Mega Bemaks - Crvena zvezda
ABA liga, KK Crvena zvezda
Mega Bemaks - Crvena zvezda, Foto: ABA liga, KK Crvena zvezda

Hvala što ste pratili tekstualni prenos meča Mega Bemaks - Crvena zvezda 91:96  na portalu Alo!

Trojka Riversa, pa odgovora Mokoka na startu poslednjih deset minuta 78:77 za Zvezdu. Biće ovde vatre... Moćno zakucavanje Odža! 82:79, greše domaći, Rivers krade loptu, napad za Zvezdu. Trojka Riversa, najboljeg igrača na utakmici, odoše Tomićevi momci na plus 6, 85:79. Hteo je Ašćerić da odgovori istom merom, ali nije uspeo... Jeste u sledećem napadu 85:82 za goste... Poen za pamćenje Riversa, 25 za Zvezdu, a onda trojka Ašćerića. Samo je pola koša za crveno-bele 89:88. Mokoka za dramatičnu završnicu 62:90 , 50 sekundi pre kraja! Uzbuđenje dostiže vrhunac! Rivers je pogodio, ali posle isteka vremena za napad. Faul Fajea nad Ašćerićem 14 sekundi pre kraja.

Mokoka na tri sekunde pre kraja ima bacanja za produžetak. Daje prvo, ali promašuje drugo, pravi još nesportsku ličnu i to bi bilo to.

Crvena zvezda će osmi put uzastopno igrati u finalu KLS. Konačan rezultat Mega Bemaks - Crvena zvezda 91:96.

ČETVRTA ČETVRTINA

Bidaze nije precizan sa linije bacanja na startu zbog tehničke klupi gostiju na kraju druge četvrtine. Međutim serija Mokoke i Mega na startu trećeg dela igre vodi 57:51. Deseta trojka crveno-belih, Čović pogađa za 61:60 Mege. Egal utakmica. Greši Bitadze, promašuje Čović, greši Mega ponovo, a onda Davidovac pogađa 12 trojku iz 24 pokušaja 66:63 prvo vođstvo Zvezde u drugom poluvremenu. Kakva rampa Fajea Ašćeriću. Nova trojka Čovića, crveno-beli su se odlepili na plus 8, 71:63, 8. minut. Vratila se Mega, sa zvukom sirene Mokoka pogađa.

Na kraju treće četvrtine Zvezda vodi 73:72.

TREĆA ČETVRTINA

Posle 35 sekundi Mega pravi seriju 5:0, Dobrić i Faje pogađaju, pa Zvezda pravi seriju 10:0, 34:30 3. minut druge deonice. Nova trojka Kejsija Rivesa za tri minuta 14:0 serija gostiju za vođstvo 38:30. Ponovo greši Bitadze 16:0 serija 40:30, Ašćerić konačno prekida košgetersku seriju crveno-belih. Nova trojka Zvezde najveća razlika, plus 11, 43:32, 5. minut. Kakvi su ovo crveno-beli rafali 48:34, nova trojka Riversa, najubedljivija prednost gostiju, 14 razlike. Sad Mega pravi seriju 12:0, pa neverovatna utakmica. 48:46 samo vodi Zvezda, prednost se istopila. Izjednačenje 14:0 serija, 48:48, šest sekundi pre odmora. Dobrić sa linije bacanja pogađa jedno bacanje...

Na poluvremenu Mega Bemax - Crvena zvezda 50:49, Mokoka je pogodio sa zvukom sirene, a tehičku je zaradila klupa gostiju. Drugu četvrtinu obeležile su dve velike serije jednih i drugih.

DRUGA ČETVRTINA

Odžo je pogodio uz faul, ali je promašio bacanje. Bitadze je uzvratio, a onda Dejan Davidovac pogađa trojku. Zvezda vodi 5:2. Bitadze, MVP ABA I Superlige u prva dva minuta pravi dve lične. Novi poeni Davidovca sa penala 7:2, 3. minut. Serija Mokoke, polovinom prve deonice rezultat je 7:7. Crveno-beli ponovo greše u napadu, faul Davidovca, Fundić pogađa oba bacanja, Mega u vođstvu 9:7. Novo vođstvo gostiju 10:9 posle trojke Berona, 5. minut. Stiže Mega trojkama Atića i Ašćerića do 19:4 u 7. minutu, Č_ović pogađa jedno bacanje, a onda poeni Fajea i treća lična greška Bitadzea što će umnogome otežati posao ekipi Dejana Milojevića. Nije Faje pogodio dodatno bacanje ostaje 19:17. Trojka Kejsi Riversa za vođstvo Zvezde u finišu ovog dela igre 22:21.

Rezultat posle prve četvrtine je 25:24 za Megu. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, bilo je dosta slobodnih bacanja.

PRVA ČETVRTINA

Na tribinama dvorane Mega Factory je i član najbolje petorke NBA lige Nikola Jokić iz Denvera

Dobar dan i dobrodošli na tekstualni prenos meča Mega Bemaks - Crvena zvezda

Ukoliko izabranici Milana Tomića pobede i večeras plasiraće se u veliko finale, u kojem će se sastati sa boljim iz okršaja Partizan – FMP. U suprotnom igraće se "majstorica" u dvorani "Aleksandar Nikolić" u četvrtak.

Zvezda je trijumfovala u prvom meču na domaćem parketu rezultatom 83:72.