Partizan - Zadar
abaliga.com

abaliga.com

Partizan - Zadar, Foto: abaliga.com

Hvala vam što ste pratili tekstualni prenos košarkaške utakmice Partizan - Zadar na portalu Alo!

10' KRAJ UTAKMICE!!!! Partizan je deklasirao ekipu Zadra 87:60. Crno-beli ostaju lideri na tabeli, a gosti će imati mnogo problema kako bi obezbedili odlazak u ligi

9' TROJKAAA!!! Birčević za povećanje prednosti 87:57

8' Uroš Trifunović sa poludistance 79:55, a onda najlepša akcija na meču Gordić za Mozlija i naravno efektno zakucavanje, Zadar mora da zatraži tajm-aut 84:55

6' Mozli još jednom atraktivno zakucava 75:51

5' Mavra pogađa lako za goste 73:51

4' Volden pogađa trojku i održava Partizan na +20

abaliga.com

1' Veličković postiže prvi koš u poslednjem periodu 63:44

ČETVRTA ČETVRTINA:

10' Deset vezanih poena Fundića 59:42, Pejdž pogađa za Partizan, a Vuković za Zadar i postavlja konačan rezultat posle tri perioda igre 61:44 za domaći tim

4' Sve kažnjava Partizan 51:28

2' TROJKAAA!!! Trifunović za 20 poena prednosti 46:26

TREĆA ČETVRTINA:

10' TROJKAAAAAA!!! Veličković kapitenski zatvara prvo poluvreme, fantastična druga četvrtina Partizana koji posle 20 minuta igre ubedljivo vodi 43:26

8' Partizan prvi put ima dvocifrenu prednost 34:23

6' Kakvo zakucavanje Mekadua, pa trojka Jaramaza, raste prednost Partizana 28:21

4' TROJKAAAA!!! Jaramaz postiže prvu trojku za Partizan 19:17 vodi domaći tim

3' Gordić sa poentira, Partizan prelazi u prednost 16:15, a onda Mozli fantastičnom blokadom podiže publiku na noge

2' Opet Fundić dobar pod košem, vraća košem Birčević 15:14 vodi Zadar,

DRUGA ČETVRTINA:

10' Fundić je pogodio pod faulom i odveo Zadar na prednost posle prve četvrtine 13:12

8' Pejdž postiže poene, Partizan prvi put vodi večeras 8:6

6' Janković konačno pogađa iz igre za Partizan, a zatim i dodatno bacanje izjednaćenje 4:4

ALO Foto: Filip Rodić

Partizan - Zadar, Foto: ALO Foto: Filip Rodić

5' Alen pođaga gosti vode 4:1

4' Jako slab početak utakmice sa obe strane Zadar vodi 2:1

2' Kapiten Zadrana Ivanov postiže prve poene na utakmici

1' Počela je utakmica u Beogradu

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaši Partizana dočekuju Zadar u utakmici 17. kola regionalne ABA lige. Partizan u ovaj meč ulazi kao favorit pošto se nalazi na liderskoj poziciji, dok Zadrani imaju samo 4 pobede u dosadašnjem delu takmičenja, ali su uspeli da sruše Zvezdu na svom parketu, kao i Cedevita Olimpiju tako da crno-beli večeras moraju maksimalno ozbiljno da pristupe meču.

Partizan će večeras biti domaćin u hali "Aleksandar Nikolić" zbog zauzetosti Štark Arene. Pred ovu utakmicu trener Trinkijeri je poručio:

"Zadar je ekipa koja je ove sezone dobila Cedevita Olimpiju, Crvenu zvezdu i Budućnost. Mislim da to dovoljno govori. Imamo šest kola do kraja ligaškog dela sezone i sada svaka utakmica za sve timove vredi duplo. Dobar pristup, koncentracija i dobra odbrana su nam potrebni da nastavimo naš put kojim smo krenuli", istakao je Trinkijeri.

Bek crno-belih, Ognjen Jaramaz je pred gostovanje Hrvatskog tima izjavio:

"Važna utakmica je pred nama protiv tima koji je ove sezone pokazao da je itekako u stanju da ugrozi najjače ekipe u ligi. Sa druge strane, verujem da ćemo sutra odigrati maksimalno koncentrisano, pokazati dobru igru i da ćemo uspeti da nastavimo sa dobrim rezultatima u regionalnom šampionatu", poručio je Jaramaz.