Lojd
Twitter/KKCrvenazvezda
Lojd

Lojd, Foto: Twitter/KKCrvenazvezda

Crvena zvezda je tako doživela 14. poraz u Evroligi. Barselona je sada na skoru 15-6.

Zvezda je veoma loše otvorila utakmicu. U prvih pet minuta postigli su samo 3 poena i to je bila jedna trojka Ognjena Dobrića. Sa neke strane im se i ne može zameriti jer je Barselona igrala fantastičnu odbranu.

Crveno-beli su zatim odigrali sjajnu drugu četvrtinu i nadigrali svog protivnika.

Razigrao se Volden, a posebno dobar bio je Džordan Lojd, koji se posle duže pauze vratio na parket. Priključio im se Davidovac, pa su se brzo vratili u igru i nadigravali se sa ekipom Šarunasa Jasikevičusa.

U nastavku Zvezda nije igrala odbranu istim intezitetom, što Barselona koristi.

Pred poslednjih 10 minuta, Zvezda je zaostajala 12 poena.

Barselona serijom 9:0 otvara poslednju četvrtinu i dolazi do ogromnih +21. I tada je utakmica bila rešena.

CRVENA ZVEZDA - BARSELONA 60:72

IV ČETVRTINA

40. minut Predala se Zvezda i to bi bilo to u ovom meču.

37. minut Nova trojka Zvezde. Savršen prodor Lojda, i novi tajm-aut.

35. minut Veliki broj faula i seckanja igre. Barsa održava prednost. Pogađa Ognjen Dobrić za tri i novi tajm-aut zatražio je trener gostiju.

34. minut Tri slobodna bacanja za Korija Voldena, samo jedan je promašio. Ponovo Volden pokušava za tri ali promašuje. Nema Zvezda snage da preokrene rezultat i samo je pitanje kojim će se rezultatom ovaj meč završiti.

33. minut Faul Jagodić Kuridže i bacanja za Dejvisa. Pogađa oba.

KK Crvena zvezda KK Barselona

Marko Metlaš

KK Crvena zvezda KK Barselona, Foto: Marko Metlaš

32. minut Lojd maši za tri, pa ponovo faul nad Vestermanom. Opao je tempo igre, uglavnom se prave fauli od strane Zvezde, i novi tajm-aut.

31. minut Prvi napad za goste u poslednjoj četvrtini, ali su neprecizni. Šmit pogađa uz faul, ali se sada sudije dvoume oko ove odluke. Šmit vrlo siguran sa linije slobodnih bacanja. Povećava se prednost katalonskog kluba. Davidovac pravi novi prekršaj.

III ČETVRTINA

30. minut Mirotić siguran sa linije slobodnih bacanja, najveća prednost za goste od početka utakmice.

29. minut Barsa sve sigurnija, a crveno-beli loši u odbrani. Sada je +12 za goste.

28. minut Kolom postiže trojku za crveno-bele. Dva slobodna bacanja za Koloma, faul pravi Vesterman.

26. minut Zvezda se odbranila u dva navrata, pa O'Brajant pravi grešku u koracima.

25. minut Volden maši trojku sa osam metara pa velika greška Jagodić Kuridže.

24. minut Serija promašaja gostiju i koristi to Zvezda, pogađa Branko Lazić.

23. minut Fauliran je Radanov i dobio je dva bacanja, ali je pogodio jedno. Higins opet lako poentira.

22. minut Uigrana akcija gostiju i Higins zakucava. Oriola pogađa sa poludistance.

21. minut Po koš na obe strane, Kalatis ponovo dominira.

II ČETVRTINA

20. minut Novi poeni Lojda koji se brzo vraća u odbranu i pravi treći faul. Mirotić siguran sa linije slobodnih bacanja. Lojd se izborio za faul u poslednjim sekundama prve četvrtine i ima priliku da smanji prednost gostiju.

19. minut Uz prekršaj pogađa Lojd. Barsa često greši u odbrani a Zvezda sigurno koristi, imaju šansu za izjednačenje u prvom delu meča. Uzvraća Kalates, i novi tajm-aut.

18. minut Prelako je Kalatis postigao koš, prosto se prošetao ispod reketa. Davidovac uzvraća trojkom.

17. minut Dobrić maši sa distance a Barsa pravi faul u napadu. Radonjić koristi novi tajm-aut. Prvi poeni za Lojda u ovoj godini i na ovoj utakmici.

16. minut Odlična igra crveno-belih u poslednjih par minuta, Barsa greši i to je već dostižna prednost. O Brajant je precizan sa linije slobodnih bacanja. Već treća lična greška O Brajanta i Radonjić ga šalje na klupu.

15. minut  Oba tima izašla su iz bonusa na šest minuta do kraja poluvremena. Na kraju Lojd na dve sekunde do kraja napada faulira Kalatesa, koji pogađa slobodna bacanja.

14. minut Greši Zvezda ali greši i Barsa, i dalje gosti vode 10 razlike.

12. minut Davidovac postiže poene za Zvezdu. Abrines za novu trojku.

11. minut Probija Dobrić ali je fauliran ispod koša gostujućeg tima. Jagodić-Kuridža seče jedan napad Barse, izborio se za faul i ima priliku da smanji prednost.

I ČETVRTINA

10. minut Greše i gosti, Dobrić postiže novu trojku.

9. minut Sjajni Šmit se poigrava ispod koša Zvezde i postiže nove poene. Sigurni Vesterman sa linije slobodnih bacanja. Novi promašaj Koloma.

8. minut Oriola na liniji slobodnih bacanja i polovično je siguran. Ipak nova akcija za Barsu i Šmit postiže novu trojku. Lojd izlazi iz igre, Kolom na liniji slobodnih bacanja.

7. minut Gubi loptu Zvezda, ali greše i gostujući košarkaši.

6. minut Pokušava Lojd iz teške pozicije, maši i Radonjić traži prvi tajm-aut. Trojka Korija Voldena i možda se Zvezda trgne sad.

5. minut Na parketu je Lojd, koji će Zvezdi mnogo značiti.

4. minut Novi poeni Korija Higinsa. Maši O Brajant za tri, ali nisu se snašli ni košarkaši gostujućeg tima. Ipak, Barsa ima blagu prednost.

3. minut Prvi poeni za Zvezdu i trojku postiže Ognjen Dobrić. Kalatez uzvraća.

2. minut Nove poene za Barsu postiže i Higins. Ponovo Radanov iz teške pozicije, ponovo promašaj. Mirotić je fauliran i postiže samo koš sa linije slobodnih bacanja.

1. minut Prvi poeni za goste, koš postiže Oriola. Radanov preko ruke pokušava za tri poena ali promašuje uz zvuk sirene.

Prvi napad za košarkaše Barselone.

Izabranici trenera Dejana Radonjića pokušaće da, nakon dramatične pobede nad Realom, savladaju još jednog protivnika iz Španije.

Katalonci su na drugom mestu tabele Evrolige posle 20 odigranih mečeva, sa skorom 14-6, dok je Crvena zvezda protiv Reala ostvarila sedmu pobedu u sezoni i ima 13 poraza.

Poslednju pobedu protiv Barselone Zvezda je ostvarila 2017. godine u Beogradu, kada je slavila sa 90:82. Tada je trener bio Dušan Alimpijević, a 2016. godine je Zvezda takođe bila bolja od Barselone u Beogradu, kada je Dejan Radonjić vodio ekipu.

Crveno-beli će na večerašnjoj utakmici igrati bez Džordana Lojda i Marka Simonovića.