REŠENJE ZA SRBINA NE POSTOJI Jokićeva brutalna partija protiv "kralja", Lejkersi bez šanse protiv Denvera (VIDEO)

07:05 | 26-04-2024

Košarka 0

Iako se očekivao odgovor domaćih posle dve pobede Denvera u Koloradu, na kraju su Nagetsi dodali gas koliko je bilo dovoljno da preokrenu i upišu lagani trijumf.

NBA

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Los Anđeles Lejkerse sa 112:105 u trećem meču prve runde plej-of serije NBA lige i sada vode sa ubedljivih 3:0.

Ponovo je Nikola Jokić briljirao i ostao "kratak" za tripl-dabl zbog jedne asistencije manjka (24 poena, 15 skokova i devet asistencija), ali je u velikoj meri bio centralna figura utakmice.

Lejkersi su se držali tokom prvog poluvremena, imali u nekoliko navrata dvocifrenu razliku, ali je krajem druge deonice prednost počela da se topi, da bi Denver već na startu treće četvrtine preokrenuo stvari u svoju korist i serijom pobegao protivniku na nedostižnu razliku.

Pored Jokića u Denveru se istakao Eron Gordon sa 29 poena i 15 skokova, dok je kod Lejkersa standarno dominirao dvojiac Entoni Dejvis - Lebron Džejms sa 33 (15 skokova), odnosno 26 poena.