Crvena zvezda - Mega Bemaks, Džo Regland
KSS

KSS

Crvena zvezda - Mega Bemaks, Džo Regland, Foto: KSS

Hvala što ste pratili tekstualni prenos meča Crvena zvezda - Mega 92:73 na portalu Alo!

ČETVRTA ČETVRTINA:

Mišković opet daje trojku, Beron odgovara, Stanić održava prednost, ali Perperoglu i Dobrić nastavljaju da rešetaju, 67:65. Beron pogađa trojku 70:65, 34. minut.

Nova greška "bemaksovaca", faul nad Beronom, koji daje oba bacanja, pa još jedna greška, Beron to kažnjava novom trojkom 75:65. Najveća prednost Zvezde, koju uvećava Reglend trojkom 78:67, 36. minut.

Raspucani Beron pogađa još jednu trojku za 81:67 i sada je pobednik poznat. Milojević traži još jedan tajm-aut, ali izgleda da je ovde sve poznato 83:69, 38. minut.

Na kraju više negp ubedljiva pobeda crveno-belih nad Megom. Mučili su se tri četvrtine, ali u četvrtoj sve pogađali za pobedu 92:73

TREĆA ČETVRTINA:

Zvezda otvara drugo poluvreme trojkom Berona, pa onda Nikolić zakucava 45:39. Crveno-beli vode 47:39, plus 8 je najveća prednost koju je ekipa Milana Tomića imala 23. minut.

Novu trojku pogađa Beron, pa poentira Mokoka 52;48, 25. minut. Zvezda je imala osam poena razlike, Mega je smanjila na samo poen zaostatka trojkom Cerovine 52:51, a onda Atić posle nove izgubljene lopte ponovo dovodi "bemaksovce" u vođstvo 52:53.

Blokada Dobrića, pa u sledećem napadu trojka istog igrača 56:53, 28 minut. Mišković promašuje ova vacanja, a Ristić ispod koša poentira 58:53, tajm aut Milojević.

Na minut pre kraja trećeg vartala Kešelj proba trojku i promašuje, Mega ima napad, faul nad Stanićem, koji pogađa oba bacanja, nerešeno je 58:58. Ristić floter, promašuje, ali se ispravlja, a onda Mišković sa sirenom pogađa neverovatnu trojku za 60:61 pred poslednju četvrtinu.

DRUGA ČETVRTINA:

Ova deonica počinje teškim šutem i pogotkom Perperoglua 14:16. Pogađa Mega trojku preko Atića, Perperoglu odgovara, ali Atić sipa novu!  U sledećem napadu greška Cirbesa, na drugoj strani poentira Fundić 17:24. Jedini raspoloženi u Zvezdi je Perperoglu, nova trojka 20:24, 14. minut.

Asistencija Čovića, Davidovac poentira. Nova trojka Atića, pa nova dalekometna artiljerija Perperoglua. U ovim trenucima gledamo obračun njih dvojice 25:29. Posle tajm auta "vemaksovci" gube loptu. Novi poeni Perperoglua 27:29, a Perperoglu - Atić u ovom duelu rezultat je 12:13.

Čović asistira Crbesu i Zvezda stiže do izjednačenja 29:29, 16. minut. Greši Mega, kontra davidovca, prvo vođstvo crveno-belih uz 10 poen Davidovca 33:31. Nova greška Mege, izgubljena lopta  i faul. A na drugoj strani Cirbes poentira 35:31, 17. minut.

Trenuci meča u kojima Mega juri prednost Zvezde, Stanić pogađa za 38:37. Faul nad Simanićem, koji pogađa oba bacabha 40:37, 30 sekundi pred odmor.

Najlepši potez utakmice alej up crveno-belih. Regland, Dobrić skače i zakucava uz sirenu. Na polivremenu Crvena zvezda - Mega Bemaks 42:37.

PRVA ČETVRTINA

Crvena zvezda nije iskoristila prvi napad Regland je promašio. Ni Mega nije bila uspešna, Ašćerić je probao za tri, nije pogodio. Nikolić je sa linije slovodnih bacanja doneo prednost ekipi iz Sremske Mitrovice 0:2, usledio je novi propušteni napad crveno-belih, a onda trojka Mefe preko Miškovića za 0:5. Zvezda tej u 3. minutu postiže prvi koš preko Reglanda 2:5.

Ristić posle faula pogađa oba slobodna bacanja 4:7, 5. minut. Nega ne koristi napad, pa onda Reglandov flouter za 6:7. Plus 6 imaju "bemaksovci" posle 7. minuta igre 6:12. Uglavnom, loša košarka u uvodnoj četvrtini. Asistencija Ratkovice za Marjanovića 7:14, raste prednost Zvezdinog rivala.

Najveće vođstvo Mege dosad, Ratkovica sa bacanja 7:16, 8. minut. Davidovac odgovara trojkom 10:16.

Na kraju prve četvrtine 12:16 za ekipu iz Sremske Mitrovice.

Dobro veče i dobro došli na tekstualni prenos meča Crvena zvezda - Mega Bemaks na portalu Alo!

Trener Crvene zvezde Milan Tomić, ovako je najavio meč:

“Mi favoriti? Ma, kakvi favoriti! Pa, evo pogledajte, i pre su rekli da smo favoriti, pa ste videli i sami. Mislim da u kupu nema favorita, pogledajte celu Evropu, svuda su najveća iznenađenja u kupu”, rekao je Milan Tomić.

Strateg Mega Bemaksa Dejan Milojević izjavio je pred utakmicu:

“Kao što smo mi bili bolja ekipa od Borca i oni za malo da nas iznenade, tako mislim da i možemo da imamo šansu. Svako ima šansu. Verujte, ovo za pola sata neće biti bitna utakmica, igra se dan za dan, pamti se samo pobeda. Kako odigrate jedan dan, nije garancija kako ćete igrati drugi”, rekao je Milojević.

Polufinalni meč Kupa Koraća u Nišu je drugi međusobni susret dva tima ove sezone, u prvom je Zvezda pobedila na gostovanju u Sremskoj Mitrovici 78:68.

Zvezda je u četvrtfinalu turnira posle dosta muke pobedila Dinamik 75:70, dok je Mega jednako "tesno" savladala Borac 73:69.

I jedni i drugi su se namučili na startu takmičenja.

Košarkaši Partizana čekaju drugog finalistu. Crno - beli su u prvom polufinalu savladali FMP 83:71