ABA league

Budućnost - Crvena zvezda, Foto: ABA league

Hvala što ste pratili tekstualni prenos meča Budućnost - Crvena zvezda na portalu Alo!

KRAJ UTAKMICE

10' Dobrić uzvraća trojkom 82:78. Noris Kol pogađa sa bacanja 84:78. Odžo pogađa za kraj i konačnih 84:80.

10' Kol pogađa prvo i drugo bacanje 82:75

10' Beron pogađa trojku 79:75. Faul nad Kolom. Pogađa jedno od dva 80:75.

9' Budućnost vodi 74:72. Kol. Beron poromašuje za tri. Trojka Kola 77:72.

7' Pogađa Dobrić 70:72. Kol pogađa 72:72.

7' Nova trojka Klarka, Davidovac hteo da vrati uz veliki promašaj! Lopta za Budućnost i tehnička za klupu Crvene zvezde. Kol pogađa i napad za domaće.  Nema koša Kola. Lopta za Zvezdu

6' Peta lična greška za Bitadzea. Davidovac precizan 66:70.

5' Greše košarkaši Zvezde, lopta je za Budućnost. Kolu ispada lopta iz ruku. Faje kako moćno zakucavanje 64:68. Odgovara Kol 66:68.

4' Kol pogađa 64:53. Kejsi River fauliran od Kola. Pogađa oba bacanja 64:65. Faje dao jedno od dva bacanja 64:66.

3' Beron do Fajea, faul. Hteo je Faje da zakuca. Oba je pogodio Faje vodi Zvezda 62:53. Gordić promašio oba bacanja, Beron greši. Slobodna bacanja za Barovića. Barović promašio oba bacanja.

Alo! V. Zogović

Budućnost - Crvena zvezda, Foto: Alo! V. Zogović

2' Davidovac težak šut i pogodak, pa onda u sledećem napadu blokada Davidovca. Lična Barovića. Tehnička za klupu Budućnosti. Beron pogađa bacanje 62:51. Lopta za Budućnost, greška Fajea.

2' Kol pogađa i brzih 5:0 na startu poslednje kvartala.

1' Edvin Džekson pogađa za tri 60:58.

ĆETVRTA ČETVRTINA

10' Riversova lična, bacanja za Džeksona. Pogađa prvo bacanje, pogađa i drugo, za prvo vođstvo posle duže vremena 57:56. Pogađa Odžo, rezultat posle treće četvrtine 57:58.

9' Bitadze pogađa uz faul Curbesa. Ne pogađa dodatno 55:56-

9' Cirbes pogađa oba bacanja, a pošto je na obruču neko dotakao loptu iz Budućnosti priznata su dva poena 53:56.

8' Rampa Bitadzea, novi izgubljeni napad za Zvezdzdva poena Gordića uz faul. Pogađa Gordić, serija Budućnosti 12:2 i izjednačenje 53:53.

7' Džekson pogađa bacanje 47:53. Klark pogađa trojku za 50:53.

6' Kol postiže i četvrti uzastopni poen za Budućnost, pa Džekson 46:53

4' Odžo pogađa uz faul i promašuje bacanje. 41:51

3' Davidovac polaganje 37:46, Kol pogađa, pa Dobrićeva trojka 41:49.

2' Nova bomba Berona 37:44, pa  pogađa Kol 39:44.

1' Erl Klark iz teške pozicije 37:41.

1' Bili Beon pogađa trojku 17 poen 35:41

TREĆA ČETVRTINA

10' Čović promašuje, Klark, ali kakva trojka Klarka iz okreta sa sirenom! Sudije vraćaju snimak i potvrđuju. Rezultat poluvremena je 35:38.

9' Greše Zvezdini košarkaši, Moris Kol u nezadrživoj kontri, Branko Lazić pravi faul, a koš Kola se priznahje. Tajm aut Tomić. Pogađa Kol dodatno bacanje 32:38.

8' Faul nad Beronom. Slobodna bacanja i prilika za ubedljivije vođstvo. Pogađa prvo, pogađa i drugo 29:38

7' Cirbes je ponovo na terenu i pogađa zicer 29:34. Kol ne pogađa, brza kontra Zvezde, asistencija Berona, Davidovac zakucava! 29:36.

6' Čović pogađa bacanja, Klark promašuje. Bili Beron opet pogađa. Sada pogađa Klark 29:31.

5' Deseti poen Bilija Berona 27:27.

4' Gordić serija 7:0 27:25

3' Osmi vezani poen za Džeksona, posle promašaja Berona i greške Riversa

2' Džekson, deseti poen 23:25. Odžo odigrao odličnu odbranu, ali bez uspeha.

2' Faul nad Odžom. Promašuje prvo bacanje i drugo, Faje najviši u ofanzivnom skoku, Beron uzima loptu, do Odža, ali centar Zvezde promašuje.

1' Budućnost loše izvodi bacanja. Gordić pogađa jedno 21:25.

1' Na početku druge deonice greše i jedni i drugi.

DRUGA ČETVRTINA

10' Faje pogodio 20:25 rezultat prve četvrtine.

9' Faje trojka! Strašna energija 19:23. Promašuje Nikolić, ali Lazić pravi nesportski faul. Sudije gledale snimak i potvrdile odluku. Bel promašuje trojku. Kejsi Rivers nije pogodio, pa Bel pravi korake

Crvena zvezda - Budućnost

Crvena zvezda - Budućnost, Foto: Alo! V. Zogović

8' Povreda Cirbesa posle grešaka u napadu oba tima. Doskočio je na nogu Fajeu

Milo Đukanović i Dragan Bokan na utakmici u

Milo Đukanović i Dragan Bokan na utakmici u , Foto: Alo! V. Zogović

Milo Đukanović sa suprugom je u svečanoj loži

7' Šehović, pa Dobrić trojka. Noris Kol je precizan 18:17. Nova trojka za Zvezdu Beron 18:20.

6' Faje težak šut za dva, pogodak 14:12, pa Dobra odbrana Fajea, Beron pogađa izjednačenje 14:14.

6' Nova trojka Džeksona 14:10 tajm aut Tomić

5' Džekson trojka 11:10

5' Šehović lična greška, Faje pogađa prvo slobodno bacanje, zatim i drugo 8:10

4' Noris Kol pogodio jedno od dva bacanja 6:8, loše dodavanje Davidovca, pogađa Džekson za dva 8:8.

Ovako se na Malom Kalemegdanu gleda prenos iz Podgorice

4' Bili Beron pogađa trojku 5:8

3' Faje promašio trojku

2' Dobrić pogodio, a za njim i Barović 5:5.

2' Kol pogađa uz faul, a precizan je i sa linije slobodnih bavcanja 3:2

2' Ponovo greše košarkaši Budućnosti, a Odžo ovog puta koristi zicer 0:2

1' Utakmica je počela. Prvi napad za Crvenu zvezdu, Odžo šutira i promašuje, Noris Kol sa druge strane promašuje trojku