Kejleb Dresel, Foto: Tanjug/AP, Koji Sasahara

* Kejleb Dresel blista na SP u plivanju

* Dresel sada ima šest osvojenih zlata i jedno srebro

* Brazilac Bruno Fratus i Grk Kristijan Gkolomev "podelili" su srebro

Američki plivač Kejleb Dresel osvojio je još tri zlatne medalje na Svetskom prvenstvu u Južnoj Koreji.

Dresel je dominirao u Kvangdžuu na 50 metara slobodno, 100 metara delfin i u mešovitoj štafeti 4x100 slobodno.

Kejleb je najpre osvojio zlato u najbržoj plivačkoj disciplini, na 50 metara slobodno isplivavši tu deonicu za 21,04 sekunde. Ovo je ujedno i novi rekord svetskih prvenstava.

Brazilac Bruno Fratus i Grk Kristijan Gkolomev "podelili" su srebro pošto su do cilja stigli za 21,45 sekundi.

Sjajni Amerikanac je samo 34 minuta kasnije slavio i na 100 metara delfin i tako stigao do petog najsjajnijeg, a ukupno šestog odličja u Kvandžuu.

On je tu trku završio za 49,66 sekundi. Rus Andrej Minakov je osvojio srebro (50,83), a Južnoafrikanac Čad le Kros bronzanu medalju (51,16).

Plivanje, Foto: Profimedia

Dresel je pobedama u ove dve discipline odbranio zlata osvojena pre dve godine u Budimpešti.

Na kraju, Dresel je bio deo mešovite štafete koja je postavila novi svetski rekord i osvojila zlato. Tim SAD u sastavu Dresel, Zak Epl, Melori Komerford i Simon Manuel je štopericu zaustavio nakon 3:19,40.

Dresel sada ima šest osvojenih zlata i jedno srebro na šampionatu u Kvandžuu, a u nedelju bi toj kolekciji mogao da doda još jedno odličje pošto će biti deo štafete 4x100 mešovito.