FRANCUSKA MOĆNA PROTIV SRBIJE Evropsko prvenstvo završeno za Orlove

U 3. kolu C grupe u Segedinu Srbija je poražena od Francuske 25:29.

Orlovi su završili svoju priču na ovom Evropskom prvenstvu.

Iz C grupe dalje su prošli Francuska (sa dva boda) i Hrvatska (bez bodova).

Pobeda od dva i više razlike protiv višestrukih olimpijskih šampiona garantovala je prolaz našem timu u narednu fazu, ali je početak meča odagnao sve sumnje...

Kako je utakmica odmicala situacija se samo pogoršavala po Orlove, golman Vensan Žerar bio je nepremostiva prepreka za naš bezidejni napad.

U finišu su Trikolori povukli ručnu pa su od +10 došli do za Srbiju prihvatljivih +4.

Srbija - Francuska 25:29 (7:16)

Segedin - Dvorana: Seged Uj arena. Sudije: Mindaugas Gatelis i Vaidas Mazeika (Litvanija). Isključenja: Srbija 8, Francuska 10 minuta. Sedmerci: Srbija 4 (4), Francuska 3 (1).

SRBIJA: Bomaštar, Borzaš 1, Sretenović 1, Đukić 1 (1), Pešić, Radivojević 7 (3), Pešmalbek 2, V. Ilić, Kukić 4, Šotić 2, Marsenić 4, Orbović, Radović, Milosavljević 2, Cupara (10 odbrana), Ivanišević 1 (2 odbrane).

FRANCUSKA: Len 3, Min 3, Lagard, Ričardson 1, Mem 5, Turna 2, Žerar (12 odbrana), N. Karabatić 2, Mae 6, Fabregas, Pardi (4 odbrane), Deska 2, Port 2, Kunku 2, Nai 1 (1), Kona.

60. minut: Milosavljevićeva bomba - 25:29.

58. minut: Mogao je Marsenić još više da smanji, ali je Pardi odbranio zicer.

57. minut: Radivojević pogađa sa desnog krila - 23:29. Pa još jednom - 24:29.

56. minut: Sretenović u kontri pogađa prazan gol - 22:29.

51. minut: Živu loptu Đukića hvata Pardi, brani i Cupara na drugoj strani. A, onda opet brani Šotiću s krila Parti.

49. minut: Pešmalbek na crti jak i stamen i siguran - 17:24. Port, nova vragolija sa desnog krila i kokica - 17:25. Min je sa levog beka pod faulom Sretenovića za dva minuta isključenja bio siguran - 17:26.

47. minut: Gol Radivojevića sa sedmerca (16:23). Pardi je odbranio kontru Šotića jedan na jedan. Port na drugoj strani sa desnog krila siguran - 16:24.

46. minut: Nije nam prošao cepelin u napadu, dok se slagala naša odbrana Min je dao gol - 15:23.

45. minut: Sa desnog krila sa igračem manje pogađa i Radivojević - 15:22, pa selektor Francuza Gijom Žil uzima minut odmora.

42. minut: Šotić sa krila levog siguran - 14:22. Sretenović dobija dva minuta isključenja, Nai sa sedmerca loptu šalje daleko pored gola.

40. minut: Gol Marsenića u polukontri na prazan gol - 12:21.

39. minut: Živu loptu Borzaša hvata golman Žerar, u kontri Kunku pogađa praznu mrežu - 11:21.

38. minut: Gol Šotića sa krila - 11:19, istom merom vraća Karabatić - 11:20.

37. minut: Prvi gol Karabatića - 10:19 i isključenje Pešmalbeka.

36. minut: Đukić pogađa sedmerac - 9:18. U kontri pogađa i Marsenić - 10:18.

33. minut: Dva gola Mema, pogodio je i jednu stativu u nepuna dva minuta - 8:18. Ivanišević je odbranio i jednu kontru Kunkua.

31. minut: Gol Kukića - 8:16.

2. POLUVREME:

29. minut: Ivanišević brani, uhvatio je živu loptu, potom je pogodio sa gola na gol - 7:16.

28. minut: Turna je isključen, sa igračem više Marsenić pogađa stativu. Sa igračem manje Len sa desnog krila siguran - 5:16. Posle 12 minuta posta za Srbiju pogađa Kukić - 6:16.

27. minut: Mae je nezaustavljiv - 5:14, Deska u kontri neumoljiv - 5:15.

24. minut: Dupli cepelin Gala sa krila na krilo i gol Lena - 5:13.

22. minut: Milosavljević pravi probijanje u napadu, Lagard ne pogađa prazan gol preko celog terena. Zato pogađa Mae u narednom napadu - 5:12. Ni Žerar ne pogađa sa gola na gol.

20. minut: Deska ne pogađa sedmerac, Žerar brani na drugoj strani, a Turna u polukontri siguran sa pozicije pivota - 5:11.

18. minut: Mem sada pogađa i sa desnog krila - 5:10. Žerar brani još jedan zicer Orboviću.

17. minut: Otpadak na crti prigrabio je kapiten Marsenić i pogodio - 5:9. Pre toga je isključen Kona na dva minuta.

15. minut: Naš selektor traži tajm aut, sve ide naopako. Džaba je tražio pauzu, Orbović pravi faul u napadu. Kazna, novi gol Mema - 4:9.

14. minut: Žerar brani pokušaj Radivojevića s krila, Kunku u kontri s desnog krila opet siguran - 4:8. Karabatić je isključen posle starta nad Kukićem.

12. minut: Orbović je promašio loptu, ali ne i Karabatića, dobio je dva minuta isključenja. Mae je iskoristio višak, puklo je na sredini sa igračem manje - 4:7.

11. minut: Pešmalbek se izborio za loptu na crti i pogodio - 4:6.

10. minut: Dva gola Mea u kontri posle sjajnih odbrana Žerara, a onda i Deska neumoljiv u kontri - 3:6.

8. minut: Radivojević je izjednačio sa sedmerca - 3:3. Potom je cepelin Orbovića odbranio Žerar.

6. minut: Cupara brani Karabatiću, u kontri Radivojević pogađa prazan gol - 2:3.

4. minut: Pod pretnjom pasivom Borzaš šalje bombu sa zemlje - 1:2. Istom merom na drugoj strani uzvraća Mae - 1:3.

2. minut: Žerar brani Orboviću, Len u kontri sa desnog krila lako do realizacije - 0:2.

1. minut: Mem sa desnog beka neumoljiv - 0:1.

1. POLUVREME:

Pobeda nad Ukrajinom (31:23) i poraz od Hrvatske (20:23) doveli su naš tim u situaciju da u poslednjem kolu mora da pobedi jednu od najboljih selekcija na planeti - Francusku. Naravno, ukoliko izabranici selektora Tonija Đerone žele da prođu dalje.

Korona je napravila mnogo muka, nema Đorđića, Ilića, Milosavljeva, Nenadića...