OVAKO IGRAJU OLIMPIJSKI ŠAMPIONI! Delfini "potopili" Italijane, vreme je za osvetu Špancima!
Alo, Marko Metlaš

Vaterpolisti Srbije plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju!

Srbija je pobedila Italiju 10:6 (5:2, 4:1, 0:1, 1:2) i tako nastavila put ka odbrani zlata koje su osvojili u Riju 2016. godine

Odigrali su naši "delfini" najbolji meč od početka turnira i potpuno nadigrali svetske prvake.

Razigrali su se naši momci na samom startu i prvu četvrtinu dobili sa 5:2.

U jednom momentu prve četvrtine sudije su nam isključile čak tri igrača, a trojica srpskih vaterpolista su uspela da se odbrane protiv šestorice italijanskih.

Nakon nešto sporijeg početka druge deonice, usledila je nova rapsodija "delfina". Golovima Dušana Mandića, Filipa Filipovića i Andrije Prlainovića Srbija je vodila sa velikih 9:3 na polovini susreta.

U nastavku je ritam igre malo pao, što je i razumljivo, ali je odbrana naših vaterpolista konstantno bila na visokom nivou.

Italijani nisu imali rešenje za fenomenalnog Branislava Mitrovića koji je odlično branio.

Uspeli su da dobiju treću četvrtinu sa 1:0, pa i četvrtu sa 2:1, ali vreme je konstantno radilo za Srbiju i na kraju je olimpijski šampion nastavio put ka odbrani titule iz Rija.

Najefikasniji igrač utakmice bio je kapiten Filip Filipović koji je positgao tri gola.

U polufinalu Srbiju čeka Španija koja je bila bolja u grupi od naših "delfina", pa je sada vreme za osvetu kako za taj, tako i za neke prethodne poraze koje nam je nanela "crvena furija".

Polufinala za vaterpoliste igraju se u petak.

Srbija - Italija 10:5 (5:2, 4:1, 0:1, 1:2)

Četvrta četvrtina:

Kraaaj! Fenomelna Srbija je u polufinalu Olimpijskih igara!

10:6 - Dolaze Italijani do gola i smanjuju prednost "delfina"!

Nova odbrana fenomenalnog Mitrovića. Italija ne koristi igrača više! Sve je ovde gotovo!

Do kraja je ostalo još tri minuta, Srbija ima velikih +5!

Koncentrisana igra naših vaterpolista u odbrani.

10:5 - Kapiten kapitenski, Filip Filipović ponovo trese mrežu "azura".

9:5 - Di Fluvio postiže pet gol za Italiju. Ali, do kraja je još šest minuta i čudo bi trebalo da se dogodi, pa da naši momci ne dođu do trijumfa.

Srbiju deli osam minuta od pobede i plasmana u polufinale.

Treća četvrtina:

Mučimo se u napadu, ali odbrana perfektno funkcioniše!

Filip Filipović nije iskoristio peterac! Njegov šut je odbrani golman Italije.

9:4 - Prvi gol u trećem kvartalu postižu Italijani. Sa igračem više koriste "azuri" priliku posle akcije i šuta sa krila.

Nešto sporiji početak treće četvrtine. Odbrane funkcionišu dosta dobro i ovakav razvoj situacije odgovara našim momcima.

Druga četvrtina:

Naši vaterpolisti su briljirali i u drugoj četvrtini koju su rešili u svoju korist 4:1. I već sada su veoma blizu plasmana u polufinale!

9:3 - Novi gol Prlainovića! Srbija razbija Italijane!

8:3 - Golčina Prlainovića. Najbolja igra Srbije od početka turnira.

7:3 - Figari postiže prvi gol za Italiju u drugoj četvrtini.

7:2 - Fantastični Filipović za ogromnu prednost Srbije. Kakva serija levorukih vaterpolista Srbije.

6:2 - Bomba Dušana Mandića! Odličan napad Srbije nakon tajm-auta Dejana Savića.

I opet prečka, sada je pogodio Jakšić.

Za razliku od prve četvrtine, u drugoj deonici se i jedni i drugi muče u napadu.

Šteta, Rašović je pogodio prečku posle kontre našeg tima.

Prva četvrtina:

Kraj fenomenalne prve četvrtine u kojoj je Srbija potpuno dominirala!

Neverovatno! Srbija se odbranila sa tri igrača manje! Fenomelna igra ekipe Dejana Savića.

5:2 - Sjajna igra naših vaterpolista, Dedović se upisao u strelce.

4:2 - Novi gol Rašovića i sada Srbija ima dva gola prednosti. Naši momci su veoma raspoloženi na startu duela.

Odbranila se Srbija, sada imamo napad posle kojeg bismo mogli da steknemo dva gola prednosti. Ipak, "delfini" ne koriste igrača više.

3:2 - Srbija opet vodi, Mandić je strelac.

2:2 - Opet Prešuti. Na sličan način smo primili oba gola. Izuzetno efikasan početak meča.

2:1 - Gol Filipovića. Gledao se VAR koji je potvrdio da je lopta prešla gol-liniju.

1:1 - Uzvraćaju Italijani preko Prešutija. Obe ekipe su iskoristile prvi napad.

1:0 - Gol Rašovića za vođstvo Srbije.

10.50 - Ovaj meč je sudar olimpijskih i svetskih šampiona.

10.42 - Srbija brani zlato osvojeno na Igrama u Riju i sada je pred velikim testom protiv tradicionalno nezgodnih Italijana.

10.35 - Srbija je takmičenje u grupi završila na trećem mestu. "Delfini" su pobedili Kazahstan, Australiju i Crnu Goru, dok su poraze doživeli od Španije i Hrvatske. Italija je u svojoj grupi bila druga, savladali su Južnu Afriku, Sjedinjene Američke Države i Japan, a remizirali su sa Grčkom i Mađarskom.

10.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen četvrtfinalnom meču između Srbije i Italije. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Tokija.