SRBIJA PALA POSLE DRAME Mađarska je šampion sveta
VSS

Protivnik je do titule svetskog prvaka stigao tek nakon boljeg izvođenja peteraca.

Izabranici Uroša Stevanovića je bila u konstantnom zaostatku nakon prve deonice u kom su Mađari bili bolji sa 4:2, ali su stigli i do 5:2 na startu druge deonice.

Srbija je uspela da se vrati i izjednači na 6:6, ali je sve to palo u vodu kada je Mađarska povela 8:6 pred odlučujuću četvrtinu.

Naši vaterpolisti se nisu predavali i stigli su do izjednačenja na pet minuta do kraja i isto održavali do kraja i dramatične završnice. Poslednji napad je imala upravo Srbija, ali Kojić nije uspeo da zatrese protivničku mrežu.

Otišlo se u peterce, gde je kobna bila četvrta serija i Stanićev promašaj nakon čega je u narednoj seriji Bede overio pobedu Mađarske.

Najefikasniji kod Srbije su bili Aleksandar Kovačević sa tri, odnosno Marko Dimitrijević, Nikola Kojić, Bogdan Gavrilović sa po dva gola. U pobedničkoj ekipi se istakao Akos Nađi sa tri gola, dok su Rolans Gast i Peter Salai meč završili sa po dva gola.