Nikola Jokić ušao u istoriju

I ovoga puta je prva zvezda utakmice bio Nikola Jokić! I pored povrede skočnog zgloba koju je zaradio u prvom poluvremenu, Srbin je izdominirao.

Postigao je 23 poena uz 12 skokova, a ovoga puta imao je pomoć saigrača!

Erona Gordon je pogađao kad je bilo važno (27 poena), dok je Marej postigao 15 poena uz 12 asistencija.

Denver je odigrao sjajnu odbranu i u noći između ponedeljak i utorak Nagetsi će na svom terenu imati šansu da stginu to titule.

Tok utakmice:

Majami - Denver 95:108 (21:20, 30:35, 22:31, 22:22)

Majami: Vinsent 2, Oladipo, Jović, Lauri 13, Kejn, Adebajo 20, Martin 11, Batler 25, Hajsmit, O. Robinson , Strus, Lav 12, Celer, D.Robinson 12, Jurtseven

Denver: Braun 1, Porter 11 , Kaldvel-Pop 16, Džordan, Džekson, Votson, Vajt, Braun 21, Brajant, Smit, Jokić 23, Gilespi, Marej 15, Grin 3, Čančar, Gordon 27

Četvrta četvrtina:

48. minut - KRAJ! Denver je pobedio! Nikola Jokić je na korak od NBA prstena!

46. minut - Dankan Robinson drži Majami u igri.

44. minut - Vraća se Nikola Jokić u igru!

43. minut - Denver je posle dobre odrane istrčao kontru, onda je Braun pogodio za 87:96.

42. minut - Robinson pogađa, ali Džef Grin iz ugla cepa mrežicu za Denver.

42. minut - Gordon i Marej uspevaju da odbiju napad Majamija.

40. minut - Nije dobro za goste, Džimi Batler pogađa uz faul. Čini se da nas u samoj završnici čeka drama.

39. minut - Drugi put na ovom meču Jokić dobija faul u napadu. Nikola ima pet ličnih.

38. minut - Robinson pogađa, na drugoj strani Denver gubi loptu.

Treća četvrtina:

36. minut - Ide trojka Erona Gordona, Denver ima velikih plus 13!

34. minut - Da li je obruč dobro? Adebajo je iskrivio koš i sada mora da reguje osoblje.

32. minut - Greše igrači sa obe strane, Batler ne može da se sastavi na ovom meču.

31. minut - Marej pogađa uz mnogo sreće, raste prednost gostiju.

30. minut - Ide trojka! Treći put je Nikola pogodio sa distance.

29. minut - Posle minuta odmora Kevin Lav pogađa trojku. Jokić uzvraća sa distance. Nikola ima 20 poena.

29. minut - Gordon do Mareja, Spolstra mora da traži minut odmora.

28. minut - Jokić uspeva da unese Adebaja za 55:63.

26. minut - Adebajo pogađa preko našeg centra. Jokić na drugoj strani asistira porteru.

25. minut - Nikola Jokić je promašajem otvorio drugo poluvreme.

Druga četvrtina:

24. minut - Adebajo moćno zakucava, Jokić je na drugoj strani napravio faul u napadu.

23. minut - Denver dobro trči - 47:54.

20. minut - Igra opasno Nikola Jokić! Dao je trojku, pa onda i jednu laganu dvojku - 39:46.

18. minut - Porter ne može ni sa penala - 32:36.

17. minut - Ide trojka Nikole Jokića - 30:33.

17. minut - Jokić se vratio u igru, čini se da malo teže trči.

16. minut - Denver poentira, ali uzvraća Ronbinson.

14. minut - Trojka, pa odličan koš Gordona.

13. minut - Nikola Jokić je otišao u svlačionicu, doktor mu pruža pomoć.

Prva četvrtina:

12. minut - Nikola Jokić je pogodio oba slobodna bacanja.

12. minut - Trojka Kajla Laurija i to od tablu.

11. minut - Novi koš Džimija Batlera

10. minut - Ide trojka Brusa Brauna, Denver ima najveću prednost - 11:18.

9. minut - Martin lagano pod košem, uzvraća Jokić.

7. minut - Ide trojka Mareja, Batler odgovara sa distance.

6. minut - Posle minuta odmora siguran je bio Marej. Denver je potom odigrao strašnu odbranu, Majamiju je isteklo vreme za napad.

5. minut - Adebajo još jednom siguran - 7:7.

4. minut - Kevin Lav pogađa trojku, Jokić promašuje ispod koša.

4. minut - Jokić do Poupa, ovaj ostaje sam i pogađa za tri poena.

2. minut - Finta za fintom, i prvi koš Nikole Jokića na ovom meču.

1. minut - Počelo je sa dva promašaja, a onda je Adebajo otišao lagano do kraja za 2:0.

1. minut - Utakmica je počela!

02.21 - Nikola ima poseban stajling za večeras:

Stajling Nikole Jokića

Printscreen

22.34 - Jokić i Marej kao Džordan i Pipen.

22.01 - Nakon ovog meča, serija se vraća u Denver, pa će Nagetsi pokušati da novim brejkom dođu do meč lopte koju bi mogli da realizuju na svom parketu.

21.15 - Nikola Jokić je pred ovaj meč istakao da Denver mora da odigra jaku odbranu.

Nikola Jokić

AP/Jack Dempsey

21.01 - Denver vodi sa 2:1 i ima priliku da na gostujućem terenu dođe na pobedu od titule.

21.00 - Dobro veče i dobro došli na naš blog posvećen finalu NBA lige.