Ubitačna serija crno-belih za veliku pobedu
alo.rs
Kodi Miler-Mekintajer (Partizan), Foto: KK Partizan

Posle +22 u Beogradu Partizan je savladao Veneciju i na njenom terenu sa +20 - 79:59. Crno-beli su prvu fazu Evrokupa završili sa skorom 6-4.

Odlučila je serija 21:0 na prelazu iz treće u četvrtu četvrtinu.

Crno-beli će igrati u nastavku takmičenja u G grupi, a iz nje će u četvrtfinale dva najbolja tima.

Pored Partizana u grupi su francuski Metropolitans, italijanski Trento i ruska Lokomotiva iz Kubana.

40. minut: Trifunović je posle ulaza vratio razliku na +20 - 59:79.

38. minut: Poeni Jaramaza uz faul, 2+1, crno-beli su na +20 - 55:75.

35. minut: Trojka Jaramaza, crno-beli su na maksimalnih +15 - 53:68, a posle novih poena Milera-Mekintajera i na +17 - 53:70.

33. minut: Janković trojkom uvećava razliku na maksimalnih +12 - 51:63.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Trojka Trifunovića - 43:53, a onda greška Tonuta u koracima. Janković siguran - 43:55. Crno-beli su od dvocifrenog minusa došli do dvocifrenog plusa serijom 21:0.

29. minut: Trojka Pejdža - 43:44, pa ulaz i flouter - 43:46. Jaramaz je ukrao loptu i zakucao u kontri, isto je koji sekund kasnije uradio Tomas 43:50.

27. minut: Trojka Tomasa iz ćoška - 43:39.

26. minut: Trojka Ćerele - 41:34, pa zakucavanje Vota u kontri - 43:34. Ne zna se da li se Partizan brže primakao ili su domaćini brže vratili plus.

24. minut: Trojka Dangubića iz ćoška - 38:30, poeni Tomasa posle ulaza i naskoka, a onda i sa bacanja - 38:34.

21. minut: Dej je drugo poluvreme otvorio trojkom - 36:27, De Nikolau je u kontri doneo domaćinu prvu dvocifrenu prednost - 38:27.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Trojka Čepela, jedan poen Vota sa bacanja - 31:23. Zicer za Tomasa pod košem - 31:25. Vot je prikucao - 33:25, Miler-Mekintajer uzvratio sa bacanja - 33:27.

18. minut: Dangubić je ušao pod koš i pogodio uz faul, 2+1, 27:23.

17. minut: Partizan ima sedam sokova više, ali toliko je poena u minusu - 27:20.

14. minut: Janković siguran posle okreta - 25:19.

11. minut: Vot je ušao pod koš i pogodio uz faul - 21:11.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Derkol je sa sirenom za kraj četvrtine pogodio trojku - 18:11.

9. minut: Janković se okrenuo oko rivala pod košem i pogodio - 13:11.

8. minut: Dej se zaleteo na zakucavanje i - promašio.

7. minut: Posle sušnog perioda Vot je pogodio preko Mozlija - 11:8.

4. minut: Pejdž je izgubio loptu, u kontri laki poeni Fotua - 9:6.

3. minut: Pejdž je trojkom vratio prednost - 5:6.

1. minut: Partizan je krenuo trojkom Pejdža - 0:3.

1. ČETVRTINA:

Partizan u Italiji igra odloženi meč 7. kola Evrokupa.

Duel sa Venecijom u čuvenom gradu na obali Jadrana po crno-bele nema rezultatski značaj, pošto su još ranije obezbedili prolaz u narednu fazu, koja startuje u januaru 2021.

Ovo je odlična prilika za trenera Filipovskog da proba neke nove taktičke varijante.

Crno-beli će igrati u G grupi, a iz nje će u četvrtfinale dva najbolja tima.

Venecija - Partizan 59:79 (18:11, 15:16, 12:28, 14:24)

VENECIJA: Kasarin 4, Stoun, Tonut 4, Dej 3, De Nikolao 5, Čepel 8, Derkol 3, Ćerela 3, Posamai 4, Bjankoto, Fotu 4, Vat 21.

PARTIZAN: Mika 2, Miler-Mekintajer 9, Zagorac 2, Pejdž 11, Dangubić 7, Jaramaz 12, Veličković, N. Janković 8, Tomas 17, Trifunović 11, Mozli.