ZVEZDA PALA U KRAGUJEVCU Rukometaši Radničkog najavljuju borbu za vrh

Tako je bilo i sada, kada je Radnički iz Kragujevca, u trećem kolu Superlige savladao Crvenu zvezdu sa 29:25 (12:10).

Crveno-beli su, gotovo u potpunosti, promenili tim i u prethodna dva kola doživeli poraze, dok su Kragujevčani želeli da u ovom duelu poprave utisak posle prošlonedeljnog neuspeha u Beogradu, protiv Obilića.

To im je i uspelo. Iako su sve do 47. minuta bili u stalnom, pa i u ostnom vođstvu, Kragujevčani su ispustili prednost, tako da su Beograđani izjednačili (20:20). Ipak, najbolji igrač utakmice Miloš Barudžić, uz Bogdana Utvića i Dušana Kasalovića, koji su “proradili” u odlučujućim trenucima, uspeva da svoj tim dovede do značajne pobede. Naravno, veliki doprinos je pružio i, takođe, efikasni Veljko Davidović, ali i golman Dejan Zlatanović, koji je sigurnim odbranama napadačima pružao značajan “vetar u leđa”.dok je u beogradskom timu odskočio Viktor Matičić.

Sa dve pobede i jednim porazom, Radnički je trenutno treći na tabeli, a u narednom kolu biće pred najvećim iskušenjem, jer putuje u goste novosadskoj Vojvodini, osmostrukom državnom šampionu.

RADNIČKI - CRVENA ZVEZDA 29:25 (12:10)

Kragujevac: SBB hala “Jezero”. Gledalaca: 250. Sudije: Marko Sekulić i Vladimir Jovandić (obojica iz Pančeva). Sedmerci: Radnički 1 (0), Crvena zvezda 8 (7). Isključenja: Radnički 10, Crvena zvezda 14 minuta.

RADNIČKI: Tubić 2, Prodanović 1, Davidović 5, Mutavdžić, Dobrosavljević, Kasalović 4, D. Petrović, Barudžić 7, Knežević 2, Utvić 4, Stevanović, L. Đerić, Stanojev 4, Maljević, P. Petrović, Zlatanović (10 odbrana, sedmerac).

CRVENA ZVEZDA: Đurović 1, Jović 2, Lojaničić 1, Gemaljević (7 odbrana, sedmerac), Majec, Jelić (odbrana), Matičić 11, Blagojević, Breti, Laković 1, Marinković, Kikanović 4, Vučićević 5, Šljukić, Atanasov.