SRBIJA JE U POLUFINALU SVETSKOG PRVENSTVA Fenomenalne odbojkašice posle utakmice za infarkt srušile Poljsku i zakazale sudar sa olimpijskim šampionom
EPA-EFE/Tomasz Wiktor

Naše odbojkašice su posle preokreta savladale domaćina, selekciju Poljske posle trilera sa 3:2 u setovima i zakazale duela sa aktuelnim olimpijskim šampionom, reprezentacijom Amerike koja je bila bolja od Turske maksimalnim rezultatom.

Po setovima je bilo - 21:25, 25:21, 25:19, 24:26, 16:14, u korist izabranica Danijelea Santarelija!

Nije ovo bila utakmica za one sa slabim srcem.

U sjajnoj atmosferi u dvorani u Gljivicama pred više od 10.000 navijača viđen je spektakularan meč, a naše devojke su pokazale karakter i došle do velike pobede.

Nakon velike borbe prvi set je pripao Poljakinjama koje su tako prekinule seriju naših odbojkašica pošto su prethodnih sedam utakmica dobile bez izgubljenog seta.

Silovito su naše devojke otvorile drugi set i povele 6:1. U jednom trenutku je bilo i +8 za Srpkinje, ali je Poljska uspela da se vrati u igru, pa je viđena velika borba, koja je ipak pripala Tijani Bošković i drugaricama.

Treći set je rutinski pripao Srbiji, a onda dva seta za infarkt.

Posebno je uzbudljivo bilo u finišu četvrtog seta. Uspele su Poljakinje da nošene podrškom sa tribina vođstva Srbije 23:20 vežu četiri poena i one dođu do set lopte, ali su bez prilike da uvedu duel u peti set ostale nakon servis greške. Ipak, došle su do druge set lopte i uz grešku Srpkinja na mreži Poljakinje su došle do izjednačenja.

U petom setu je velika borba nastavljena. Igralo se poen za poen, a Poljakinje su prve uspele da dođu do dva poena razike i povedu 9:7. Borile su se odbojkašice Srbije i uz dva sjajana poena Tijane Bošković došle su do vođstva 12:11.

Na jednoj strani Tijana Bošković, na drugoj Magdalena Stišjak!

Drama je trajala i trajala. Srbija nije iskoristila prvu meč loptu, ali drugu jeste fantastičnim servisom Jovane Stevanović!

Fantastična Tijana Bošković predvodila je Srbiju sa 36 poena! Brankica Mihajlović dodala je 15 poena, a Jovana Stevanović 12.

Na drugoj strani mreže, Magdalena Stisjak imala je 40 poena.

SRBIJA - POLJSKA 3:2 (21:25, 25:21, 25:19, 24:26, 16:14)

Peti set:​

16:​14 - Srbija je u polufinalu! As Jovane Stevanović za kraj! Bio je ovo meč za infarkt!

13:13 - Sjajna Tijana Bošković za novo izjednačenje!

12:13 - As Magdalene Stišjak.

11:11 - Važan poen Tijane Bošković!

10:10 - Ne predaju se naše devojke.

8:10 - Naše odbojkašice bez rešenja za Stišjak koja igra meč života.

7:7 - Šest poena Stišjak od ukupno sedam Poljske u taj-brejku

5:5 - Bojana Drča donosi važan poen

4:5 - Stijšak igra neverovatan meč.

4:4 - Igra se poen za poen.

2:2 - Prestup Poljakinja, a onda novi poen za Magdalenu Stišjak.

Četvrti set:​

24:26 - Igraće se peti set u Gljivicama. Uspele su Poljakinje da se vrate serijom 4:0 u finišu četvrtog seta. Na kraju je greška Brankice Mihajlović produžila četvrtfinale.

23:24 - Preokret posle greške Tijane Bošković i set lopta za domaćina.

23:21 - Greši Tijana Bošković, nije ovde još ništa gotovo.

22:18 - Ovo je neverovatno šta radi Tijana Bošković!

21:17 - Servis greška Poljakinja.

19:16 - Magdalena Stišjak dolazi do svog 26. poena i održava Poljsku u životu

17:12 - Sada Brankica Mihajlović dolazi do poena, Srbija pred pobedom

16:12 - Sjajan blok Jovane Stevanović!

14:12 - Odmah se ispravila naša najbolja odbojkašica i 30. poen vratila Srbiji dva poena prednosti.

10:7 - Novu seriju prave naše odbojkašice.

7:7 - Ne predaju se Poljakinje, nerešeno je.

4:2 - As! Kakav servis Tijane Bošković, njen 25. poen

1:​0 - Prvi poen na meču za Bianku Bušu! Srbija vodi na startu četvrtog seta

Treći set:​

25:19 - Srpske odbojkašice na korak od polufinala Svetskog prvenstva! Tijana dominira, a razigrala se i Brankica Mihajlović, dok su Poljakinje u finišu seta ušle u seriju grešaka!

23:18 - Poljakinje idu iz greške u grešku.

21:18 - Sada serija naših odbojkašica koje su na dobrom putu da dobiju treći set.

18:18 - Strašan poen, izblokirana je Tijana Bošković i opet je nerešeno.

18:17 - As Poljakinja koje se opet vraćaju u igru.

18:15 - Fenomenalna Brankica Mihajlović, Srbija na +3!

13:13 - I opet sjajna Stišjak, nerešeno je.

12:11 - Stišjak odlična u bloku i ponovo su Poljakinje na minus jedan.

10:6 - Razigrala se Brankica Mihajlović, Srbija na +4.

8:5 - Ma neverovatna je Tijana Bošković, dolazi do 20. poena!

7:5 - Serija naših odbojkašica koje imaju dva poena prednosti.

4:5 - As Magdalene Stišjak.

4:4 - Na drugoj strani odlična je Stijšak,velika borba na startu trećeg seta.

4:3 - Nastavlja Tijana da blista!

2:1 - Neverovatna Tijana Bošković dolazi do 16. poena.

Drugi set:

25:21 - Sjajna Tijana Bošković donosi izjednačenje!

24:21 - Tri set lopte za Srbiju!

22:20 - Greši Brankica Mihajlović, biće drame u drugom setu, naše devojke su prokockale veliku prednost.

21:18 - Ružanjski zaustavlja Tijanu, Poljakinje se vraćaju u drugi set.

21:16 - Serija Poljske 3:0 i Santareli zove tajm-aut.

21:13 - Sjajna dijagonala Tijane Bošković i 13. poen na meču. Srbija se bliži izjednačenju.

18:12 - Odličan poen koji posle velike borbe osvaja Jovana Stevanović i ponovo su naše devojke na +6.

16:12 - Tijana Bošković odbija napad Poljakinja.

13:8 - Prolazi Maja Aleksić i odlazi na servis.

12:7 - Projektil Tijane Bošković, ali svaka čast i Bojani Drči koja se sjajno odbranila.

11:5 - Greši Stišjak, Srbija ima šest poena prednosti.

6:1 - Nastavlja se dobra igra, poentirala je Bojana Drča

4:0 - Kakav početak drugog seta naših odbojkašica!

Prvi set:

21:25 - Prvi set je gotov tako što je Jovana Stevanović izblokirana od strane Olivije Ružanjski. Naša selekcija sada težim putem mora da pobede. Prekinuta je impresivna serija naših odbojkašica koje su poslednjih sedam mečeva dobile bez izgubljenog seta.

20:23 - Bjanka Buša izblokirana, Poljska blizu osvajanja prvog seta

20:22 - Odlično dizanje Bojane Milenković i sjajan poen Tijane Bošković preko trojnog bloka.

19:21 - Ovoga puta je izblokirana naša najbolja odbojkašica i Santareli primoran da traži tajm-aut.

19:20 - Greši Tijana Bošković.

19:19 - Potpuni egal u prvom setu.

17:15 - Važan poen Brankice Mihajlović, Srbija opet ima dva poena prednosti.

14:14 - Stijšak dolazi do petog poena i nerešeno je.

14:12 - Stijšak prekida seriju Srbije.

13:11 - Zakucava Jovana Stevanović i Srbija po prvi put ima dva poena prednosti..

7:8 - Na drugoj strani nezaustavljiva je Rožanski.

7:7 - Sjajna Tijana Bošković ima veći četiri poena. Igra se poen za poen.

5:5 - Brankica Mihajlović dolazi do svog prvog poena.

2:2 - Dva poena u nizu Tijane Bošković i Srbija dolazi do izjednačenja.

0:2 - Zaustavljena Bjanka Buša, Poljska bolje otvara utakmicu.

20.29 - Sjajna atmosfera, oko 13.000 gledalaca u dvorani.

20.25 - Intoniraju se nacionalne himne, prvo ide himna Srbije pa Poljske i onda spektakl!

19.35 - Očekuje nas neizvestan meč protiv domaćina Poljske. Ovo je drugi meč sa njima, u prvom samo ih pobedili sa 3:0, ali sada očekujem jaču borbu. Biće mnogo veća podrška publike, i to će za njih biti vetar u leđa. Volimo da igramo u punoj hali, bez obzira da li su naši ili protivnički navijači. Lepa je stvar što će biti dosta publike, Poljska je zemlja odbojke. Spremamo se za meč, nadam se da ćemo odigrati dobru utakmicu. Moramo da budemo skoncentrisani i odigramo našu najbolju partiju - poručila je srpska odbojkašica Ana Bjelica.

19.27 - Ovoga puta ulog je mnogo veći, pošto se radi o najvažnijoj utakmici na turniru, četvrtfinalu. Ipak, ukoliko srpske odbojkašice ponove igre iz dosadašnjeg dela prvenstva, razloga za brigu nema.

EPA-EFE/Roman Zawistowski

19.23 - Srbija i Poljska su već odigrale jedan meč na ovom šampionatu, kada su naše devojke slavile maksimalnim rezultatom.

19.20 - Odbojkašice Srbije impresivne su na Svetskom prvenstvu i ostvarile su svih devet pobeda, te tako obe grupne faze završile na prvom mestu, uz impresivan set količnik 27:2.

19.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici četvrtfinala Svetskog prvenstva u odbojci u kojoj se sastaju Srbija i Poljska. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Gljivica.