"ORLOVI" NEMOĆNI! Srbija poražena od Hrvatske u velikom derbiju, druga faza (ne)moguća misija!
EPA-EFE/Tibor Illyes

Ovim porazom Srbija je znatno umanjila šanse za plasman u drugu fazu, pošto je sada na skoru 1-1, baš kao i Hrvatska, sa tim što u poslednjem kolu "orlovi" igraju protiv Francuske, dok "kauboji" imaju zicer sa Ukrajinom.

Hrvatska je odlično otvorila meč i povela sa 3:0, uspeli su izabranici Tonija Đerone vrlo brzo da se vrate u meč.

Srbija je prvi put povela u 18. minutu, kada je Marsenić dao gol za 7:6.

Vodila se velika borba, dugo je bio egal, a onda je našim rukometašima popustila koncentracija u finišu prvog poluvremena, što Hrvati kažnjavaju sa dva brza gola, pa se na odmor otišlo sa vođstvom "kockastih" 11:9.

Prišla je Srbija na 12:11 početkom drugog dela, ali su se u tim momentima nizale greške i sami smo sebi zagorčali život propuštenim prilikama.

Hrvati su preuzeli kontrolu i uglavnom održavali tri gola prednosti.

Naša reprezentacija je veliku priliku da se vrati u igru propustila u 43. minutu kada je Pešmalbek u kontri poklonio loptu Hrvatskoj i umesto da priđemo na -1, bilo je +3 za Hrvatsku.

Do kraja nije bilo previše uzbuđenja, pa su Hrvati ostvarili relativno laku pobedu.

Ukoliko pobede olimpijskog šampiona Francusku sa dva gola razlike, naša selekcije ide u narednu rundu u Budimpeštu. Teško jeste, ali ne i nemoguće.

U prvom meču ove grupe Francuska je opravdala ulogu favorita i pobedila Ukrajinu - 36:23.

Srbija - Hrvatska 20:23 (9:11)

Dvorana: "Pik" (Segedin)
Sudije: Robert Šulce, Tobajas Tonies (Nemačka)

Srbija: Bomaštar, Cupara, Ivanišević, Vorkapić, Borzaš, Sretenović, Đukić, Pešić, Radivojević, Pečmalbec, Ilić, Kukić, Sotić, Marsenić, Orbović, Radović, Milosavljević, Mitić, Đorđić.

Hrvatska: Pešić, Mandić, Šunjić, Marić, Gadža, Ivić, Čupić, Musa, Mamić, Cindrić, Grahovac, Lucin, Jaganjac, Ravnić. Martinović, Šipić, Glavaš, Srna, Jelinić.

Drugo poluvreme:

60. minut - Kraj! Srbija poražena od Hrvatske

56. minut - Zicer promašuje Vanja Ilić i propušta priliku da Srbiju vrati u igru.

55. minut - Radivojević je realizovao sedmerac, ali Hrvatska ima veliku prednost - 20:17.

50. minut - Hrvatska deset minuta pre kraja ima veliku prednost - 19:15.

46. minut - Važan gol! Srbija smanjuje na 17:15.

43. minut - Neverovatno! Pešmalbek je ukrao Hrvatima loptu, povukao kontru i poklonio je Hrvatima, umesto da bude -1, Hrvartska ima +3

41. minut - Đukić precizan sa sedam metara.

40. minut - Hrvatska ima +3, Srbija u problemu!

38. minut - Brza akcija Hrvatske koja ponovo ima dva gola prednosti.

33. minut - Gol Borzaša, Srbija smanjuje na 11:10

Prvo poluvreme:

30. minut - Poluvreme, Hrvatska vodi 11:9, šteta za finiš prvog dela u koj je Srbija primila dva brza gola.

28. minut - Uzvraća Cindrić, ponovo je nerešeno.

27. minut - Gol Kukića, Srbija vodi 9:8.

26. minut - Cupara je odbranio šut Martinovića, ali Srbija nije uspela da organizuje napad na drugoj strani. Velika borba - 8:8!

18. minut - Srbija prvi put vodi - 7:6!

17. minut - Radivojević je realizivao sedmerac, nerešeno - 6:6!

15. minut - Šteta, brz gol Hrvatske, strelac je Lučin.

11. minut - Drugi gol Radivojevića! Hrvatska vodi 4:3, velika borba.

10. minut - Hrvati nisu iskoristili napad, a onda je Jelinić dobio dva minuta isključenja. Srbija će imati igrača više.

8. minut - Sjajan gol Radivojevića, prelepa akcija! Srbija se vraća u igru.

6. minut - Konačno gol za naš tim! Asistencija Kukića za pivota Marsenića, koji je pogodio za 3:1.

5. minut - Loš početak "Orlova", Hrvatska vodi 3:0

2. minut - Isključenje za Marsenića zbog faula nad Čupićem.

1. minut - Hrvati nisu realizvovali prvi napad, brani Cupara.

20.11 - Sve ulaznice su rasprodate i na tribinama ima više od 8.000 gledalaca.

19.45 - Toni Đerona ne može da računa na Abutovića, Ilića i Milosavljeva, dok u sastavu Hrvatske neće biti najboljeg igrača Domagoja Duvnjaka.

19.39 - U pitanju je veliki rivalitet između dve reprezentacije, ali su "kauboji" do sada mnogo uspešniji, pošto su "orlovi" jedinu pobedu upisali još 2012. godine u polufinalu kontinentalnog šampionata u Beogradu.

19.35 - U prvom kolu Srbija je pobedila Ukrajinu (31:23), dok je Hrvatska poražena od Francuske (27:22).

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen drugom kolu Evropskog prvenstva u rukometu u kom se sastaju Srbija i Hrvatska. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Segedina.