Rukometašice Srbija - Nemačka
EPA Franck Robichon

Srbija - Nemačka, Foto: EPA Franck Robichon

Naše dame odigrale su sjajnu partiju u okviru Svetskog prvenstva u Japanu i u dramatičnom meču savladale Nemačku.

Srbija je fenomenalno otvorila meč i tokom celog prvog poluvremena imala od od dva do pet golova prednosti. Ipak, Nemice su se konsolidovale u nastavku, znatno popravile igru u defanzivi i u 36. minutu igre prvi put stigle do vođstva (21:20).

Nisu poklekle izabranice Ljubomira Obradovića pred razigranim rivalkama, ni u momentima kad je nepravedno direktno isključenje zaradila Dijana Radojević.

Dramatičnu završnicu obeležile su fenoimenalne odbrane Jovane Risović, a pobedu Srbiji golom sa sedam metara donela je Kristina Lisović.

Srbija je, posle slavlja nad Južnom Korejom, a potom i pobedom nad liderom novoformirane grupe, na idealan način počela drugu fazu takmičenja pa trenutno zauzima četvrto mesto sa četiri boda koliko imaju i drugoplasirana Holandija i trećeplasirana Norveška, ali sa utakmicom manje.