SRBIJA OSTALA BEZ MEDALJE! Poljaci ubedljivi protiv naših odbojkaša u meču za bronzu!
EPA-EFE/YOAN VALAT

Odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od Poljske na Evropskom prvenstvu u meču za treće mesto - 3:0.

Poljaci su bez većih problema došli do pobede, po setovima je bilo 25:22, 25:16, 25:22.

U prvom setu je viđena velika borba.

Konstantno su Poljaci imali prednost od dva poena, naši su uspevali da se vrate i stignu do 17:17, ali tada je domaćin preuzeo kontrolu.

Pri rezultatu 20:19, Aleksandar Atanasijević je pogrešio i ispostavilo se to kao prelomni trenutak u setu, pošto, još uvek aktuelni prvaci Evrope, nisu uspeli da se vrate u set.

Što se drugog seta tiče, u njemu je viđena potpuna dominacija Poljaka. Vrlo brzo su stekli četiri poena viška - 9:5. Raspala se igra ekipe Slobodana Kovača i Poljaci su iz poena u poen uvećavali prednost.

Odlično su Poljaci otvorili i treći set, vrlo brzo stekli četiri poena prednosti - 11:7.

Ipak, naši odbojkaši su uspeli da se vrate u igru i zahvaljujići Marku Ivoviću dođu do izjednačenja.

Međutim, usledila je nova serija domaćina koji stižu do 22:18. Ekipa Bobe Kovača se još jednom vratila i izjednačila za 22:22, ali nisu imali snage za preokret, pa je tako Srbija ostala bez medalje.

Ko će Srbiju naslediti na krovu Evrope, saznaćemo nakon meča Italija - Slovenija koji počinje u 20.30.

Srbija - Poljska 0:3 (22:25, 16:25, 22:25)

Srbija: Okolić, Kovačević, Petrić, Peković, Krsmanović, Ivović, Jovović, Perić, Atanasijević, Luburić, Majstorović, Podraščanin, Lisinac, Todorović.

Poljska: Bieniek, Drzizga, Fornal, Kačzmarek, Kočanovski, Kubijak, Kurek, Leon, Lomač, Novakovski, Semeniuk, Slivka, Vojtažek, Zatorski.

Treći set:

22:25 - Kraj! Poljska osvaja bronzu!

17:21 - Novi as za Poljsku!

17:20 - As Poljaka i sada su naši u velikom problemu.

17:19 - Još jedan poen za Leona.

16:18 - I ponovo Poljska ima +2. Leon osvaja poen.

16:16 - Evo napokon izjednačenja u trećem setu!

14:16 - Šteta, greši Luburić. Bila je to lepa prilika da se dođe do izjednačenja.

13:15 - Prekidaju Poljaci seriju naših odbojkaša i opet imaju dva poena prednosti.

13:14 - Novi as Ivovića. On je jedan od retkih raspoloženih za igru u našem timu.

11:14 - Servis greška Luburića.

7:11 - Ponovo je usledio pad u igri naših odbojkaša.

5:8 - Nova serija Poljaka.

5:5 - As Ivovića i Srbija se vraća u igru.

4:5 - Prolazi Ivović.

1:4 - Odlično Poljaci otvaraju i treći set.

Drugi set:

16:25 - Poljaci ubedljivi u drugom setu! Naši odbojkaši pred porazom!

11:21 - Ogromnih +10 imaju Poljaci!

10:19 - Servis greška Podraščanina.

9:16 - Naši odbojkaši u velikom problemu.

6:13 - Raste prednost Poljaka kojima sve sada polazi za rukom.

5:9 - Razigrali su se Poljaci u ovim momentima i sada smo u velikom problemu.

4:6 - Imaju motivisani Poljaci dva poena prednosti u drugom setu

3:4 - Fenomenalna paralela Kovačevića.

2:4 - Izblokiran Atanasijević.

2:2 - Sjajan napad Atanasijevića.

1:2 - Greše naši odbojkaši i Poljska vodi na startu seta.

Prvi set:

22:25 - Koriste Poljaci treću set loptu.

19:23 - As Poljaka i sada su baš blizu da dobiju prvi set.

19:22 - Novi sjajan poen pripada Poljacima, blok aut.

19:21 - Greši Atanasijević.

18:20 - Poljska ima dva poena prednosti u finišu seta.

17:17 - Nastavlja se drama u prvom setu.

15:15 - Neverovatan poen, šta su sve Poljaci uspeli da odbrane i dođu do poena.

13:13 - Poen za poen se igra.

11:11 - Uzvraća naš tim. As Podraščanina.

9:11 - Ponovo Poljska ima dva poena prednosti.

9:9 - Sjajni Uroš Kovačević prolazi pored dvojnog bloka i donosi izjednačenje

8:9 - Prolazi Atanasijević.

6:7 - Upecao se Poljak prilikom smeča i to je poen za naš tim.

4:7 - Odličan poen, koji pripada Poljacima posle velike borbe.

3:6 - Serija Poljaka, Slobodan Kovač primoran da reaguje tajm-autom.

3:5 - Greše naši odbojkaši. Prvi put da jedna ekipa ima dva poena prednosti.

3:4 - Sjajan blok Poljaka.

2:2 - Servis greška Podraščanina. Šteta, bio je to, mali aut.

1:0 - Servis greška Poljaka, pa je tako Srbija dobila prvi poen na meču.

17.22 - U finalu Evropskog prvenstva sastaju se Italija i Slovenija.

17.14 - Ove dve selekcije već su se sastale na ovom prvenstvu u utakmici u grupnoj fazi, kada je Poljska pobedila sa 3:2.

17.04 - Srbija je u polufinalu izgubila od Italije sa 3:1, dok su Poljaci istim rezultatom poraženi od Slovenije.

17.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču za bronzu između Srbije i Poljske. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Katovica.