OVAKO JE PROTEKLO POSLEDNJE KOLO U ravnom Sremu slaviće se pehari do zore (FOTO GALERIJA)
Foto: ALO / Aleksandar Nalbantjan

Posle velikih borbi, koje smo i najavljivali, dobili smo nove prvake Srbije u ekipnoj konkurenciji kod dama i muškaraca.

MUŠKARCI rezultati 11. kola:

1. RADNIČKI VODOVOD - Kragujevac SLOVEN - Ruma ½ : 5½

2. JUGOVIĆ - Kać NOVOSADSKI ŠK - N.Sad 2½:3½

3. SPARTAK - Subotica VLADIMIRCI - Vladimirci 3:3

4. NAFTAGAS - Elemir ITAKA - Beograd 3½:2½

5. JELICA PEP - Goračići MLADOST - Lučani 3:3

6. POLITIKA - Beograd VŠK 2005 - Valjevo 4½:1½

Sloven je očekivano visokim rezultatom pobedio Radnički Vodovod i došao do zaslužene titule.

Ekipu su činili: Aleksandar Inđić, Ivan Ivanišević, Igor Miladinović, Dragan Kosić, Miroslav D. Miljković, Miroljub Lazić, Gojko Laketić i Goran Kosanović na čelu sa agilnim predsednikom Živkom Matijevićem, koji puno ulaže u ovaj klub.

Jak sastav i veliko iskustvo, korak po korak izvojevali su ovaj trijumf i vratili pehar u Rumu.

Iz lige su ispali Radnički Vodovod, VŠK 2005 i Itaka, koja se sjajno držala praktično sa kadetskim sastavom.

Šteta za ovu ekipu koja ima veliku budućnost. U zadnjem kolu Itaka je u direktnom sudaru protiv Naftagasa izgubila i ispala.

Konačan poredak:

1. SLOVEN - Ruma 27

2. VLADIMIRCI - Vladimirci 23

3. NOVOSADSKI ŠK - N.Sad 22

4. POLITIKA - Beograd 22

5. SPARTAK - Subotica 18

6. JELICA PEP - Goračići 17

7. MLADOST - Lučani 16

8. NAFTAGAS - Elemir 12

9. JUGOVIĆ - Kać 11

10. ITAKA - Beograd 11

11. VŠK 2005 - Valjevo 7

12. RADNIČKI VODOVOD - Kragujevac 0

 

Sirmium na čelu sa Draganom Lazićem ostvario je istorijski uspeh. Posle samo par godina postojanja, ekspresnog ulaska u elitu prošle godine i zapaženog rezultata, gde im je opstanak bio primaran, ove godine su uz par pojačanja najavili mogućnost osvajanja prvenstva.

ŽENE rezultati 11. kola:

1. ZLATAR - N.Varoš BAS - Beograd 1½:2½

2. SIRMIUM - S.Mitrovica KARAĐORĐE - Topola 2:2

3. JUGOVIĆ - Kać JELICA PEP - Goračići 2:2

4. RAD - Beograd VIDIKOVAC - Beograd 3:1

5. DŠK OSNOVAC - Niš ŠAHMATNI KRUŽOK - N. Sad 2:2

6. CRVENA ZVEZDA - Beograd slobodna

Osnovac i BAS su bile ekipe koje su konkurisale za prvo mesto uz ekipu Sirmiuma. Na kraju zasluženo Sirmium u sastavu: Lela Javakišvili, Jovana Erić, Mila Žarković, Marina Gajčin i Anđela Dimitrijević, okitile su se titulom prvaka države i odnele pehar u Sremsku Mitrovicu.

Kolo pre kraja ekipe Vidikovca i Šahmatnog kružoka oprostile su se od prvoligaškog statusa.

Konačan poredak:

1. SIRMIUM - S.Mitrovica 25

2. BAS - Beograd 25

3. DŠK OSNOVAC - Niš 21

4. RAD - Beograd 18

5. KARAĐORĐE - Topola 17

6. JELICA PEP - Goračići 15

7. JUGOVIĆ - Kać 12

8. CRVENA ZVEZDA - Beograd 11

9. ZLATAR - N.Varoš 7

10. ŠAHMATNI KRUŽOK - N.Sad 4

11. VIDIKOVAC - Beograd 0

Vrnjačka Banja može biti zadovoljna šahistima koji su ovom gradu pružili vrhunsku predstavu, a znamo da je ovaj grad, oduvek bio grad šaha i da će i u narednom periodu sa radošću dočekivati šahiste.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.

Komentari (0)

Loading