Odbojkaši

Najbolji u timu Poljaka bio je Lukaš Kačmarek sa 21 poenom, dok je Vilfredo Leon dodao 19 poena.

U selekciji Srbije istakli su se Dražen Luburić koji je osvojio 19 poena, dok je Miran Kujundžić sakupio 18 poena. Ukoliko ne bude iznenađenja u poslednjem duelu četvrtfinala između Italije i Holandije, Srbija će zauzeti peto mesto u konačnom plasmanu na prvenstvu Evrope.

Odlično je Srbija počela meč i posle 0:1 stigla do 5:1. Još dva puta je Srbija tokom prvog seta imala četiri poena viška, ali su se Poljaci uvek vraćali i uspevali da izjednače. Poljska je prvi put povela sa 19:18, ali je Srbija odmah preokrenula. Imali su izabranici Igora Kolakovića dva poena viška u završnici - 23:21, ali je Poljska izjednačila.

Srbija je stigla prva do set lopte (24:23), ali je nije realizovala, da bi Poljska potom propustila dve prilike da povede sa 1:0. Sjajnim servisima Krsmanovića, ali i odličnom igrom u bloku, Srbija je naterala Leona na dve greške i iskoristila treću set loptu za 28:26 i vođstvo od 1:0. Poljaci su bili uspešniji na startu drugog seta i zatim su prednost održavali, a povremeno i povećavali.

Odbojkaši

OSS

Sredinom seta je bilo 14:8 za Poljsku, a potom 19:10 i 22:15. Poljska je potom osvojila tri uzastopna poena, drugi set rešila u svoju korist sa 25:15 i izjednačila na 1:1. Posle izjednačenog početka, Poljska je na servis Leona povela sa 7:4. Uzvratila je Srbija posle asova Luburića i Perića i preokrenula rezultat. Vodila je Srbija do 12:11, a zatim je Poljska povela sa 13:12, ali je Srbija odmah vratila prednost - 14:13.

Ponovo su Poljaci poveli sa 17:16, pa zatim sa 19:17, ali je Srbija odmah poravnala na 19:19. Vodila je Poljska sa 20:19, a zatim je Srbija sa dva uzastopna poena stigla do prednosti od 21:20. Igralo se potom poen za poen, da bi Kohanovski asom doneo Poljskoj prvu set loptu - 24:23. Nije je Poljska iskoristila kao ni naredne dve, da bi Srbija stigla do svoje prve set lopte - 27:26. Poljaci do kraja seta nisu uspeli da iskoriste još četiri set lopte ali jesu onu ukupno osmu pri rezultatu 35:34.

U četvrtom setu se igralo izjednačeno do 8:8. Tada je Poljska preuzela vođstvo pa povela sa 15:11 i 18:13. Do kraja je Poljska povećavala razliku, četvrti set dobila sa 25:17 za pobedu od 3:1 vrednu plasmana u polufinale. Poljska će u polufinalu Evropskog prvenstva igrati sa selekcijom Slovenije.