SRBI BLISTAJU Tri finala za naše kajakaše na Evropskom prvenstvu
Printscreen

Bojan Zdelar se plasirao u finale u disciplini 500 metara. On je izborio direktan plasman u finale, pošto je osvojio prvo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi u vremenu 1:41.909 minuta. Finalna trka biće održana u petak od 15.16 časova.

Direktan plasman u finale izborio je i Vuk Radovanović u disciplini KL2 na 200 metara. On je u svojoj kvalifikacionoj grupi bio u treći u vremenu 49.323 sekunde. Finale je u nedelju od 9.21 čas.

Anđelo Džombeta i Ervin Holpert izborili su finale u disciplini dvosed 1.000 metara. Srpski kajakaši su bili drugi u svojoj grupi, a ostvarili su vreme 3:17.278 minuta. Finale je u nedelju od 11.15 časova.

Kristina Bedeč se plasirala u polufinale EP, pošto je kvalifikacije u trci na 1.000 metara završila u vremenu 4:10.453 minuta. Polufinalna trka u ovoj disciplini je na programu u petak 9.37 sati.

Marija Dostanić je stigla do polufinala u disciplini 500 metara, pošto je kvalifikacije završila u vremenu 1:58.697 minuta. Polufinale je na programu u petak od 17.30 sati.

Marija Dostanić i Kristina Bedeč osvojile su drugo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi u disciplini dubl 500 metara. One su ostvarile vreme od 1:51.940 minuta. Polufinale je na programu u petak od 11.35 časova.

Stefan Vekić i Strahinja Stevanović plasirali su se u polufinale, pošto su bili drugi u svojoj kvalifikacionoj grupi u disciplini dubl 500 metara. Srpski kajakaši su ostvarili vreme od 1:34.076 minuta. Polufinale je na programu u petak od 17.40 časova.