RUS NIJE BLISTAO Medvedev se mučio za drugo kolo
AP/Patrick Semansky

Drugi nosilac na teniskor turniru u Tokiju, Danil Medvedev, plasirao se u 2. kolo mnogo teže nego što se očekivalo! Rus je na startu takmičenja savladao Kazahstanca Aleksandera Bublika 2:0 (6:4, 7:6), i to pošto je vratio brejk u drugom setu u kom je spasio i set loptu rivala.

Za Rusa je meč odlično počeo, poveo je 2:0 - a onda imao šansu da uzme još jedan brejk,a  iako nije uspeo, rutinski je priveo set kraju.

Kazahstanac je u drugom vratio istom merom, poveo je sa 3:0, da bi se Medvedev vratio u život i izjednačio na 3:3. Set je otišao u taj-brejk, gde je Bublik imao šansu za set pri rezultatu 7:6, ali je Rus bio taj koji je na kraju slavio sa 10:8. Njegov naredni rival biće Sumit Nagal iz Indije koji je posle velike borbe savladao Denisa Istomina - 2:1 (6:4, 6:7, 6:4).

Pre Medvedeva i Nagala, u drugo kolo su prošli Milman, Davidovič - Fokina, Basivašvili, Karacev i Šardi.