KOŠMARNO DRUGO POLUVREME I REVANŠ ŠPANKINJA! Kazorla rešetala, Srpkinje protiv Korejanki za četvrtfinale!

Naša ženska košarkaška reprezentacija poražena je u meču drugog kola grupne faze na Olimpijskim igrama od Španije rezultatom 70:85.

Dobro je počelo, ali se loše završilo za naše lavice. Kanada je preskočena, ali Španija nije, no vremenena za tugovanje nema. Uspele su Španjolke da se revaširaju našim damama za poraz u četvrtfinalu Evropskog prvenstva pre mesec dana.

Odlično su izgledale Srpkinje tokom prvog poluvremena, diktirala tempo meča, naročito preko raspoložene Sonje Vasić i Ivon Anderson. Imale su i 10 poena prednosti tokom druge deonice, ali je prednost polako počela da se topi.

U drugom poluvremenu "upalila" se nestvarna Meite Kazorla koja je pogađala kao od šale. Pet trojki iz šest pokušaja, kao da je upravo to slomilo naše devojke i u potpunosti promenilo tok meča.

Brze kontre i uvek prva Alba Torens ubacila je 25 poena. Ni za nju nije bilo rešenja u taboru naših lavica koje će morati da se konsoliduju do 1. avgusta kada igraju meč odluke protiv Južne Koreje. Pobeda ih vodi u četvrtfinale.

Najefikasinija u našem taboru bila je Jelena Bruks sa 16, dok je Anderson ubacila 15 poena. Kod pobednica 25 je imala pomenuta Torens, a Ndur je skupila 20.

SRBIJA - ŠPANIJA 70:85 (20:19, 24:22, 14:18, 12:24)

Hala: Saitama Super Arena (Tokio) Sudije: Johan Roso, Maj Forsberg, Andreja Silva

SRBIJA: Vasić, Čađo, Jovanović, Bruks, Butulija, Crvendakić, Anderson, Stanković, Dabović, Škorić, Dugalić, Krajišnik.

ŠPANIJA: Ouvinja, Domingez, Torens, Palau, Rodrigez, Kazorla, Abalde, Karera Kintana, Kasas, Konde, Gil, Ndur.

KRAJ! Srpkinje će prolaz u narednu fazu tražiti protiv Južne Koreje 1. avgusta.

39. minut - Kazorla se ne zaustavlja, peta trojka iz šest pokušaja.

38. minut - Maše Špankinje, ali Ndur najviša u skoku. Ispravlja promašaj svojih igračica i sada je "plus sedam".

37. minut - Anderson u seriji od četiri poena, Srbija je još uvek u igri.

34. minut - Muče se naše košarkašice da dođu do poena, ali zato Španjolke nemaju tih problema. Torens u kontri za "plus devet".

32. minut - Krajišnik za dva i prekid serije.

31. minut - Nije dobro počela poslednja deonica. Prvo Ouvinja za dva, a onda Torens za tri - 58:64. Najveća prednost za Špankinje u dosadašnjem toku meča.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Tina Krajišnik polovična sa penala i naše imaju zaostatak od "minus jedan".

28. minut - Karera Kintana smanjuje zaostatak na samo jedan poen, Kazorla četvrtom trojkom donosi prednost Špankinjama, prvi put još od početka meča.

27. minut - Crvendakić pogađa pod obručem, a onda Kazorla nastavlja gde je stala. Treća trojka iz tri poslednja šuta "crvene furije".

26. minut - Više od dva minuta bez poena, a onda dve trojke Špankinja preko Maite Kazorle - 52:49.

23. minut - Torent pogađa iz kontre, ali brzo stiže odgovor Jelene Bruks!

22. minut - Evo je trojka! Ana Dabović! Srbija u mini seriji.

21. minut - Drugo poluvreme počinje poenima Dragane Stanković.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Domingez faulirana na šutu za tri poena. Pogađa 2/3 iskusna Španjolka - 43:39.

19. minut - Dragana Stanković odlična pod košem, ali brz odgovor Domingez, a onda i Bruks.

18. minut - Jelena Bruks za tri! Ouvinja na drugoj strani pogađa dvojku. Nakon toga Jelena ne uspeva ponovo da pogodi van linije 6,75, a Ndur polovična sa penala.

17. minut - Dva penala za Sonju Vasić i oba puta sigurna naša košarkašica. Na drugoj strani Domingez polovična.

16. minut - Sonja za tri! Srbija ponovo ide na "plus sedam", ali Ndur nezaustavljiva u reketu. Ponovo poeni uz faul - 34:30.

15. minut - Ouvinja pogađa iz kontre, mali pad u igri naših lavica.

14. minut - Dajana Butulija za dva, Srbija ima dvocifrenu prednost, ali Domingez sa dva penala vraća razliku na osam poena.

13. minut - Nevena Jovanović, pa Dragana Stanković. Naše košarkašice koriste kontranapade i sada uspevaju da pobegnu na "plus osam".

12.minut - Ivoooon! Trojka! Srbija ima najveću prednost u dosadašnjem toku meča.

11. minut - Ouvinja otvara drugo deonicu teškim šutem, ali i poenima. Na drugoj strani stiže odgovor Ivon Anderson.

PRVA ČETVRTINA:

10.minut - Ivon Anderson za tri! Srbija vodi! Torens nakon toga sigurna, ali za dva poena - 20:19.

9. minut - Sonja nastavlja gde je stala, sada sa poludistance za izjednačenje. Imale su devojke sa Pirineja do nedavno i "plus pet".

7. minut - Astu Ndur nastavlja seriju, sada je pogodila uz faul, a nakon toga i dodatno bacanje. Već sedam poena centra Španije. Stiže nakon toga odgovor naših devojaka u vidu trojke Sonje Vasić.

6. minut - Ndur četvrtim poenom vraća Španiju u prednost.

5. minut - Bruks ponovo sa distance, ali i Ndur upisuje prve poene na meču. Nakon toga Tina Krajišnik nastavlja sa dobrom igrom, odlično koristi asistenciju Milice Dabović - 10:10.

4. minut - Bruks za dva, ali Torens zaspoložena za igru. Nova trojka Španjolki.

3. minut - Sonja Vasić odlična sa poludistance, ali Kristina Ouvinja ima spreman odgovor.

2. minut - Nakon uvodnih promašaja na obe strane, prvi poeni stižu preko Tine Krajišnik, ali na drugoj strani Torens pogađa za tri.