Nikola Jokić

Nagetsi su tako uspeli da vrate brejk i ponovo su u dobroj poziciji da osvoje NBA prsten. Još jedan neverovatan meč odigrao je srpski košarkaš Nikola Jokić koji je ostvario novi tripl-dabl, 32 poena, 21 skok i 10 asistencija.

Jokić je postao prvi košarkaš u istoriji NBA lige koji je u NBA finalu uspeo da postigne najmanje 30 poena, uhvati 20 skokova i podeli 10 asistencija.

Blistao je i Džamal Marej koji je sa 34 poena bio najefikasniji pojedinac susreta, a tome je pridodao 10 skokova i isto toliko asistencija.

Majami je nešto bolje otvorio utakmicu (7:2), ali Denver je imao odgovor i do kraja četvrtine gledali smo egal košarku. Sa jedne strane Marej i Jokić, a sa druge Džimi Batler.

Već u drugom kvartalu srpski centar dolazi do dabl-dabla, premda u tom periodu nije bio šuterski raspoložen.

Batler i Jokić

AP Photo/Rebecca Blackwell

Na odmor se otišlo sa blagom prednošću Denvera 53:48.

U nastavku, konkretno trećoj deonici gledali smo Jokićevu simultanku. Pogađao iz svih pozicija, upućivao pravovremene pasove, hvatao lopte. Takođe, ono što je jako važno Nagetsi su smanjili propuste u odbrani kojih je bilo u prvom poluvremenu.

Pred ulazak u poslednju četvrtinu Denver je imao +14.

Nijednog trenutka Majami nije uspeo da ozbiljnije ugrozi prednost gostiju, pa je Denver zabeležio ubedljiv trijumf.

Pred sam kraj meča, na parketu se našao i Nikola Jović, ali nije uspeo da se upiše u strelce.

Već smo rekli da su Denver predvodili Marej i Jokić, dok su se na drugoj strani istakli Batler sa 28 i Adebajo sa 22 poena.

Četvrti meč na programu je 10. juna.

Majami - Denver 94:109 (24:24, 24:29, 20:29, 26:27)

Majami: Vinsent 7, Oladipo, Jović, Lauri 9, Kejn, Adebajo 22, Martin 10, Batler 28, Hajsmit, O. Robinson, Strus 3, Lav 6, Celer, D.Robinson 9,  Jurtseven

Denver: Braun 5, Porter 2, Kaldvel-Pop 6, Džordan, Džekson, Votson, Vajt, Braun 15, Brajant, Smit, Jokić 32, Gilespi, Marej 34, Grin 4, Čančar Gordon 11

48. minut - Kraj! Ubedljiva pobeda Denvera uz novi sjajan meč Jokića!

46. minut - Evo i Nikole Jovića po prvi put večeras na parketu.

45. minut - Kakav pogodak Mareja, na vrh table je nabacio.

43. minut - Evo i Nikoline desete asistencije za tripl-dabl.

42. minut - Nešto više od šest minuta do kraja, Nagetsi imaju 16 poena prednosti.

41. minut - Jokić ima 30 poena, 20 skokova i devet asistencija!

39. minut - Jokić ne staje, 28 poena, a jedna asistencija ga deli od tripl-dabla.

38. minut - Važan koš Mareja koji prekida seriju domaćina.

37. minut - Majami bolje otvara četvrtu deonici u pokušava da uhvati priključak.

Treća četvrtina:

36. minut - Kraj treće četvrtine, Denver vodi 82:68.

34. minut - Denver na maksimalnih 16 poena prednosti. Nikola Jokić postigao je 12 poena od početka drugog poluvremena.

Srpski košarkaš je najefikasniji pojedinac na meču sa 26 postignutih poena

32. minut - Sjajna igra Denvera u nastavku na krilima Jokića

30. minut  -Kevin Lav je promašio dve trojke zaredom, a onda napravio faul nad Gordonom kojeg je sjajno proigrao Jokić. Ali Gordon slabo gađa bacanja večeras. Pogodio je jedno od dva sada.

28. minut - Kakav koš Jokića, njegov 20. poen.

27. minut - Batler prekida seriju Denvera.

26. minut - Sjajan pas Jokića za lake poene Nagetsa.

25. minut - Nastavlja Jokić tamo gde je stao u prvom poluvremenu i pogađa sa polu-distance.

24. minut - Poluvreme, Denver vodi 53:48, a Jokić je postigao 14 poena, a uz to ima 12 skokova i sedam asistencija.

22. minut - Sve je u redu sa Jokićem, vratio se u igru.

21. minut - Evo i treće trojke Mareja! Posle jednog duela Jokić je zaradio ogrebotinu, ima manje krvarenje, pa mora da napusti parket.

20. minut - Jokić je već došao do dabl-dabl učinka, 10 poena i isto toliko skokova. Ipak, bez koša je u ovom kvartalu.

19. minut - Još jedna trojka Mareja. Serija Denvera 8:0.

17. minut - Dve trojke zaredom Martina, jako loša odbrana Nagetsa. Neverovatna trojka Mareja iz teške pozicije.

16. minut - Posle kraćeg predaha, Nikola je ponovo na parketu. Sjajna asistencija Jokića i zakucavanje Brauna.

15. minut - Uzvraća Majami, nerešeno je, a Jokić je na klupi. Meloun zove tajm-aut.

14. minut - Nagetsi bolje otvaraju drugu deonicu u kojoj vode sa 5:0.

13. minut - Braun pogađa za tri u tranziciji, Denver ima +3.

12. minut - Kraj prve deonice, egal - 24:24

11. minut - Na drugoj strani blista Džimi Batler koji je takođe dvocifren sa 10 poena.

10. minut - Jokić dolazi i do desetog poena. Potpunu kontrolu ima nad dešavanjima na parketu.

9. minut - Ma sjajni Jokić ima već osam poena.

8. minut - Razigrao se Jokić i Denver po prvi put vodi - 15:16

7. minut - Ne pogađa Jokić sa distance, ali već ima pet skokova. Evo koša Džokera.

6. minut - Lepo se Jokić snašao, a Porter poentirao.

4. minut - Sjajno je Marej otvorio utakmicu.

3. minut - Marej raspoložen za igru, postigao je sve poene za Nagetse, evo prvog pogotka Jokića.

2. minut - Trojka Lava, Majami bolje otvara meč. Prve poene za Denver postiže Marej.

1. minut - Adebajo postiže prvi koš na utakmici. Jokić iz teške pozicije nije uspeo da pogodi.

02.29 - Poput većine ostalih mečava u plej-ofu, Majami će i večeras biti lišen usluga povređenog Tajlera Hiroa.

02.00 - Ovako je Jokić došao na meč.

00.15 - Zagrevanje:

22.00 - Stiven Ej Smit je jedan od vodećih američkih sportskih TV novinara nazvao je Jokića "velikom kacom masti". Opširnije o tome pročitajte OVDE.

21.40 - Nikola Jović je rekao kako bi želeo da bolje upozna Jokića. Više o tome čitajte OVDE.

20.59 - U centru pažnje biće Nikola Jokić od kog će i u ovom duelu mnogo toga zavisiti, ali je neophodno i da ima adekvatnu podršku saigrača.

20.57 - U prvom meču bilo je 104:93 za Denver, dok je u drugom slavio Majami sa 111:108.

20.55 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen trećoj utakmici velikog NBA finala u kojem se sastaju Majami Hit i Denver Nagetsi. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Majamija.