Zenit - Olimpijakos Nikola Milutinov
EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

Zenit - Olimpijakos Nikola Milutinov, Foto: EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

Košarkaši Zenita upisali su prvu pobedu u Evroligi pošto su na gostovanju Olimpijakosu u trećem kolu slavili rezultatom 77:68 i to posle produžetka.

Domaćin je sjajno otvorio meč, brzom serijom stigli su do 12:0, ali onda su gosti krenuli postepeno da se vraćaju!

Već početkom druge četvrtine Rusi su preokrenuli meč i uzeli su "volan" u svoje ruke, kontrolisali su utakmicu!

Na šest sekundi do kraja,  Kostas Papanikolau pogodio je trojku za izjednačenje 64:64, a onda je Gustavo Ajon bio neprecizan u poslednjem napadu!

Pobednik je odlučen posle produžetaka!Olimpijakos je postigao svega četri poena u dodatnom vremenu, od toga Milutinov dva poena, za razliku od Zenita koji je postigao 13 poena!

Srpski centar, Nikola Milutinov je odigrao odlično, ubacio je 16 poena, uz 16 skokova, pratio ga je Kevin Panter sa isto toliko poena i četiri skoka.

Ovo je bio drugi poraz Olimpijakosa, a Zenit je zabeležio prvu istorijsku pobedu!

EFES - Valensija

EPA-EFE/MIGUEL ANGEL POLO

EFES - Valensija, Foto: EPA-EFE/MIGUEL ANGEL POLO

Košarkaši Anadolu Efesa pobedili su na gostovanju u Valensiji, istoimenu ekipu rezultatom 83:78!

Sjajnu partiju je pružio Vasilije Micić koji je proveo 29 minuta na terenu, a za to vreme upisao je 15 poena i 12 asistencije (indeks 25).

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Hrvat Simo Krunić koji je postigao 17 poena! Na drugoj strani crnogorski reprezentativac Bojan Dubljević je odigrao odličan meč, postigao je 22 poena uz 7 skokova i 4 asistencije!

Ovo je bio treći poraz Valensije, a druga pobeda Efesa u tri odigrana kola!

Nikola Mirotić, Foto: EPA-EFE/ANATOLY MALTSEV

Košarkaši Barselone deklasirali su Albu kod kuće, rezultatom  103:84.

Gosti su pokazali da su dostojni rivali u prvom poluvremenu, pa je ekipa Svetislava Pešića otišla na odmor sa svega košem razlike 46:44!

A onda je usledila Barselonina dominacija, Katalonce su predvodili Kori Higins 22 poena, Nikola Mirotić sa 18, a Ante Tomić je pridodao 15!

Najefikasniji u redovima Albe bio je Rokas Giedraitis sa 17 poena.

Barselona u tri kola ima isto toliko pobeda i trenutni je lider Evrolige! Alba je na 13. mestu sa jednom pobedom i dva poraza.

Barselona u sledećem kolu igra protiv Crvene zvezde!