rukomet rukometaška lopta
shutterstock

rukomet rukometaška lopta, Foto: shutterstock

Posle poraza u prvom kolu od Švedske (20:32), Makedonci su u drugom kolu protiv Egipta doživeli potpuni fijasko.

Domaćin je slavio sa neverovatnih 38:19 što je najteži poraz Severne Makedodnije u poslednjih 20-ak godina.

Faraoni su već nakon prvog poluvremena rešili sve kada su imali +14 (20:6), da bi u nastavku dodatno povećali prednost na pomalo neverovatnih +19.

Egipćani su odlično rasporedili strelce, a najefikasniji sa osam bio je Šebib, kod indisponiranih Makedonaca sa tri gola se izdvojio Lazarov. Isto toliko su postigli Markovski i Pesevski.

Francuska je bila sigurna protiv Austrije i stigla do nove pobede 35:28, Portugal nije dozvolio iznenađenje protiv Maroka, pa je odličnim drugim poluvremenom slavio 33:20. Junak Portuglaca sa devet golova je bio Portela.

Rusija je odigrala sjajan meč protiv favorizovane Slovenije, i na kraju upisala pobedu 31:25. Odlični sa po šest golova bili su Kiselev, Kosorotov i Soroka. Isto toliko je kod Slovenaca postigao Dolenec.