AP
Hari Kejn

AP

Hari Kejn postigao je dva gola večeras, Foto: AP

Englezi su samo na početku utakmice pokazali zbog čega su blistali u kvalifikacijama.

Briljirao je trio Henderson - Ali - Kejn, međutim od recimo 30. minuta pa sve do samog kraja utakmice, Ostrvljani nisu uspevali da pronađu put do mreže Tunisa.

Kejn je pokazao da je fenomenalan igrač sa nestvarnim osećajem za prostor i gol, i dok Engleska ima njega na terenu, može se nadati uspesima.

KRAJ UTAKMICE. Engleska - Tunis 2:1. Hvala vam što ste pratili prenos uživo na portalu Alo!

90+1' GOOOOL! Hari Kejn, majstor za "otpatke", ponovo je postigao gol sa dva-tri metra od gola Tunisa.

86' Loftus-Čik menja Alija. Sautgejt izgleda mirno, ali mu sigurno nije svejedno. Treba objasniti naciji kako tim nije osvojio sva tri boda.

79' Ništa ne ide Englezima, deluje da će još jedan favorit na početku turnira kiksnuti. Kalifa i Ben Amor menjaju Slitija i Kazrija.

68' Tripije dobro šutira iz slobodnjaka, nema opasnosti po Tunižane. Vreme ide, Englezi sve nervozniji. Rašford je zamenio Sterlinga.

Mondijal

EPA,AP

Hari Kejn trudi se koliko moze, Foto: EPA,AP

57' Henderson i Dele Ali najčešće su u posedu lopte. Pokušavaju da pronađu Kejna koja odlično čuvaju Tunižani.

51' Interesantno, Kejna su Tunižani držali tokom izvođenja kornera. U nekim drugim mečevima na Mondijalu, svirao bi se penal, ne i ovde.

46' Nema promena u sastavima.

Poluvreme - 1:1.

44' Najlepša akcija na utakmici, dubinska lopta ka Lingardu, stativa!

39' Stons je promašio ceo fudbal u gužvi pred Ben Mustafom, u prilici kada 99 odsto napadača postiže gol.

35' GOOOOL! Sasi je izjednačio sa bele tačke.

Golu je prethodila neshvatljiva glupost Kajla Vokera koji je udario protivnika rukom, iako oko njih nije postojala opasnost po Pikforda.

31' Defanzivac Hari Megvajer dobro je šutirao glavom posle centaršuta sa leve strane, lak posao za Bena Mustafu.

26' Tunižani su se oslobodili pritiska, Sasi je odlično šutirao sa distance...samo korner.

18' Duva jaka promaja u odbrani Tunisa. Englezi napadaju non-stop, kao da žele da pokažu da je blamaža iz Brazila '14 iza njih. Henderson sjajno tuče sa preko 30 metara. Ben Mustafa je na golu Tunisa zamenio Hasena.

11' GOOOOL! Da se ne lažemo, bilo je pitanje trenutka.

Hari Kejn je posle centaršuta bolje reagovao od Džona Stonsa i Engleska vodi sa 1:0.

4' Sterling je promašio zicer...neobjašnjivo. Golman Tunisa Hasen žali se na ozbiljan bol u ramenu. Rezervni čuvar mreže već se zagreva.

2' Kakva šansa za Dele Alija - Lingard je ukrao loptu Tunižanima na centru terena, poslao je sjajan pas ka Sterlingu, a on pa potom i Ali nisu iskoristili sjajnu priliku. Hasen je nogom sprečio vođstvo Engleza.

Počela je utakmica.

19:50 Bivši reprezentativac Engleske Sten Kolimor, podsetio je sunarodnike na istorijsku važnost grada Volgograda. Napomenuo je da Englezi ne brinu, odnosno da će u tom gradu biti toplo dočekani.

19:40 Mondijal prate svi, pa i zvezde američke rvačke federacije, u Srbiji poznatiji kao "kečeri". Sezaro je jedan od njih.

19:25 Pune se tribine stadiona u Volgogradu, domaći mediji pišu da nema incidenata oko zdanja sa engleskim navijačima.

Mondijal

AP

Atmosfera u Volgogradu, Foto: AP

19:10 SASTAVI:

Dobro veče i dobro došli na tekstualni prenos utakmice Tunis - Engleska na portalu Alo!

Engleska u nikad mlađem sastavu došla je na Mondijal željna dokazivanja i rezultata.

Iako je u vodećim svetskim kladionicamaeđu prvih 10 favorita za titulu, realno bi predstavljalo iznenađenje da tim Gareta Sautgejta na kraju zaista i dođe do "zlatne boginje".

Mondijal

EPA

Garet Sautgejt, Foto: EPA

Tunižani su svesni svoje snage, kao i kvaliteta drugih ekipa u grupi, pa s pravom očekuju da bi mogli do osmine finala ukoliko baš večeras makar otkinu bod Englezima.