DEBAKL SRBIJE Crna Gora deklasirala "delfine"
FOTO TANJUG/ DRAGAN KUJUNDZIC/ bg

Selektor Dejan Savić je odlučio da podmladi i osveži tim za ovo takmičenje, te u Strazbur, u koji smo stigli na dan utakmice, nije poveo Strahinju i Viktora Rašovića, Dušana Mandića, Nikolu Jakšića, Savu Ranđelovića, Đorđa Lazića i Branislava Mitrovića.

Prva četvrtina bila je izjednačena i završena je rezultatom 3:3. Presudna je bila druga deonica koju je Crna Gora dobila 5:0.

Serija od 5:0 donela im je prednost na poluvremenu od 8:3.U tim momentima najbolji je bio Marko Mršić sa tri pogotka.

Ovaj igrač kotorskog Primorca nastavio je i u trećem kvartalu da daje golove.

Indisponirana Srbija nije imala snage za veliki preokret, a u poslednjoj četvrtini Crna Gora je samo povećala prednost za konačni ubedljiv trijumf.

Najefikasniji na meču bio je mladi Marko Mršić sa šest golova, a ispratio ga je Konstantin Averka sa tri.

U ovoj grupi su još Španija i Australija, sve reprezentacije plasiraće se u četvrtfinale (1-4, 2-3), a naredni duel Srbija igra u subotu od 16.00 protiv "crvene furije".