PORAZ U POLUFINALU! Italija savladala Srbiju, sledi borba za bronzu protiv domaćina!
CEV

Bolji su bili “Azuri” u ovom meču, a u ključnim momentima su bili skoncetrisaniji što im je donelo trijumf.

Dobro su počeli prvi set naši momci, odlično su igrali, na startu su imali prednost, ali Italijani su na vreme uspeli da se "probude", a zatim se igrao poen za poen.

Kada se počelo igrati na razliku, "Azuri" su bili skoncentrisaniji i tako osvojili prvi set rezultatom 29:27.

U drugom setu gledali smo veoma sličnu situaciju kao u prvom. Italija je vremenom tempirala tempo i tako je u odlučujućim momentima uspela da osvojili ključne poene (25:22).

CEV

U trećem setu ponovo smo gledali veoma ujednačenu igru, ali ovaj put su naši momci uspeli da budu snažniji u ključnim momentima (25:23).

Kada smo svi pomisli da je preokret moguć, Italijani su ponovo zaigrali kao u prva dva seta.

Nisu naši momci uspeli da pruže adekvatan otpor "Azurima" koji su osvojili set rezultatom 25:17.

Srbija će u borbi za treće mesto igrati protiv domaće reprezentacije Poljske u nedelju od 17.30.

Italija će u finalu na megdan izaći Sloveniji isti dan od 21.00.

3:6 - Odličan poen Petrića

0:4 - Italijani dosta bolje ušli u četvrti set, selektor Kovač zatražio tajm-aut

TREĆI SET:

25:23 - Osvajaju set naši momci. Kovačević je odlično plasirao loptu po sredini kroz dvojni blok

1:0 - Podraščanin donosi prvi poen za Srbiju

SRBIJA: ITALIJA 1:2 (27:29, 22:25 25:23, 18:25)

Katovice-Dvorana: Spodek

Sudije: Vladimir Olejnik, Vojček Marošek

Srbija: Okolić, Kovačević, Petrić, Peković, Krsmanović, Ivović, Jovović, Perić, Atanasijević, Luburić, Majstorović, Podraščanin, Lisinac , Todorović.

Italija:Đaneli, Balaso, Galasi, Sbertoli, Romano, Ancani, Mićijeleto, Lavija, Pićineli, Riči, Pinali, Kortesija, Resine, Botolo

20.30 - Dobrodošli na naš blog posvećen polufinalnoj utakmici Evropskog prvenstva odbojci u kojoj se sastaju Srbija i Italija