NIJE USPELA Anja Crevar bez finala
OKS

Anja Crevar nije uspela da se plasira u finale trke na 400 metara mešovitim stilom. Srpska plivačica je u njenoj kvalifikacionoj grupi zauzela šesto mesto sa vremenom 4:40,50, što je bilo za šest sekundi i 95 stotinki slabije od pobednice Eme Vejant iz SAD.

Anja je zauzela deseto mesto u kvalifikacijama, za tri sekunde i 17 stotih joj je izmakla osma pozicija i finale. U istoj grupi plivala je svetska šampionka i rekorderka Katinka Hosu, koja je osvojila tek četvrto mesto.

Osam najboljih, koje će se boriti za medalje, po vremenima u kvalifikacijama su: Ema Vejant (SAD), Ejmi Vilmot (Britanija), Jui Ohaši (Japan), Mirela Belmonte (Španija), Holi Flikinger (SAD), Farkaš Mihaljvari (Mađarska), Katinka Hosu (Mađarska) i Ilarija Kuzinato (Italija).