Kobajaši po drugi put osvojio Kristalni globus!
EPA-EFE/ANTONIO BAT

Kobajaši je zauzeo osmo mesto sa 423,7 bodova, skokovima od 235,5 i 230 metara, što mu je bilo dovoljno za osvajanje Svetskog kupa. On ima 106 bodova više od prvog pratioca Karla Gajgera iz Nemačke, koji je današnje takmičenje završio na 16. mestu.

Kobajaši sada ima dve titule u Svetskom kupu i jedan je od 12 ski skakača koji su najmanje dva puta osvajali Kristalni globus.

Na čuvenoj slovenačkoj skakaonici pobedio je svetski i olimpijski prvak u ski letovima Norvežanin Marijus Lindvik sa 455,1 bodom, koliko je sakupio skokovima od 241,5 i 245 metara.

To je bila njegova osma pobeda u Svetskom kupu, a peta u sezoni. On je tek treći Norvežanin koji je pobedio u individualnom takmičenju na Planici. Lindvik je sezonu završio na trećem mestu u Svetskom kupu sa 1.231 bodom.

Japanac Jukija Sato zauzeo je drugo mesto na Planici sa 446,8 bodova, skokovima od 236,5 i 242,5 metra i ostvario prvi plasman na podijum ove sezone.

Treći je bio domaći takmičar Peter Prevc sa 438,6 bodova, skokovima od 235,5 i 240 metara.

Slovenački takmičar Žiga Jelar osvojio je Svetski kup u ski letovima sa 270 bodova, 10 više od timskog kolege Timija Zajca. Treći je Austrijanac Štefan Kraft sa 224 boda.

Čuveni nemački takmičar Zeverin Frojnd saopštio je da je završio karijeru, nakon što je sezonu u Svetskom kupu završio na 30. mestu.