ŠTETA! Odbojkašice Srbije ostale bez medalje!

Izabranice Jova Cakovića su u borbi za bronzanu medalju izgubile od Sjedinjenih Američkih Država 3:1 po setovima (25:23, 25:18, 26:28, 25:18). Zlatom su osvojile kadetkinje Rusije, koje su u finalu bile bolje od Italije rezultatom 3:0 (25:16, 25:17, 25:20).

Srbija je odlično počela meč za bronzu, pa je na startu napravila seriju 8:0. Ipak, to demotivisalo Amerikanke, koje su sredinom seta došle do izjednačenja. Velika borba vodila se u nastavku, ali su koncentrisanije i sigurnije bile odbojkašice SAD, koje su iskoristile treću set loptu.

Kadetkinje Srbije su bolje ušle i u drugi set. Vodile su sa 4:0, pa sa 10:8 i 16:13, ali su SAD prvo izjednačile rezultat, a potom i napravile seriju od šest poena, koja im je omogućila mirnu završnicu set – 25:18.

Neizvesno je bilo u trećem periodu. Srbija je ponovo vodila (18:12), ali se vodila velika borba u završnici. Naše repezentativke su ovaj put zadržale primat, pa su realizovale četvrtu set loptu.

Nažalost, Amerikanke su u četvrtom setu bile koncentrisanije i sigurnije. Lako su došle do prednosti, koju su povećavale kako je set odmicao. Na kraju 25:18 za SAD.