"ORLOVI" ODLIČNO KRENULI, PA STALI Srbija poražena od Norveške, četvrtfinale je sada jako daleko

Srbija je prvo poluvreme dobila rezultatom 17:14, a početkom drugog dela meča bilo je i 19:14 za naš tim. Međutim, u nastavku meča Norveška je kažnjavala sve greške srpkih rukometaša i na kraju je stigla do nove pobede na SP. Naša selekcija je i pored poraza zadržala teoretske šanse za plasman u četvrtfinale SP.

Holandija je ranije danas pobedila Katar 32:30, dok je Nemačka ubedljivo savladala Argentinu 39:19. U subotu će igrati: Srbija - Argentina (15.30), Katar - Norveška (18) i Holandija - Nemačka (20.30). Tabela: Nemačka 6, Norveška, Holandija 4, Srbija, Katar 0, Argentina 0Plasman u četvrtfinale SP izboriće dve najbolje plasirane selekcije iz svake grupe.

AP Photo/Piotr Hawalej

Plasman u četvrtfinale donosi kvalifikacije za Olimpijske igre u Parizu 2024. godine.

Srbija je dobro počela meč i povela 2:0, a onda je Norveška stigla do izjednačenja, 2:2. Igralo se potom gol za gol, a naša selekcija je u devetom minutu propustila priliku da stigne do tri gola prednosti, 5:3. Srbija je održavala vođstvo od dva gola, a u 15. minutu naš tim stiže do plus tri - 9:6. Norveška je posle isključenja Ilije Arbutovića prišla na minus jedan, 9:8. Srbija je posle odbrana Dejana Milosavljeva u 21. minutu stigla do plus četiri (13:9). Naša selekcija je održavala prednost od četiri gola, ali je prvo poluvreme završeno rezultatom 17:14 za Srbiju.

Srbija je u 35. minutu povela 19:14 posle briljantnih odbrana Milosavljeva. Međutim, Norveška je u 39. minutu prišla na samo gol zaostatka 20:19. Posle nekoliko grešaka, Norveška je u 43. minutu stigla do izjednačenja, 22:22. Samo minut kasnije, Norveška je prvi put povela, 23:22. Skandinavci su stigli do dva gola prednost. Norveški golmani su zaustavljali šuteve naših rukometaša, a Milosavljev i Cupara su bili nemoćni pred protivničkim igračima. Norveška je na kraju slavila sa 31:28.

Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Miloš Orbović, Bogdan Radivojević i Petar Đorđić sa po pet golova. U redovima Norveške najbolji su bili Sander Sagosen i Sebastijan Barthold, koji su postigli po pet golova.

Nemačka i Norveška imaju po šest bodova, Holandija je osvojila četiri, Srbija dva, dok su Katar i Argentina bez bodova. Naša selekcija će u subotu igrati sa Argentinom.

SRBIJA - NORVEŠKA 28:31 (17:14)

KRAJ!

57. minut - Đorđić pogađa za 26:29.

56. minut - Milosavljević nekako uspeva da pogodi i smanji zaostatak na četiri gola, ali je pobeda jako daleko.

46. minut - Vorkapić postiže prvi gol na meču za "minus jedan". Srbija je bila više od pet minuta bez gola.

44. minut - Norvežani prvi put vode na meču golom Blonca.

43. minut - Sagosen vraća meč u egal. Još od početka meča ponovo je nerešeno.

40. minut - Radivojević siguran sa sedam metara. Srbija ponovo vodi sa dva gola razlike. Ipak, Johanesen uzvraća odmah u sledećem napadu.

39. minut - Serija sada Norvežana. Sagosen pogađa i smanjuje na gol zaostatka - 20:19.

33. minut - Orbović! Najbolji mogući način da se otvori drugo poluvreme! Milosavljen nezaustavljiv!

POLUVREME!

30. minut - Orbović šutem iz velike daljine donosi ti gola prednosti Srbiji pred odlazak na odmor.

27. minut - Nikolić! Sjajan gol našeg reprezentativca. Srbija čuva četiri gola prednosti.

25. minut - Đorđić ponovo donosi Srbiji najvećih četiri golova prednosti. Za sada odlična igra "orlova".

23. minut - Pogodak Barholda za "minus dva" i 13:11.

20. minut - Kakva odbrana Milosavljeva, a onda pogodak Radivojevića! Srbija ponovo na maksimalnih tri gola prednosti.

17. minut - Bjornsen smanjuje na gol razlike - 10:9. Nakon toga siguran Ilić sa sedam metara.

15. minut - Kukić! Sjajan pogodak našeg reprezentativca. Srbija ima najveću prednost do sada na meču.

10. minut - Orbović raspoložen, treći pogodak našeg reprezentativca.

7. minut - Za sada gledamo rezultatsku klackalicu. Đorđić je golom doneo prednost Srbiji sa 4:3, a onda Orbović drugim golom dolazimo do dva gola vođstva. Sjajno brani Milosavljev.

20.30 - Utakmica je počela!

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču prvog kola druge faze Svetskog prvenstva u rukometu između selekcija Srbije i Norveške. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Katovica.