BOLNIJE NIJE MOGLO! Novak Đoković posle drame ostao bez medalje u Tokiju, bronza ide Špancu!
EPA

Novak Đoković poražen je od Pabla Karenja-Buste u meču za bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju sa 1:2 (4:6, 7:6, 3:6).

Teško, baš teško da je moglo bolnije od ovoga. Od borbe za zlatni slem i ulaska u istoriju, do toga da se će se iz Tokija možda vratiti bez medalje. Sigurno da su poslednja dva dana najteža u karijeri najboljeg tenisera današnjice.

Poraz od Aleksandra Zvereva u polufinalu ostavio je ozbiljan trag na Srbina, teško da bi dan pauze mogao da nadoknadi takav pshihički pad. Videlo se to u igri srpskog asa. Loše je delovao Novak na terenu, neprepoznatljivo. Nisu navikli navijači ovakvog da ga gledaju.

Pablo Karenjo-Busta je napravio najveći uspeh u karijeri. Po prvi put je, zvanično, pobedio Đokovića. Jeste slavio na "onom" meču na US openu prošle godine zbog diskvalifikacije Srbina, ali je sada stvarno bio bolji.

Po jedan brejk u dva seta i krenule su suze radosnice Španca. Delovalo je da bi Nole mogao da pobedi kada je u taj-brejku drugog seta spasao meč loptu i izjednačio u ukupnom rezultatu. Međutim...

Teški, baš teški dani u karijeri najboljeg sportiste kog je Srbija ima. Šta reći osim: Glavu gore šampione!

ĐOKOVIĆ - KARENJO BUSTA 1:2 (4:6, 7:6, 3:6)

Tok meča:

TREĆI SET:

3:6 - Kraj! Karenjo-Busta osvaja bronzu.

3:5 - Uzvraća na isti način Novak, bez izgubljenog poena. Mora Nole da osvoji naredni gem kako bi imaš šansu za bronzu. Španac servira za pobedu.

2:5 - Španac bez izgubljenog poena dolazi na gem do pobede. Đoković će servirati za ostanak u meču.

2:4 - Novak ostaje u igri sigurnim servisima, biće jako teško da se vrati.

1:4 - Karenjo-Busta gazi ka pobedi, siguran gem za Španca.

1:3 - Nešto bolja igra Đokovića koji se još uvek ne predaje.

0:3 - Baš se nervira Novak, možda i previše. Prvo je jedan reket završio na tribinama, a onda je drugi slomio. Karenjo Busta to koristi i potvrđuje brejk.

0:2 - Brejk Španca. Nije dobro, Novak se baš muči.

0:1 - Imao je brejk šansu Novak odmah na startu, ali se vraća Španac i upisuje prvi gem u odlučujućem setu.

DRUGI SET:

EPA

7:6 - Bravo Nole! Đoković odličan u taj-brejku za izjednačenje. Imao je meč loptu Španac na 6:5, ali je Srbin uspeo da se vrati, veže tri poena i izjednači. Treći set odlučuje!

6:6 - Gledaćemo taj-brejk u drugom setu.

6:5 - Bez izgubljenog poena, Đoković upisuje novi servis gem i ponovo primorava Pabla da servira za ostanak u setu.

5:5 - Bilo je 0:30 za Novaka, ali se onda aktivirao Španac, odservirao dva asa i došao do izjednačenja.

5:4 - Bravo, Nole! Španac će sada servirati za ostanak u drugom setu.

4:4 - Ne posustaje Španac i ponovo odlično servira. 'Ajmo Nole!

4:3 - Nastavlja se rezultatska klackalica. Novak siguran sada za novu prednost.

3:3 - Još uvek bez brejk prilike, ali je sada u dva navrata bilo 40:40. Ipak, izborio se sa pritiskom Španac i ponovo izjednačio.

3:2 - Uz malo problema, Srbin upisuje treći gem u drugom setu. Biće neizvesno.

2:2 - Bez izgubljenog poena Španac ponovo poravnava rezultat u drugom setu. Ima Novak ozbiljnih problema sa servisom Karenja Buste.

2:1 - Neće Novak odustati tek tako. Dobar servis gem našeg asa za novu prednost.

1:1 - Siguran i Karenjo Busta na startu drugog seta za izjednačenje.

1:0 - Novak drugi set otvara sigurnim servis gemom. Nadamo se da će uspeti da se vrati u meč.

PRVI SET:

4:6 - Đoković nije iskoristio ni četvrtu, a ni petu brejk šansu i Karenjo Busta dolazi do prednosti.

4:5 - Dobro je! Imao je Karenjo Busta dve brejk lopte, ali se Đoković konsolidovao, odlično odservirao i sačuvao nadu za prvi set. Španac servira za prednost.

3:5 - Španac siguran ponovo, Novak će servirati za ostanak u setu.

3:4 - Prekida seriju Španca Novak i smanjuje zaostatak.

2:4 - Potvrđuje brejk Pablo i lagano grabi ka prvom setu.

2:3 - Nije dobro. Novak je još uvek pod utiskom jučerašnjih poraza i to Karenjo Busta koristi. Španac prvi stiže do brejka.

2:2 - Još jedna, treća brejk prilika za Novaka danas, ali ni ovoga puta ne uspeva Srbin da je realizuje.

2:1 - Uz malo problema, Novak upisuje i drugi servis gem.

1:1 - Imao je sada Đoković dve brejk prilike, ali nije uspeo da stekne veliku prednost već na početku duela. Uspeva Španac da se vrati i izjednači.

1:0 - Odličan Novak na startu za početno vođstvo.

08.08 - Meč počinje, Novak prvi na servisu!

08.00 - Igrači polako izlaze na teren, očekuje se početak uskoro.

07.42 - Đoković se do sada sa Karenjom Bustom sastao pet puta. Pobedio je četiri puta, a sigurno da bi slavio i peti da nije bilo incidenta sa linijskim sudijom na US openu prošle godine.

07.20 - Verovatno nema potrebe da vas podsećamo, ali ćemo ispoštovati protokol. Novak iza sebe ima verovatno najteži dan u svojoj karijeri. Nakon poraza od Aleksandra Zvereva ostao je bez šanse za zlatnu medalju i zlatni slem, a nakon toga nije uspeo da izbori ni finale sa Ninom Stojanović u miks-dublu. Ipak, danas će igrati za dve bronze. Odmah po završetku meča sa Karenjom Bustom, pridružiće mu se Nina.

07.05 - Dobro jutro i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču za bronzu na teniskom turniru u Tokiju između Novaka Đokovića i Pabla Karenja Buste. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz glavnog grada Japana.