Odbojkašice Srbije

Izabranice Đovanija Gvidetija su dominantno osvojile prvi set, ali su u drugom pružile neočekivano lošu igru, pa su Kineskinje stigle do 1:1. U trećem setu Kina je imala i plus tri (8:5), ali su Srpkinje uspele da preokrenu i povedu 2:1.

Kineskinje su i na startu četvrtog seta imale plus tri (5:2), ali je ponovo usledio veliki preokret i pobeda Srpkinja.

Našu reprezentaciju predvodila je Tijana Bošković sa čak 25 poena, Jovana Stevanović i Mina Popović su osvojile po 13, 11 Sara Lozo, a 10 Bianka Buša.

Četvrtom pobedom u devetoj utakmici Lige nacija Srpkinje su sačuvale šansu da se domognu završnog turnira na koji će se plasirati osam najbolji selekcija.

Naredni meč u Ligi nacija Srbija igra u četvrtak ujutru u 8 i 30 protiv Nemačke.