je bilo tokom maltene celog meča.

Vodile su "Barakude" uglavnom sa jednim golom razlike, imali su i prednost od 7:5, da bi "Kenguri" uspeli da izjednače na kraju treće deonice, a onda i povedu u četvrtoj. Hrvatska je igrala jako loše, u mislima su je bio strah od poraza, a veoma nekvalitetan vaterpolo viđen je u četvrtoj četvrtini.

Hrvatska je, posle oko deset minuta bez gola, uspela da izjednači, ali je onda Džo Kejs na manje od minut do kraja doneo novo vođstvo svojoj ekipi, te i konačnu pobedu.

Australijanci se sastaju sa pobednikom meča između Nemačke i Južne Afrike u polufinalu.

Pobedu je u svom četvrtfinalnom meču ostvarila Mađarska, koja je bila bolja od vaterpolista SAD sa 10:8 (5:2, 1:1, 3:3, 1:2). Oni se u polufinalu sastaju sa boljim iz duela Japan – Srbija.