VELIKI USPEH SRPSKE ŠTAFETE Samo čudo može da ih odvoji od Tokija i Igara! (FOTO)
OKS

Izvanrednu trku na Evropskom prvenstvu u plivanju imala je srpska štafeta na 4x100m slobodnim stilom u sastavu Velimir Stjepanović, Uroš Nikolić, Andrej Barna i Nikola Aćin.

Do cilja su stigli sa rezultatom 3:13,92 i kao drugi ušli u finale.

Brži su bili samo Italijani sa 3:12,85, a iza sebe su ostavili velesile kao što su Velika Britanija, Rusija i Holandija.

Barna je sa 47,74 sekundi imao najbržu leteću izmenu od svih plivača u "Dunav Areni“.

Ovim rezultatom štafeta je praktično osigurala učešće na Olimpijskim igrama.

Sada imaju 13. najbolje vreme na svetu, a u Japan ide 12 najbržih sa Svetskog prvenstva u Gvangžuu i četiri po vremenu.

Šanse da četiri ekipe prestignu Srbiju skoro da i ne postoje.

U finalu je vreme i poboljšano na 3:13,73 minuta, ono je bilo dovoljno za sedmo mesto.

Zlatnu medalju osvojila je Rusija rezultatom 3:10,41 minuta, srebro su osvojili plivači Velike Britanije sa 3:11,56, dok su bronzu osvojili Italijani sa 3:11,87 minuta.

EPA-EFE/Tamas Kovacs

 

Anja Crevar zauzela je šesto mesto u finalu EP u disciplini 400 metara mešovitim stilom. Crevar je u finalu ostvarila vreme od 4:40,84 minuta.

Zlatnu medalju osvojila je Mađarica Katinka Hosu vremenom 4:34,76 minuta.

Srebrnu medalju podelile su Britanka Ejmi Vilmot i još jedna domaća takmičarka Viktorija Mihaljvari sa vremenom od 4:36,81 minut.

Čaba Silađi nije uspeo da se plasira u finale trke na 100 metara prsno, pošto je u polufinalu zauzeo 12. mesto.

Silađi je deonicu preplivao za 59,72 sekunde, što mu je bilo dovoljno za šesto mesto u prvoj polufinalnoj grupi, ukupno 12. mesto u polufinalu.

Britanac Adam Piti ostvario je najbolji rezultat u polufinalu, 57,67 sekundi.

EPA-EFE/Tamas Kovacs

 

Rus Kliment Kolesnikov plasirao se u finale discipline 50 metara leđno na Evropskom prvenstvu u Budimpešti novim svetskim rekordom.

Kolesnikov je u polufinalnoj trci deonicu preplivao za 23,93 sekunde, čime je popravio sopstveni svetski rekord od 24 sekunde.

Drugo najbolje vreme u kvalifikacijama imao je Grk Apostolos Hristu (24,49), a treće rumunski plivač Andrej-Robert Glinta (24,57).

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.

Komentari (0)

Loading