ŠTA JE "DUŽIJANCA"? Komentatori se uhvatili za glavu kada je Jokić otkrio svoj najveći uspeh! (VIDEO)

Prva i najveća ljubav Nikole Jokića su konji, ne krije da ih više voli čak i od košarke koliko god to mnogima suludo zvučalo.

U rodnom Somboru ima svoju štalu, a njegovi konji su dominirali tokom protekle sezone.

Tako je Jokićeva kobila Ejmi del Duomo dobila jednu od najprestižnijih trka u konjičkom sportu "Dužijancu".

"Dužijanca" se na hipodromu u Subotici održava od 1968. godine i po pravilu je trče najbolji kasači.

Inače, "Dužijanca" je svetkovina u čast hleba i žita, koju organizuje Udruženje bunevačkih Hrvata.

Dan Dužijance, jedan je od četiri nacionalna praznika Bunjevačkog nacionalnog saveta (BNS), a deo svečanosti su i kasačke trke.

Jokićeva petogoda Italijanka slavila je 2021. godine ispred velikog rivala Ijaga D'Amorea, a upravo je to as Denver Nagetsa naveo kao najveći uspeh u karijeri u emisiji na Areni sport koju vode Edin Avdić i Nenad Kostić.

Nikola, koji ti je najdraži rezultat koji si postigao u sportu?

"Dužijanca. To je jedna konjska trka...", rekao je Jokić, a Edin se uhvatio za glavu i nasmejao zajedno sa Koletom. Nikola je potom obrazložio odgovor...

"Moj prijatelj (Vladimir Pribić koji trenira i vozi Jokićeve konje) je osvojio tu trku, to je u dva trčanja, tradicionalna trka u Subotici. Velika je trka. Prvi put je osvojio pre 30 godina, a prošle godine je osvojio sa mojim konjem. Lepo priznanje za mene. To je možda moja najveća pobeda u konjarskoj karijeri. Imao sam jednu pobedu u Mađarskoj, Sprinter kup. Uz to i olimpijske igre, srebro".