Dejan Savić sa "delfinima", Foto: Alo! M.Metlaš

* Srbija je završila učešće na Svetskom prvenstvu u četvrtfinalu

* Bolja od naše reprezentacije bila je Španija

* Srpski vaterpolisti će igrati za plasman od 5. do 9. mesta

Vaterpolisti Srbije poraženi su od Španije 12:9 (2:1, 5:2, 3:4, 2:2) u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Kvangdžuu.

Bez Filipa Filipovića, braće Pijetlović, Andrije Prlainovića, obojice Mitrovića, podmlađeni "delfini" ipak nisu uspeli da ponove igru od pre nekoliko dana i parira uvek nezgodnom protivniku.

Loše smo ušli u utakmicu, Španci su brzo napravili dva gola prednosti, ali krajem prve četvrtine Strahinja Rašović najavljuje buđenje tima Dejana Savića.

To je kratko trajalo, napad tima Dejana Savića je bio neprepoznatljiv, odbrana neorganizovana...

Ni sudije nas nisu štedele, Španci su u svakom napadu imali igrača više i to su maksimalno koristili, pa su serijom 4:0 stekli ogromnih pet golova prednosti.

Miloš Ćuk

Alo

Miloš Ćuk, Foto: Alo

Raspucali smo se u trećoj četvrtini, ali Španci nisu popuštali već su na svaki gol odgovarali.

Previše smo grešili i na kraju izgubili i ispali sa Svetskog prvenstva.

Španija će u polufinalu igrati s boljim iz duela između Hrvatske i Nemačke. U preostalim četvrtfinalima igraju Mađarska – Australija i Italija – Grčka.

Vaterpolo tim Srbije čije je UNIQA zvanično osiguranje će igrati za plasman od 5. do 9. mesta.

Lebron Džejms i dominacija u srednjoj školi!