Crvena zvezda Makabi
Printscreen

Printscreen

Crvena zvezda Makabi, Foto: Printscreen

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Makabija u Izrealu rezultatom 84:69! Gubili su crveno-beli celu utakmicu, posle šest minuta igre Makabi je imao prednost 17:2! Ulaskom Perperoglua situacija na terenu se promenila, ali ne i dovoljno da Zvezda stigne do prednosti. Do kraja treće četvrtine su jurili prednost domaćina. Odličan taktički potez Milana Tomića da na terenu postavi petoricu niskih igrača se isplatila u poslednjoj četvrtini, Čović je ređao trojke i asistencije, dok je Dobrić iz ugla topio prednost Makabija, njegovi skokovi u napadu su bili presudni da se Crvena zvezda približi Makabiju!

Dobro su Beograđani igrali odbranu, imali su priliku i da po prvi put povedu na utakmici i to u poslednjim trenucima meča, ali isforsiran šut Dženkinsa nije ušao u koš! Otišlo se u produžetke gde je proradio Vilbekins, sa pet vezanih poena otvara produžetke. U tim momentima Zvezdina igra se raspala, a domaćin je napunio koš gostiju!

Najefikasniji akter meča je bio Perperoglu sa 18 poena i pet skokova, a jedini ga je ispratio Dobrić sa 10 poena! U redovima pobednika Vilbekins je bio najubitačniji sa 16 poena, bivši Zvezdin košarkaš, Nejt Volters je postigao 15 poena! Uz Perperoglua treba istaći i dobru igru Mohameda Fajea, koji je energijom mnogo doprineo da crveno-beli dođu do jednocifrenog zaostatka, ali je bio previše agresivan pa je morao da izađe ranije iz igre!

Crvena zvezda 25. oktobra dočekuje Barselonu u okviru četvrtog kola, dok je Makabi domaćin Valensiji!

KRAJ UTAKMICE! 84:69 USKORO OPŠIRNIJE!

5' Odneo je pobedu Makabi, zasluženo! 84:69

4' Raspucao se Makabi! Vilbekin pogađa još jednu trojku i stavlja tačku na utakmicu, 80:69.

3' Tajm-aut Tomića posle novih poena Voltera! Beronu se zatresla ruka, odbio je da šutne i upropastio napad Zvezde, pa potom pravi faul! 77:69

2' Pogađa oba slobodna Bili Beron, prekid serije Makabija! Sjajna akcija domaćih, Hanter snažno zakucava! Pokušao je trojkom Čović da vrati Zvezdu u igru! 74:69

1' Trojka Vilbekina otvara produžetke! Serija Vilbekina 5:0, donosi veliku prednost domaćinu! 72:67

Produžeci!

9' Loš pas Čovića, Dobrić sjajan u odbrani! Odžo na bacanjima, polovičan učinak! Rezultat je nerešen!

8' KORACI! Zvezda ima napad za nerešen rezultat! PONOVO DOBRIĆ HVATA NIČIJU LOPTU! 67:66

7' TROJKA DOBRIĆA, asistencija Čovića! Zvezda je na -5! DOBRIĆ! Hvata lošu trojku Berona, Zvezda je na svega -3! 67:64

6' Nesportska! Sekirica Kaspija nad Davidovcem! Sudije gledaju snimak i potvrđuju odluku! Dva slobodna i lopta sa strane za Zvezdu! Rampa nad Perperogluom! Loš izbor Grka, kontra za Makabi! Pravi Čović faul nad Kaspijem, sudije opet gledaju snimak! Običan faul je dosuđen, lopta sa strane za Makabi! FAUL U NAPADU! Odlično se postavio Dobrić i izborio novi napad za crveno-bele! 67:59

5' Makabi je ispunio bonus! Blek šalje Davidovca na bacanja, oba puta je bio precizan! Uzvraća Davidovac faul Bleku, postiže oba bacanja! 67:57

4' TROJKA ČOVIĆA! Hanter postiže lake poene! OPET TROJKA ČOVIĆA! Zvezdin plej sjajno koristi mismeč sa centrom Makabija! Brajant donosi dvocifrenu prednost Makabiju! 65:55

Printscreen

3' Pa potom i Zusmen! Prodor Dženkinsa, Volters pravi faul, Amerikanac pogađa oba! Komična scena oba tima su promašila zicere! 61:49

2' Faje završio utakmicu zbog petog faula. Perperoglu na poziciji centra!  Vilbekin lako pogađa za dva, 59:47.

1' Trojka Voltersa! Kvinsi Ejsi oduzeo je loptu Odžu koji nije postigao poene u reketu! 57:47

ČETVRTA ČETVRTINA!

Jubilej Dženkinsa koji je postigao 1000 poena u Evrikugu!

10' Ostao je bez snage Beron za polaganje! Hanter šalje loptu u aut, posed za Zvezdu na 36 sekundi do kraja! Tri slobodna bacanja za Berona, sva tri penala je ubacio! Časti Branko Lazić domaćina sa dva bacanja, polovičan je bio Vilbekin. Dženkins iz prodora promašuje za -5!

9' Prekršaj Odžoa prilikom skoka u napadu! Dorsi promašio oba bacanja! Dženkins pogađa oba slobodna! Odlična odbrana Berona nad Dorsijem! 54:44

8' Čarls Dženkins promašio je otvoren šut za tri poena. Dibartolomeo pogađa oba bacanja! Faje polovičan sa bacanja! Ejsi sam na zakucavanju! 54:42

7' Dva vezana loša napada Makabija! Perperoglu pogađa trojku uz FAUL! Vraća Brajant na drugoj strani! 50:41

6' Uskače Dženkins u trojicu posle promašene trojke Berona! Pogađa oba slobodna bacanja! Sjajan je Perperoglu i u odbrani! 47:37

5' Makabi je raširio odbranu Zvezde, Odžo je izašao na pleja, a Blek koristi mismeč! 47:33

4' Odlična odbrana Zvezde primorava Tarika Bleka na grešku! 43:33

3' TROJKA DOBRIĆ! Loš napad Zvezde, ali Ognjen Dobrić postiže poene iz teške situacije! 43:33

2' Volters postiže prve poene u nastavku igre! Puca kontra Zvezde, laki poeni Kaspija za +13! 43:30

TREĆA ČETVRTINA!

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde je Stratos Perperoglu sa 14 poena, dok je na drugoj strani Nejt Volters ubacio 9 poena! Loše je Zvezda otvorila utakmicu, Makabi je imao prednost i 17:2, a onda je ušao Perperoglu i vratio Zvezdu u život! Domaćin je pokušao i u drugoj četvrtini da se odlepi, ali solidna odbrana Beograđana i raspoloženi Grk su bili dovoljni da Zvezda na odmor ode sa SAMO -9 poena!

10' Odlična odbrana Zvezde! Davidovac je polovičan sa bacanja! Nova greška Berona na 5 sekundi do kraja, poslednji napad za domaćina! Na svu sreću Vilbekin je promašio trojku preko ruke Perperoglua!

9' TROJKA PERPEROGLUA! Nije ni spustio lotpu na zemlju, već je odmah raspalio! Koš Kaspija, dvocifrena prednost Makabija! Loš napad Berona i poklonjen faul domaćinu! 39:29

8' Faje skokom u napadu smanjuje rezultat! Loš prodor Brauna, Zusman na slobodnim bacanjima! Odžo pravi faul u napadu sa blokom! Vraćen faul, Tarik Majk je zakačio Dženkinsa!

7' Ejsi fenomenalno izbija Lorencu loptu koji je išao na polaganje! TROJKA BERON! Hanter ofanzivnim skokom vraća dvocifrenu razliku! 35:24

6' Trojka Vilbekina sa velike udaljenosti za +14! Lorenco Braun maši otvorenu trojku, Davidovac hvata loptu i ima dva slobodna bacanja! 33:21

5' Polaganje Nejta Voltersa posle greške Grka! Težek šut Perperoglua posle par driblinga, postigao je više od polovinu Zvezdinih poena! 30:19

4' Vratio se Lorenco Braun na teren posle udarca u glavu! Odlična odbrana Davidovca, napad za Zvezdu! Greši Perperoglu!

3' Jeftini poeni Makabija, loše izvođenje lopte Dženkinsa! Gist pravi faul u napadu! 28:17

2' Hanter zakucava, Gist u poslednjoj sekundi pogađa koš, ali posle sudijske provere utvrđeno je da je zakasnio! 26:17

1' Ejsi je faulirao Fajea, koji je uspeo da pogodi oba slobodna bacanja, teški poeni Gista, Zvezda smanjila zaostatak! 24:17

DRUGA ČETVRTINA!

Perperoglu je najefikasniji akter meča za sada sa devet poena, prate ga Blek sa 8 i Nejt Volter sa 7! Veoma loša uvodna četvrtina za gostujuće igrače!

KRAJ ČETVRTINE!

10' Sjajna rampa Fajea nad Kaspijem! Loš napad Zvezde, Blek zakucava uz faul i postiže poen sa penala! 24:13

9' Dobra odbrana Dženkinsa, Perperoglu postiže nove poene! 22:13

8' Makabi promašuje slobodna bacanja, drugo je pogodio Vilbekin! Faul u napadu Perperoglua! Sjajni Grk jedini je raspoložen u Zvezdi! 22:11

7' Perperoglu TROJKA! Kaspi zakucava pored Odžoa! Uzvraća centar Zvezde na drugoj strani! Gosti ispunili bonus!

6' Volter sa poludistance! Tomić je primoran da pravi promene, Zvezda je razbijena u prvoj četvrtini! Perperoglu TROJKA! Prekida crnu seriju Zvezde! Omri Kaspi pogodio je uz faul, ali je promašio bacanje, 19:4.

5' Drugi faul Lazića, Faje ulazi u igru! Blek polovičan sa penala. Bili Beron promašio je flouter, a onda Kaspi odlično dodaje loptu do Bleka za 15:2.

4' Greši Gists, a kažnjava nekadašnji košarkaš Crvene zvezde sa otvorenom trojkom! Loš pas ka Odžou, Kaspi iz kontre donosi 2+1!  12:2

3' Nejt Volters postiže prve poene! Lazić sa distance postiže za dva poena! Blek ima mismeč sa Čovićem! 6:2

2' Braun izlazi iz igre posle udarca, zamenio ga je Čović! Kaspi polaže loptu, sudije sviraju korake!

1' Prvi napad za domaćina! Problemi sa satom, utakmica je zaustavljena! Sat je popravljen i Tarik Blek preko Brauna postiže prve poene! Lorenco Braun maši zakucavanje! Iskupljuje se u odbrani, faul u napadu Kaspija! 2:0

Prva petorka Makabija: Volter, Blek, Vilbekin, Kaspi i Zusman! Prva petorka Crvene zvezde: Braun, Beron, Lazić, Braun, Gist

UTAKMICA JE POČELA!

Pre utakmice održana je ceremonija zbog 80. rođendana Šimona Mizrahija! Mnogi gosti došli su da odaju poštovanje predsedniku Makabija, između ostalih i prvi čovek Izreala!

Pola sata do početka utakmice!

Arena je rasprodata!

MAKABI - CRVENA ZVEZDA

Sudije: Boris Rizik, Robert Vikliki i Sinan Izguder

Arena: Menora Mivtachim

MAKABI: Elajdža Brajant, Skoti Vilbekin, Kvinsi Ejsi, Otelo Hanter, Sendi Kohen, Omri Kaspi, Deni Avdija, Dorsej Tajler, Džon Dibratolomeo, Nejt Volters,Džejk Kohen, Tarik Blek, Ijovel Zusman. Trener: Janis Sferopulos

CRVENA ZVEZDA: D. Braun, Čović, L. Braun, Perperoglu, Davidovac, Lazić, Faje, Beron, Dobrić, Gist, Dženkins, Odžo. Trener: Milan Tomić

Košarkaši Crvene zvezde u okviru trećeg kola Evrolige od 20:15 časova igraju protiv Makabi Foks Tel Aviva u dvorani "Menora Mivtachim"!

Ekipa Milana Tomića je porazom otvorila novu sezonu Evrolige, da bi u narednom kolu u "Pioniru" pobedili turski Fenerbahče. Sa druge strane Makabi je zabeležio dva tesna poraza, prvo su izgubili u Moskvi od Himkija, a onda i u Madridu protiv Reala sa svega pola koša razlike! Ova utakmica će mnogo značiti domaćim košarkašima koji nemaju više prava na kikseve!

Uoči večerašnjeg duela, strateg Crvene zvezde je prokomentarisao protivnika:

"Makabi je ekipa koja je svake godine u Evroligi, svi znamo koliko je teško igrati tamo pred 12.000 navijača. Vidim da je i njihov trener Sferopulos posle utakmice u izraleskom prvenstvu pozvao da naprave dobru atmosferu. Kvalitetan su tim sa dosta imena iz NBA, na bekovima imaju Vilbekina, igrače koji su i kreatori i strelci. Imaju dosta i mana u igri, i u odbrani i u napadu, spremićemo se. Oni jesu favoriti, ali ne idemo u Tel Aviv da bismo samo odigrali, da budemo posmatrači, već da pokušamo da pobedimo ovaj meč" – rekao je Milan Tomić.

Prethodnih godina često se dešavalo da košarkaši Zvezde pređu u ovaj izrealski klub, neki pojedinci su vrlo poznati navijačima crveno-belih, Miler, Cirbes, Bolden i Nejt Volters koji i dalje nastupa za ovaj klub! Sa Crvenom zvezdom je igrao Evroligu i bio šampion ABA lige, Superlige i Kupa Radivoja Koraća ali nije pokazao dobre igre pa saradnja sa ovim američkim košarkašem nije nastavljena!