EPA,AP
Mondijal

AP

Meksikanke u prvom planu, Foto: AP

KRAJ UTAKMICE. Meksiko - Južna Koreja 2:1. Hvala vam što ste pratili prenos na portalu Alo!

90+2' GOOOOL! Son je odlično šutirao s distance, Očoa je bio markiran. Koreja ima još samo tri minuta za mogući remi.

74' Son je imao kolosalnu šansu za 2:1, ali se "deda" Rafael Markez (39) isprečio u poslednjem trenutku.

66' GOOOOL! Havijer Ćićarito Ernandez prvi je meksički fudbaler IKADA, koji je postigao 50 golova za nacionalni tim.

Neopisiva radost ovog igrača posle gola.

61' Najveća šansa za Koreju, Li je odlično šutirao sa desetak metara. Salsedo je izblokirao gol.

53' Koreja je reklamirala penal kod Mažića, srpski arbitar nije pao na pritisak.

51' Nema promena u timovima. Ćićarito Ernandez bori se kao lav da dođe do brojke od 50 golova u dresu reprezentacije.

POLUVREME. Završeno je prvo poluvreme utakmice u Rostovu u kojoj na odmor Meksikanci odlaze zadovoljniji zbog vođstva. Korejanci nisu bili bez šansi, ali će morati da porade na realizaciji ukoliko žele da ostvare rezultat koji će ih održati u igri za plasman u nokaut fazu.

43' Vrlo dobra prilika za Meksiko da već na poluvremenu imaju sigurnu prednost, ali je Lozano posle odličnog prodora po levoj strani loptu poslao preko gola.

24' GOOOL! Karlos Vela je doneo vođstvo Meksiku iz penala. "Sombrerosi" vode 1:0 od 26. minuta

Karlos Vela

EPA-EFE/KHALED ELFIQI

Karlos Vela, Foto: EPA-EFE/KHALED ELFIQI

23' Penal za Meksiko! Korejanci su bili neoprezni, iako su bili malo bolji do ovog momenta.

13' Zamalo da povedu Korejanci. Posle odlične akcije i ubačaja sa leve strane, samo je malo je nedostajalo da se zatrese mreža Meksika, ali je reprezentativac Južne Koreje umesto lopte udario nogom protivnika. Korejanci očigledno znaju šta im je cilj i kako da do njega dođu.

Mondijal

EPA,AP

Predsednik Koreje prisutan je sa prvom damom ove zemlje, Foto: EPA,AP

8' Korejanci su jako oštro ušli u utakmicu, posed su očekivano prepustili Meksikancima uz nameru da što više sabotiraju igru kroz česte faulove. Nije prošlo ni 10 minuta, a već su načinili šest prekršaja.

Navijačica Meksika

EPA-EFE/SHAWN THEW

Navijačica Meksika, Foto: EPA-EFE/SHAWN THEW

17.00 Počela je utakmica između Južne Koreje i Meksika na stadionu u Rostovu. Korejanci su ušli u utakmicu u izmenjenom sastavu u odnosu na prvi meč protiv Šveđana sa tri promene, dok su Meksikanci ušli u istom sastavu kao protiv Nemačke, samo u ofanzivnijoj formaciji.

16:10 SASTAVI:

Dobar dan i dobro došli na tekstualni prenos utakmice Južna Koreja - Meksiko.

Obe ekipe u odličnom raspoloženju dočekuju duel u Rostovu.

Korejci su sigurni u osvajanje makar boda, iako nemaju prevelikog razloga za optimizam.

Mondijal

EPA/Khaled Elfiqi

Navijači Koreje u Rostovu, Foto: EPA/Khaled Elfiqi

Meksikanci su briljirali protiv Nemačke - potpuno su je nadtrčali, kreirali su veliki broj šansi i s pravom očekuju već danas plasman u osminu finala.