RADOST CRVENO-BELIH U LAJKOVCU! Odbojkašice Zvezde srušile Železničar i posle osam godina podigle trofej Kupa Srbije!
OSS

Odbojkašice Crvene zvezde osvojile su Kup Srbije, 18. u istoriji kluba, nakon pobede nad ekipom Železničara u Lajkovcu sa 3:1 (25:18, 25:14, 18:25, 25:23).

Prošlogodišnji pobednik Kupa Srbije nije uspeo da odbrani titulu na svom terenu, pošto je Crvena zvezda bila dominantnija i potpuno zasluženo je osvojila trofej.

OSS

Posle izjednačenog uvodnog dela prvog seta, Crvena zvezda nametnula je svoj tempo igre, koji Železničar nije mogao da prati. Ni u jednom trenutku ekipa iz Lajkovca nije mogla da parira raspoloženom rivalu, koji je sa 25:18 stigao do vođstva.

Tamo gde su stale izabranice Milana Gršića u prethodnom, nastavile su u drugom setu. Tandem Drča – Bošković bio je u velikoj meri raspoložen i omogućio je svom timu da najpre napravi veliku rezultatsku razliku, a zatim i povede sa 2:0 – 25:14.

Velika borba vođena je u prvom delu trećeg seta, nakon čega je ekipa koju sa klupe predvodi Branko Kovačvić, sa četiri uzastopna bloka stigla do prednosti, a nešto kasnije je sa 25:18 smanjila ukupan rezultat i vratila se u meč.

OSS

Tek što je počeo četvrti set, pri rezultatu 2:1 za Železničar, Ljubica Milojević, srednji bloker ekipe Lajkovca, doživela je povredu kolena i morala je da napusti teren. U početku se činilo da ovaj peh neću uticati na Železničar, koji je nastavio sa odličnom igrom i poveo sa

11:6. Ipak, nije dugo trebalo ekipi Milana Gršića da se vrati u meč i prekorene rezultat u svoju korist (20:17). Do kraja je Crvena zvezda sačuvala stečenu prednosti i sa 25:23 okončale presudni set.