Srbija - Rusija
wp2020budapest.com

Srbija - Rusija, Foto: wp2020budapest.com

Hvala vam što ste pratili tekstualni prenos vaterpolo utakmice Srbija - Rusija na portalu Alo!

KRAJ UTAKMICE!!!! Srbija je ostvarila prvu pobedu na Evropskom prvenstvu u Budimpešti. Pobeđen je po mnogima najteži rival u grupi Rusija rezultatom 13:9.

7:4 - Miloš Ćuk se upisuje u listu strelaca

6:4 - Prlainović je fantastičan večeras, treći gola našeg asa, Srbija ponovo odlazi na +2

3:1 - Upisuje se i Rusija na semafor gol je postigao Merkulov

3:0 - Prlainović uvećava prednost na 2 minuta i 15 sekundi pre kraja prve četvrtine

2:0 - Mandić postiže gol sa igračem više

1:0 - Prvi gol za Srbiju postigao je Filip Filipović sa peterca

PRVA ČETVRTINA:

U Budimpešti je počelo Evropsko prvenstvo u vaterpolu. Mnoge reprezentacije jure Olimpijsku vizu, a ono što je olakšavajuće za naš tim je da smo mi tu brigu prebrinuli prošlog leta kada smo osvojili Svetsku ligu u Beogradu.

Aktuelni šampion Evrope reprezentacija Srbije je apsolutni favorit za pobedu u prvom kolu i meču protiv Rusije, kao i za osvajanje Grupe B, u kojoj se još nalaze Rumunija i Holandija. Savićev tim u Budimpešti čine skoro svi igrači koji su pokorili Evropu u Barseloni pre dve godine, a napravljena je samo jedna izmena, umesto Viktora Rašovića u ekipi je sada Nikola Dedović.